Motiv X

Motiv X https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418472/bmid_motiv-x-uvN-418472.jpg 4 699 171

Fabian Risk série

Jak chytit sériového vraha, který nikdy nezaútočí stejným způsobem dvakrát? Brutální vražda jedenáctiletého syrského uprchlíka postaví před helsingborskou policii případ s možným rasistickým podtextem. Zdánlivě náhodných vražd přibývá a tým kriminalistů se záhy ocitá pod příliš velkým tlakem. Situace donutí Fabiana Riska, aby se vrátil do práce, ačkoli by raději dál bděl u lůžka své postřelené dcery, která je v kómatu a Fabian si to dává za vinu. Vrací se i šéfka oddělení Astrid Tuvessonová, která přerušila protialkoholní léčbu. Je tu však ještě něco – informace, jež po sobě zanechal Fabianův mrtvý kolega Hugo Elvin a jež mohou dosud soudržný tým vyšetřovatelů navždy změnit. A v sázce je i Fabianův život... Motiv X je úvodní část diptychu v rámci bestsellerové série krimipříběhů Fabiana Riska.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Motiv X , 2018

Michaeles
05.09.2022 3 z 5

Jak chytit seriového vraha, který nikdy neútočí stejným způsobem dvakrát? I když podle anotace knihy, bysme se to měli dozvědět, opak je pravdou. Nejen tato kolej této knihy zůstala otevřená a abychom se dozvěděli, kam tedy vede, budeme muset sáhnout po dalším dílu, což mě dost mrzí a proto to hosnocení.

Kniha sama o sobě neni špatná, i když občas je děj moc natahovaný a občas se mezi dějovými linkami doslova skáče.

parxel
04.08.2022 3 z 5

Motiv X jsem začal číst s očekáváním, že dostanu detektivní příběh o pátrání po sériovém vrahovi, který jedná náhodně bez stanoveného vzorce. Alespoň takto mne navnadil podtitul na obálce knihy. Snaží se ve vás vyvolat očekávání, které z principu nemůže naplnit, neboť o tom zmiňovaná vůbec není. Osobně mě to zmátlo a poměrně dlouho mi trvalo, než jsem si uvědomil, že tato kniha není tím, za co snaží vydávat.

Onen sériový vrah odkazovaný v podtitulu v knize sice vystupuje, ale pouze jako vedlejší postava. Pátrání po něm bude zřejmě námětem další knihy. Jako čtenář se cítím podvedený a další knihu z této série již číst nebudu, protože nevěřím vydavateli, že se mne znovu nepokusí utáhnotu na nudli. Ze stejného důvodu knihu nemohu doporučit dalším čtenářům.

gad
22.07.2022 5 z 5

Udělal jsem drobnou chybičku, když jsem knihy Stefana Ahnhema nečetl v pořadí, jak vycházely po sobě. Motiv X je vlastně předehrou k X způsobům smrti, které po něm následovaly. Stále mi bylo divné, že vrahova úchylka pro mne nebyla neznámá. Teď už vím proč. Nicméně, případ je opět napínavý... a brutální. Fabian má velké dilema mezi svou rodinou, kterou by rád udržel pohromadě, a svou prací, bez které nemůže být. Navíc cítí, že je na stopě vraha. Ale je tomu tak doopravdy? Odpověď najdete v dalším díle série. A na mne už čeká jen Poslední Hřebík a budu to mít komplet. :-)

Bakana
24.06.2022 4 z 5

Dobré, ale mohlo to být i lepší. Vadilo mi moc otevřených konců najednou, Fabian byl až moc velký klaďas a Irene byla tak nesympatická, že jsem jí ty průšvihy skoro až přála.

March
21.06.2022 4 z 5

Vrhla jsem se po dočteni předešlého dílu a? Naprostá spokojenost. Několik dějových linek, každá byla skvělá...už jsem se těšila, ze se dozvím to, co se rozjelo v minulém díle..Omyl, zase nervy do poslední stránky a? Zase forem na další díl. Protože je to fakt zamotaný, napínavý. Doporučuji číst od 3.dilu Riska postupně, jinak je to škoda, se dozvědět dříve ten úžasný děj, když by čtenář sáhl po dílech ne ve správném pořadí.

Timkim
02.06.2022 5 z 5

Popravdě se mi první "poločas" tohoto příběhu líbil. Do druhého se pustím za nedlouho. Co mě bavilo, bylo více dějových linií. Kostkáč je totálně vyšinutý magor a Kim....ten nezklame nikdy. Jsem zvědavý jak to dopadne s Ingvarem. Takže prozatím za plno.

Lindulinek
26.05.2022 5 z 5

Super detektovka. Těším se na finálový díl.

šipek
17.05.2022 5 z 5

Tak mé první setkání s tímto autorem a jsem nadšený, výborná detektivka. Více dějových linii není vůbec na škodu. Jsem rád, že díky databázi knih mám hned připravený další díl s Fabianem Riskem. A hned ho začínám číst. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

Čmeláček
16.05.2022 5 z 5

Tohle jsem přečetl bez jediného mrknutí :))). Fakt skvělý thriller, mnohem lepší než předchozí díly s Fabianem Riskem.

LucySmile
14.05.2022 5 z 5

I přesto, že detektivky téměř nečtu, jsem si tuto na doporučení přečetla a jsem naprosto nadšená! Nemohla jsem od knihy odtrhnout oči a hned se pustím do pokračování.

gambinka87
04.05.2022 3 z 5

(SPOILER) Jako jo, pořád je to Ahnhem, umí to. Na mě ale toho v knize bylo rozjeto moc a téměř nic nedokončeno. To je tak trochu zklamání. Syn, Ingvar, Dunja, "kostkar"... A dva zatčení ani nutne nemuseli spáchat to,z čeho budou obvinění. No prostě mne čeká další díl, tak snad se autor polepší a poskytne mi nějaké vyvrcholení :-D

PetK
28.04.2022 4 z 5

Ono se to vlastně pořád opakuje dokola - nejhorší případ, nejhorší vrah, největší výzva... Ale když si hlavní hrdiny oblíbíte a zajímá vás i jejich osobní linka, vlastně nemáte co řešit. Navíc audio v podání Pavla Soukupa je velmi zdařilé a už jen ten poslech je pro mě relax, který si ani v dalších pokračováních nenechám ujít.

holkazaknihou
26.04.2022 5 z 5

Zatim pro me nejlepsi dil ze serie
Skvele zamotane a clovek se trochu placa v tom, kdo co udelal.
Tesim se na pokracovani..

edith79
26.04.2022 4 z 5

Jsem moc ráda, že mám hned k dispozici pokračování, protože ačkoliv mě tento díl ze začátku téměř vůbec nebavil, postupně to nabralo takové grády, že jsem hltala jednu kapitolu za druhou a nutně musím vědět, jak to celé dopadne.

Standa24
07.04.2022 5 z 5

Přečteno během čtyř večerů a kdybych nemusel ráno vstávat do práce, tak by mi to trvalo i kratší dobu. Fabian se vrací do služby a začíná také pátrat tam, kde skončil jeho mrtvý kolega Hugo Elvin. Tato linka příběhu se mi líbila nejvíce. Ale nechybí ani spousta dalších zločinů, od sériových vražd, přes pedofilii, až po neonacismus. Někdy si říkám, jak moc je pravděpodobné, že by se tolik závažných a brutálních činů stalo v jednom městě/zemi ve stejnou dobu ... Co nejdříve se pustím do X způsobů smrti.

Susan94
01.02.2022 4 z 5

Další díl jsem četla po roční pauze. To se ukázalo jako docela nešťastné. Nedokázala jsem se orientovat v ději, což mě rozčilovalo. Postupně jsem se, ale zorientovala. Kniha už snad "klasicky" obsahuje sex, uprchliky, extremisty a pedofilii.
Detektivní zápletka skvělá, více rovin a padouchů. Škoda jen, že vyústění nás čeká v dalším díle. Aspoň víc že si ho určitě přečtu dřív než zase za rok.

Luci19346
15.01.2022 5 z 5

Nedoporučuji číst knížku před spaním, nebo jako já nebudete spát, ale číst. Za mě kniha napínavá, přečetla jsem jedním dechem. Těším se na další díl, jak to celé dopadne.

crazyjuan
09.12.2021 4 z 5

Určitě znám i lepší severské krimi série, ale i tato je celkem čtivá, solidní zápletka a uvidíme, co přinese další díl.

Gleam
30.11.2021 4 z 5

Kniha se mi jako zatím všechny v sérii četla velice dobře. Možná ještě o trochu lépe, neboť se mi zdála méně překombinovaná a krvavá. Jdu se s chutí pustit do dalšího dílu.

kokosek
03.10.2021 4 z 5

Tohle je vlastně první díl a proto budu hodnotit až po přečtení i pokračování. Ale klidně čtěte i jen tohle, jen prostě budete chtít hned pokračovat, protože kniha končí v podstatě v půli věty. Je to zajimavé řešení, ale určitě by si na to autoři neměli zvykat.