Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1596 440

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

Annkag
Annkag
21.07.2021 4 z 5

S dechem nedočkavostí jsem četla do poslední stránky a čekala kdo to je....Kdo vraždí tak precizně,premyšlene, chladnokrevně a bez mihnutí brvy?
Hádala jsem kdo to je a byla opakovaně sklamaná když se můj typ na následujících stránkách objevil jako oběť.....
Bylo to dechberúce čtení plné zvratů a překvapení....

petrzel
petrzel
10.07.2021 5 z 5

Skvělá detektivka.

adoli
adoli
09.07.2021 3 z 5

Velmi čtivé, napínavé, zajímavá zápletka. Hlavní hrdina Fabian mě neoslovil, byl nesympatický, napsaný podle šablony. Ale zato zaujali jeho spolupracovníci, dánská policistka a syn Teodor. Docela uvěřitelné postavy i charaktery. Celkově však byla kniha překombinovaná, na můj vkus přehnaný počet mrtvol i náhod, jak to tomu pachateli všechno vycházelo a superhrdina detektiv se ze všeho dostal... Také velmi předvídatelné. Co bylo jen okrajově zmíněno, hned bylo využito. Myslím že i méně zkušený čtenář detektivek hned poznal, kdeže se nachází syn? A vše zabil konec - také velmi předvídatelný a odbytý. Škoda. Ale na dovolenou super.

March
March
27.06.2021 4 z 5

Bezva čtení, napětí opravdu nechybělo, minulost proběhla, takže spokojenost. Konec dle mého se dal více rozvést, co se týká té dánské strany, ale třeba si to autor schovává na další díl...

Kolohnát
Kolohnát
24.06.2021 2 z 5

(SPOILER) Autorovi nelze upřít vypravěčský talent, jinak bych vůbec nebyl schopen knihu doposlouchat. Severská detektivka klesla na úroveň červené knihovny, kdy se už jen snaží spektakulárními až fantasmagorickými scénami a kombinacemi mířit na první signální, mozek nechejte v šuplíku. Opravdu věříte, že s uříznutýma rukama budete ještě pět hodin běhat po místnosti a zkoušet otočit klíčem? Vyzkoušejte to na tchýni, a nezapomeňte měřit čas...

Kaja1
Kaja1
06.06.2021 5 z 5

Tak to byla síla. Knihu jsem objevila díky výzvě. Neskutečný příběh, musela jsem číst, poněvadž nešlo přestat. Jedno mne utěšovalo Risk musí prezit, ale jak ? Určitě si přečtu i ostatní díly série.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
19.05.2021 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha, která má spád. Občas mi tedy přišla až moc překombinovaná a jednání některých postav nepochopitelné a nelogické. Buď jsem nečetla úplně pozorně nebo mi unikly některé detaily a nepochopila jsem některé souvislosti. Přečtu si další díl.

Jancas.s
Jancas.s
14.05.2021 5 z 5

Miluju knížky, kdy téměř do poslední chvíle vůbec nevíš, tahle pohltí a nepustí, dokud nedočteš :)

Lena78537
Lena78537
07.05.2021 4 z 5

Ač už je (alespoň pro mě) až přehršle severských krimi, že snad ani nemohou překvapit, toto mě bavilo. Napínavá detektivka, plná zvratů, která vás chytne a jen tak nepustí. I když v ní bylo dost nelogických a až za vlasy přitažených skutečností, tak si další díl ráda přečtu.

YellowQueen
YellowQueen
27.04.2021 5 z 5

Ke knize jsem jakožto ke své první severské krimi přistupovala lehce opatrně, přehnaně násilné příběhy totiž nemusím. Tohle dílo mě ale velice mile překvapilo a já se na něm stala takřka závislá! Rozhodně se chystám přečíst i všechny další díly.

Nixa
Nixa
22.04.2021 4 z 5

Kniha je čtivá, ale možná kdyby byla o trochu tenčí, bylo by to lepší. Ze začátku jsem měla problém se vyznat ve jménech, ale to já mám u těch severských knih skoro vždy.
Někdy jsem tušila co má vrah za lubem, takže pro mě děj nebyl úplně překvapivý. Přesto jsem si čtení užila a určitě mám v plánu i další díly.

Marekka
Marekka
13.04.2021 2 z 5

Zraza to kopec nelogickych hluposti, inak putave citanie.

MarkCarter
MarkCarter
05.04.2021 5 z 5

Moje prvé stretnutie so severskými krimi vo mne zanechalo dobrý dojem a chuť prečítať si ďalšiu knihu. Alebo skôr vypočuť? Tuto knihu som počúval ako audioknihu s hlasom Pavla Soukupa a musím priznať že aj jeho zásluhou sa mi kniha páčila. Súhlasím s tým čo sa píše v ostatných komentároch - zvláštny vzťah ostáva so synom, občas nelogické správanie hrdinov, zvláštny motív vraha a absencia napätia. Na druhej strane sa to dobre počúvalo, autor má pútavý opisný štýl rozprávania, ktorý občas pôsobí surovo až brutálne. Môžem tuto knihu odporučiť ďalej.

Majuš333
Majuš333
21.03.2021 5 z 5

Trošku som sa strácala v postavách, ale oceňujem krátke kapitoly, ktoré vždy skončili napínavo, čiže sa knižka nedala len tak ľahko odložiť. Fabian Risk s jeho bandou sa mi dostali pod kožu, takže určite pokračujem v tejto sérií :)

Kubina
Kubina
16.03.2021 5 z 5

Na Stefana Ahnhema si musím dát pozor. Další knihy budou následovat. "Oběť bez tváře" mně zalezla pod kůži. To znamená, že jsem musel nuceně knihu na dva dny odložit a po návratu k četbě jsem se okamžitě zorientoval. Může za to napínavý děj i sympatický vyšetřovací tým, který si při vyšetřování dopřeje třeba grilovačku.

IVANA0123
IVANA0123
14.03.2021 4 z 5

Knížka mě bavila a ani při skoro 600stech stránkách jsem se nenudila. Za prvé se kniha dobře čte. Za druhé je to klasická severská detektivka, tak jak je mám ráda - drsná a napínavá a za třetí je to v některých ohledech netradiční severská detektivka. Fabian Riska je opět velice chytrý a nadaný policista, jako mnoho jiných detektivů, ale na rozdíl od nich není vždy bezchybný a neví všechno nejlíp. Velkým bonusem je kolektiv jeho nových kolegů, kteří se mi možná líbili i víc, než samotný hlavní hrdina. Hodně mě bavila i část knihy odehrávající se v Dánsku. Ale nejpřekvapivější pro mě bylo rozuzlení s deníkem, víc prozrazovat nebudu. Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila a na jeho další díly se těším. 4,5*
(3/21)

Pardubák_One
Pardubák_One
09.03.2021 4 z 5

celkom dobrá knižka, čítala sa ľahko, stále sa niečo dialo a podľa mňa ani nemá nejaké "hluché" miesta. hlavná postava a vyšetrovací tím sú uveriteľný. záver je trošku zrýchlený s otvoreným koncom vo vzťahoch medzi jednotlivými postavami, ale knižka sa mi páčila a určite si nájdem čas aj na ďalší diel.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
03.03.2021 5 z 5

Fabian Risk, sympaťák a správňák, který umí nedodržovat pravidla. Není to žádnej takovej ten superhrdina, které chytne kulku zubama, ale budete ho mít rádi.
Vrah za mě dostává 10 bodů z 10 za brutalitu a promyšlenost svých vražd.

Jsem moc spokojená a chystám se na další díly, obavám se, že to skončí přečtením celé série.

TomHr
TomHr
03.03.2021 3 z 5

Kniha začíná jako jedno velké klišé, aby se ukázalo, že všechno je jinak. A konec je zase klišé. Pachatel je ten typ, kterému v dětství na pískovišti rozkopali bábovičku a on se teď vyžívá v originálních způsobech zabíjení. Vyšetřovací tým představují vcelku uvěřitelné postavy, tedy až na hlavního neohroženého Riska, který přežije všechno a páchá jednu blbinu za druhou. Ale díky tomu vyšetřování jaksi postupuje. Detektivka je správně severská, tedy bez náznaku humoru. Proč? Vždyť se pohybujeme v zábavném žánru! Detektiv, jak velí doba, prožívá vztahové turbulence a rodinné krize. Citlivá duše, žádný oldschool drsňák! Dějové linie jsou dohromady sešroubovány spíše náhodami, protože autor nějak potřebuje dovést pachatele, oběti a Riska do konkrétního okamžiku na konkrétní místo.
Kupodivu to celé funguje, autor evidentně spisovatelské řemeslo ovládá velmi dobře. Knížka je místy napínavá , děj má spád a některé zvraty překvapí. Také vhled do dětské duše je správně mrazivý. A tak je nakonec Oběť bez tváře standardní detektivka, nic míň, ale nic víc.

Iki1
Iki1
01.03.2021 4 z 5

Malinko nadprůměrná severská krimi. Škoda, že autor více nerozvinul dějový příběh dánské policistky, její zápal pro vyřešení případů mi byl sympatičtější. Konec mi přišel rozmělněný, jakoby autor trošku tápal. Ovšem knihu jsem přečetl s radostí a téměř jedním dechem.