Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399776/bmid_devaty-hrob-jxS-399776.jpeg 4 1049 306

Fabian Risk série

Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci objevila manželka dánské celebrity a televizní hvězdy ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

MichelleS
24.02.2019 3 z 5

Po předchozí pomalé knize jsem chtěla něco svižného a toho se mi dostalo vrchovatou mírou. Množství postav, obětí, zločinů sice chvílemi působí trochu chaoticky, ale ne tak, aby se čtenář cítil zmaten. Horší už je to s charakterem postav, marně přemýšlím, s kým bych šla na kafe, asi jedině s Malin. Ostatní jsou takové produkty rychlé, spotřební, sobecké společnosti, žádné zásady, ideály, opravdové city. Dost mi vadilo neprofesionální chování u policistů. Ne že by lidé nemohli dělat chyby, ale tady jsem často nevěděla, zda se smát nebo brečet (např. Dunjina sóloakce ve Švédsku a vzápětí doma). Čím blíž ke konci, tím víc rozčilujících hloupostí. Závěr se mi nelíbil, i pohádky pro dospělé si zaslouží dobrý konec a tady byl dobrý jen pro někoho.

Enehy
24.02.2019 4 z 5

Klasická čtivá napínavá severská detektivka, nic nečekaného, vrah jasný od půlky. No ale, ještě že je neděle. Kdy jindy bych taky měla čas dojet posledních 200 stránek najednou, abych si svoje podezření potvrdila, že? :-)

rasputin
19.02.2019 5 z 5

Úplně ze všeho nejhorší je, když takovouhle knihu čtete do půldruhý ráno, pak vstáváte v půl šestý a i u tý snídaně čtete až vám vystydne ten pitomej čaj, protože chcete vědět, jak to dopadne a pak už fakt musíte jít do práce s vědomím, že přijdete pozdě a že s k tý knížce vrátíte zas až večer a přitom vám zbývá pitomejch 30stránek do konce.

Karelvovsik
19.02.2019 5 z 5

Mnohem lepší, než předchozí díl. Doporučuji.

Princezna_V
17.02.2019 odpad!

Největší sračka jakou sem kdy četla.

1v8na
08.02.2019 5 z 5

Kniha je velmi čtivá. Má poutavý již prolog. Čtivost podporují krátké kapitoly. Je akční již od první stránky. Nemá žádná hluchá místa. Příběh má spád, je dobrodružný a napínavý. Čtenář se rozhodně nenudí.
Kniha je trochu neskladná pro cestování :-)
Chvílemi mi příběh přišel až moc překombinovaný a příliš brutální, nicméně tohle již je autorův styl.
Kniha Devátý hrob vyšla jako druhý díl v sérii o Fabianovi Riskovi, ale ve skutečnosti Devátý hrob předchází Oběti bez tváře. Je to tak úmyslně nebo je chyba v nakladatelství?
Těžko říct.....

EricNor
07.02.2019 5 z 5

Wow. Fantasticka práce. Skvele ohledne detektivnich postupu i charakteru hlavnich hrdinu. Netusite na cem jste, ale porad musite obracet stranky. Plus na konci navnada na dalsi dil.

legally-blonde
07.02.2019 5 z 5

Výborné, knihu jsem přečetla za 3 dny, téměř jedním dechem. Má spád, nenudí, motiv byl jasný poměrně brzy. Už se těším na další případ.

ArwenAragorn
06.02.2019 5 z 5

Thriller mě bavil. Čtivý, měl spád a napětí, spoustu zvratů, pachatele se dalo těžko uhodnout. Knize podle mě patří 5 *.

makiosaur
02.02.2019

Po přečtení Oběti bez tváře jsem byla zvědavá i na další knihu od tohoto autora a opět nezklamal. Prvních 50 stran mi tedy přišlo hodně zmatených a bylo težké určit kdo je kdo a nějak si ho zařadit, ale následně mě děj opravdu strhával. Přečetla jsem ji za 3 dny (dle kindle cca 7hodin) a ještě teď mě mrazí. Moc se mi nelíbil konec a na to, jak detailně byl popsaný celý příběh to bylo trochu zklamání. Celkově je to ale hodně povedná kniha s nápaditým dějem. SPOILER - zaskočilo mě, že autor nechal zemřít ty dva policisty, ale seveřani jsou prostě drsný.

Acinore
27.01.2019 3 z 5

Hrozná slátanina.

Lena79
27.01.2019 5 z 5

Přečteno za tři dny, autor mi trochu připomíná styl M. H. Clark, kdy se v krátkých kapitolách prolínají myšlenkové pochody aktérů, kteří se v příběhu objevují. Prostě různé úhly pohledu. Knihu určitě doporučuju, všechno má spád, čtenář se určitě nenudí. Jen mě trochu zaskočil konec knihy, takhle jsem to určitě nečekala....

matinka
25.01.2019 5 z 5

Obět bez tváře mě nijak extra nenadchla. Možná to bylo tím, že se téma dle mého velmi podobalo Lovci králíků od Larse Keplera. Ale stejne jsem si knihu Deváty hrob chtěla přečíst. A panebože!
Knížku jsem přečetla za 3 dny. Moc mě baví ta zápletka, která se pořádne rozuzlí až ke konci.
Já tedy můžu rozhodně doporučit a jsem ráda, ze jsem Ahnhemovi dala druhou šanci.

Lievan2006
24.01.2019

Poslednych cca 60 stran, ako keby pisal den pred odovzdanim rukopisu ... uvidime, ci sa to vylepsi v -18*C ...

Makaveli
17.01.2019 5 z 5

Po "oběti bez tváře" bylo jasný, že půjdu do další od tohoto autora a musím říct, že zase paráda, nemohl jsem se odtrhnout, teď jen čekat na další..

Reat
17.01.2019 5 z 5

Bichle rád nemám. Většinou mívám pocit, že je čtení nekonečné, že autor stejně nedokáže udržet mojí pozornost po celou dobu a hlavně mě v pak neposlední řadě, kdy už se mi zdá vše zdlouhavé, dost často přepadá touha otevřít jiný žánr, jinou knihu a moje myšlenky těkají směrem, která to bude a jak se ní vlastně těším. Tady….tady mě to ani nenapadlo. Ačkoliv je to pětsetistránkový monolit, tak jsem jej dal téměř bez zastavení, potažmo bez dechu. Kniha dějově předchází Oběti bez tváře a rozhodně si s ní v ničem nezadá. Je nejenom stejně úžasně návyková a zajímavá, ale i dost originální, a to včetně závěru, aniž by se v něm ovšem musel nutně odehrát nějaký „šokující“ dějový zvrat či kotrmelec. Už se těším na další případ Fabiana Riska, protože Ahnhem se stal mým velkým oblíbencem a rozhodně králem „Severské krimi“ ...........Já to fakt napsal….??????.

jana1941
17.01.2019 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc, než předchozí. Těším se na další

Simstr
17.01.2019 5 z 5

Skvěle se četla, druhý díl krapet lepší než první. Těším se na další díl !!!!

Peťulka3
13.01.2019 5 z 5

Paráda a paráda. Těším se na další díl.

SonaJelinek
10.01.2019 5 z 5

Kniha se mi cetla sama, za den precteno, ale trochu me vykolejil konec. Muze mi nekdo objasnit kdo je vlastne ten muz z posledni kapitoly?