Oběť bez tváře

Oběť bez tváře https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360244/bmid_obet-bez-tvare-enY-360244.jpg 4 1603 441

Fabian Risk série

Nový zářivý přírůstek do plejády hvězd švédské krimi – série temných detektivek Stefana Ahnhema sklízí úspěchy v šestadvaceti zemích. POMSTA UMÍ BÝT KRUTÁ, ZVLÁŠŤ JE-LI DOKONALÁ Dvě zohavené mrtvoly. Dva bývalí spolužáci. A u obou se našla třicet let stará třídní fotografie s jejich přeškrtnutými obličeji – vzkaz pro Fabiana Riska. Stockholmský detektiv Fabian Risk se právě vrátil zpět do rodného Helsingborgu. Nastoupil na místní kriminální oddělení a hned po příjezdu dostane případ oněch brutálních sériových vražd. A ne náhodou – na školním snímku je totiž i Fabianova tvář. Z paměti se začnou nořit vzpomínky na dětství. Vzpomínky, na něž Fabian není příliš hrdý. Jedna z těch dávných událostí vyvolala něčí vražednou nenávist – a krutou touhu po dokonalé pomstě…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Offer utan ansikte , 2014

Liss93
16.01.2019 5 z 5

Velmi poutavě napsaná kniha plná zvratů a překvapení. Prokladání aktuálního děje se zápisy v deníku je velmi zajímavé, hlavně když nemáte tušení, kdo je autorem. Už se těším, až si přečtu další knihu.

Irika
11.01.2019 5 z 5

Opravdu špičkové čtení, od kterého se neodtrhnete. Postupné odhalování pachatele, jeho motivu a celkové propojení obětí dává knížce plný počet bodů. Doporučuji, 100%.

magoth
07.01.2019

Absolutní ztráta času. Dokonale nevěrohodná, přepálená a ve výsledku nechtěně komická zápletka, “vyšetřovací tým” jak po lobotomii, hlavní “hrdina” naprostý asociální šašek. Další generická severská krimi, kterou jakoby náhodně vygenerovala appka pro tvorbu generických severských krimi. Pokud jste si to vážně koupili, nechte si vrátit peníze... Četl jsem s rychloposuvem.

Jiparis
31.12.2018 4 z 5

Napinave cteni, obcas predvidatelne zapletky, oddechova cetba.

sassenkka
28.12.2018 4 z 5

Na jednu stranu jsem lehce v rozpacích. Ale na druhou stranu jsem velmi nadšená. Takže teď úplně nevím.
Bylo to nesmírně čtivé, to jo, začetla jsem se hned a nešlo přestat. Na druhou stranu jsem se několikrát dostala do situace, kdy jsem si říkala, co že se to teď vlastně děje, byla jsem zmatená a nechápala jsem. Nevím, jak to popsat, ale místy to bylo dost přitažené za vlasy, a také dost zmatečné. Ale pak se to rázem přehouplo a já byla zase vtáhnutá v ději, nadšená a napjatá.
Každopádně za mě to byl velmi nápaditý příběh, takže tleskám autorovi a určitě si přečtu další díl. Postavy mi sedly, styl psaní se mi moc líbil. Takže vlastně pořád chválím. Ale tu jednu hvězdu jsem stejně ubrala, a to za tu zmatečnost. Tu jsem pocítila hlavně na závěr, který mi přišel až moc zdlouhavý, jako kdyby si autor řekl, že nás bude ještě několik desítek stran dusit a mást. To nemusel. Ale i tak spokojenost. :)

tomai
18.12.2018 3 z 5

Překvapivě ctiva kniha. Jsem zvědavý na další.

monika0356
15.12.2018 5 z 5

Kniha me naprosto dostala, byla jsem napnuta od zacatku az do konce. Doporucuji vsem co maji radi tento typ knizek :)

veronika5179
30.11.2018 3 z 5

Takový mladší bratříček Nesba, ale k severské dokonalosti tomu chyběla propracovanost a přebývala zbytečná klišé.

Tynule
29.11.2018 4 z 5

Kniha nebyla špatná. Líbila se mi, ale ztrácela jsem se ve jménech postav. Jinak mělo to spád a čím dál víc mě kniha upoutávala. Ráda dám možnost další jeho knize se dostat do mé knihovny. Takže, Ježíšku...

Miruš
24.11.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, strhla mě a těším se na další autorovo dílo.

Zdenas5
22.11.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Děj byl napínavý, hlavní hrdina sympatický, zápletka zajímavá, takže se čte téměř sama. Pouze závěr byl trošku přitažený za vlasy.

brabofka
20.11.2018 5 z 5

Za mě 1 s *. Perfektní příběh, který chytne od první stránky. Chytlavě napínavý, děj vykonstruovaný, žádné zdlouhavé popisy všeho. Prostě to odsýpá a zastavíte se s dechem až nakonci. Doslova :-)

Anahk1
20.11.2018 4 z 5

Hmm.. dobrá práce!!! Moc mě knížka bavila.. ikdyž, chvilkama mi běhal mráz po zádech z té vrahovi zvrácenosti ...

Danago
18.11.2018 3 z 5

Přečetla jsem spoustu krimi ať už severských nebo ne. Nevím přesně proč , ale tato knížka mě moc nechytla. Motiv pachatele se mi zdál hodně slabý . Některé pasáže z knihy dost nevěrohodné. Celé mi to přišlo docela překombinované. Fabian Risk je vykreslen jako superhrdina, ale mě nijak nezaujal. Celkově jsem se do čtení musela nutit protože jsem si chtěla udělat celkový obrázek, pořád jsem doufala, že se to zlepší. Pro mě bohužel průměr.

Dixinka
15.11.2018 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem. Nedalo se od knihy odpoutat. Určitě si přečtu další knihy od autora.

Reat
07.11.2018 5 z 5

Přiznám se, že na označení "Severská krimi" jsem doslova alergický. Nevím, proč si někdo usurpuje právo na to, že díky svému původu prostě jen a pouze on dokáže napsat kvalitní kriminálku, ačkoli nesahá kupř. Carterovi nebo Bryndzovi ani po kotníky. Prostě dobrá krimi je dobrá krimi, ať už z USA nebo Norska či odjinud. Ovšem jakékoli námitky a výtky se roztříští napadrť jak o zeď po otevření a následně přečtení tohohle majstrštyku. Už dlouho mě nic tak nepřipoutalo a nerozsekalo jako tohle. Ve zkratce...policista po své nevěře a rozbití vlastní rodiny učiní fatální rozhodnutí zachránit její trosky tím, že se přestěhují do města, kde se narodil a vyrůstal, v domnění, že to bude pro ně všechny nový začátek. No to bych sakra řekl, že je....ovšem zdaleka asi ne tak, jak si Fabian Risk maloval. Zapadne totiž do plánu přehlíženého a odstrkovaného spolužáka pomstít se po letech všem, kterým nestál ani za šikanu. Opravdu skvost. Kdybych měl použít trochu sexismu, tak si připadám tak, jako kdybych náhodou sbalil naprosto luxusní holku, se kterou jsem si dva dny užíval a nemohl se jí nabažit. Zapomeňte na Keplery, Olseny a já nevím koho ještě....ač nejsem v žánru "Severská krimi" (brrr) příliš znalý, tohle dle mého nic nemůže překonat. Veledílo!!!

witko
01.11.2018 5 z 5

Autor mě uměl ale dobře napínat. To já rád. Dobře se mi četla.

kululinka
31.10.2018

Jedna z nejlepších detektivek, které jsem četla. Některé věci (a vlastně i motiv pachatele) trošku přitažené za vlasy a postava Fabiana Riska hodně nesympatická, ale nešlo se odtrhnout a přestat číst. Super!

jana0539
30.10.2018 5 z 5

Úžasný, těším se na další jeho knihu.

Verrrunka
29.10.2018 5 z 5

Masakr! Myslela jsem, že mi u téhle knížky exploduje hlava. Konec je možná trochu překombinovaný, ale jinak je to naprosto perfektní severská detektivka. Promyšlené, napínavé, skvěle napsané. Už se těším na další díly, tohle je fakt něco pro mě!