Osmnáct pod nulou

Osmnáct pod nulou https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402599/bmid_osmnact-pod-nulou-keL-402599.jpg 4 919 236

Fabian Risk série

Třetí temný případ Fabiana Riska. Třetí mrazivý thriller z pera švédského bestselleristy Stefana Ahnhema. Automobilová honička u helsingborského přístavu skončí pro jeden vůz tragicky – pádem do ledových vod. Na předním sedadle je nalezen jeden z nejvlivnějších švédských podnikatelů v oblasti IT. Vše nasvědčuje, že šlo o nehodu, ale důkladnější ohledání těla odhalí, že bylo zmrazeno. Ještě podivnější je doba úmrtí: dva měsíce před událostí v docích. Navíc někdo tvrdí, že oběť viděl ještě před týdnem živou a zdravou. Zdá se, že vrah převzal její totožnost. Fabian Risk brzy zjistí, že to pachatel neudělal poprvé. A ani naposled…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kalibr

Arton grader minus , 2016

Gleam
11.11.2021 4 z 5

Kniha se jako předchozí díly dobře četla, stále žasnu nad dějovými zvraty a neskutečně bujné fantazii pana autora. Sérii určitě dočtu, už jenom ze zvědavosti, co ještě se může stát

moudivlacek
10.09.2021 4 z 5

Velmi podařený díl detektiva Fabiana a nyní jen policistky pořádkové policie Dunji - Švédsko versus Dánsko -, příběhy, které se opět prolnou.
Ústřední motiv je bohužel poslední dobou velmi reálný a děsivý. Říkám si, jestli je proti tomu vůbec nějaká ochrana. Každopádně boj policistů se zlem je dlouho "pod bodem mrazu". Fabian a jeho kolegové se však nevzdávají a bojují dál. Do toho osobní příběhy lidí z mordparty. A na druhé straně i členové Fabianovy rodiny se dostávají do popředí, bohužel mám pocit, že se Fabianovi nedaří ve všech směrech života.
A také je tu Dánka Dunja, i když se Slizákovi podařilo odstavit ji na vedlejší kolej, nepočítal s úporností a nezdolností Dunji. A tak se události nedějí, jak by chtěl. A Dunja toho hodlá využít.
Konec je překvapení, i když jsem jej částečně tušila, je to otevřený konec, takže....? Je to jasné, budu muset si přečíst další díl.

adela2316
11.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Kniha je napínavá a bavilo mě, že některé kapitoly končily takovým tím mrazivým zjištěním. Co me ovšem šokovalo nejvíce, byl epilog. Mela jsem trochu podezření, že smrt Fabianova kolegy nebude úplně sebevražda, ale toto? Fiha.
Opět Dunja, která ví nejlíp, jak se chovat a jak řešit situace, ale vždycky dělá pravý opak. Nechápu, proč s tím Kimem něco sakra neudělá? :-D
Co se týče Fabiana, klidne bych se bez jeho šílené rodiny obešla, jeho protivna žena prostě na týden zmizí, decka nechá doma, vůbec ji to netankuje, Theodor, to snad ani nemusím komentovat. Tak špatné vztahy v rodině snad v reálu ani neexistují.
Občas mi vyšetřování přišlo pritazene za vlasy, rikala jsem si, že snad to ve skutečnosti funguje jinak, lépe, a ne, aby se ve veznici jako vyměnili??? A vůbec, jak jim to všechno prochazelo.. Kniha je celkově taková ,,predimenzovana,, , ale to předchozí díly, co si tak vybavuji, byly taky. Ale asi by bylo fajn si je přečíst skoro po sobě.
Ale jinak se velice těším na další díl, protože jsem opravdu napnutá, jak to bude pokračovat.

Johhanka79
25.07.2021 5 z 5

Neotřelé, chytlavé a tak čtivé. Jen ten konec trošku uspěchaný a vlastně se moc nedozvíme, jak to dopadlo s hlavními postavami. Dávám pět hvězd a vyhlížím další díl ať vím jak to dopadne.

veronna
16.07.2021 3 z 5

Příběh mi přišel překombinovaný, moc dějových linek, v příběhu jsem se nemohla pořádně zorientovat. Za mě zklamání.

Majdalenka
24.04.2021 4 z 5

Líbilo víc než předchozí díl a méně než první. Napínavé od začátku do konce, Le zase na můj vkus moc prekombinivane a konec krátký a ne moc dobře vysvětlený

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst, hlavně asi tím, že se mi moc nelíbil předchozí díl. Tohle bylo, ale nakonec super! Případ s ukradenou identitou, násilná napadení a opět nějaké trable s Riskovou rodinou.

katallinka
18.04.2021 4 z 5

3,5 * stále mi u této série vadí množství postav. Děj je poměrně nepřehledný. Navíc celá série je zbytečně drsná. Nicméně konec mě zase dostal, takže se pustím i do dalších dílů.

LasakovaLe
16.04.2021 1 z 5

Napínavé čtení, ale pro mě až příliš děsivé a brutální. Tento žánr nebude pro mě ten nejlepší.

Marekka
13.04.2021 2 z 5

Ani tretia kniha nevybocuje zo zavedeneho. Putava no nelogicka. Uz s autorom asi nadobro koncim.

PaníLenka
07.04.2021 3 z 5

Neskutečně napínavé, ale té deprese a beznaděje možná až příliš - a trochu mi ze všech dějových linek vadila ta duchařská, čekala jsem nějaké vysvětlení, které bohužel nepřišlo....snad v dalším díle...?

janik6969
06.04.2021

Doporučuji číst celou sérii v rychlém sledu po sobě, v každém díle je místy odkaz na některou nejasnost z předešlého dílu, vysvětlení něčeho, co jsem si v předešlých dílech ani nevšimla, že jsou nedořešené a naťuknutí nějaké další záhady. Takže je třeba sledovat kromě "současných" případů i zdánlivě bezvýznamné informace. Docela náročné na "bednu" :)) Jinak: téma tohoto dílu - velmi zajímavé = krádež identity / stupňující brutalita ve jménu zábavy. V každém díle je jeden případ z Dánska a jeden ze Švédska, oba lehce provázány.

Majuš333
27.03.2021 4 z 5

Táto séria ma fakt dostala :) Za mňa bola toto zatiaľ najlepšia časť, aj keď * uberám za vlčiaka (ako mám vo zvyku)... Bolo to napínavé, hlavne, keď hľadali Novu Meyerovú, sama som bola napnutá ako guma v trenkách, ktorá z nich to bude :) A stále čakám, kedy sa už konečne Dunja Hougaardová a Fabian Risk ocitnú na jednom oddelení, v jednej partií... Ale Huga Elvina mi je naozaj ľúto :(

saphiral
15.03.2021 3 z 5

Byla to má první kniha od autora, moc se mi nelíbila, začátek- super námět, ale pak to začalo být překombinované, nedořešené a konec jsem už jen dočetla s povinnosti.

Sejna1955
10.03.2021 5 z 5

Třetí pokračování mě dostalo. Trochu přitažený za vlasy, jak se dvojčeta v cele vyměnila, ale to byla maličkost.

martin5337
28.02.2021 4 z 5

Autor je vynikající vypravěč, nicméně bych mu doporučil se více seznámit s prací policie a forenzním vyšetřováním, nejspíš by byl konec již v půlce. Ale i přes neskutečně neuvěřitelný příběh byla kniha velmi čtivá..

rumova_kulicka
22.02.2021 5 z 5

Pro mě třetí kniha a zatím nejlepší. Těch dějových linek je tam trochu moc, klidně by stačila ta hlavní, ale nevadí. Je to čtivé, má to grády. Moc fandím Dunje a doufám, že ji vítr zavane na opačnou stranu průlivu natrvalo. Zato Fabianova manželka, ta je přímo na pěst... Závěr láká na další díl/y. To mi nedělejte :-D

papeha
21.02.2021 4 z 5

Pro mě první setkání s Fabianem Riskem a všemi postavami. Dvě dějové linie mi rozhodně nevadily, námět krádeže identity bohatých lidí hodně zajímavý, ale činy pachatelů mi přišly až překombinované. A asi bych nemusela tolik mrtvol. Závěr otevřený pro nový případ.

Susan94
14.02.2021 4 z 5

Kdybych si odmyslela to, že si nedokážu v reálu představit, že by někdo nerozeznal originál od napodobujícího člověka, tak to mělo boží zápletku. Bohužel mi děj přišel dost předvídatelný a nereálný. Ovšem stejně se kniha četla velmi dobře, krátké kapitoly jsou prostě jistota.

MishkaPlacha
05.02.2021 5 z 5

Další případ Fabiana Riska a opět nezklamal. Zajímavý, originální, kniha mě velmi bavila a s chutí si dám další díl.

Stefan Ahnhem
švédská, 1966
2017  84%Oběť bez tváře
2018  80%Devátý hrob
2019  85%Osmnáct pod nulou
2019  87%Motiv X
2020  87%X způsobů smrti

Kniha Osmnáct pod nulou je v

Přečtených1 369x