Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399776/bmid_devaty-hrob-jxS-399776.jpeg 4 1049 306

Fabian Risk série

Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci objevila manželka dánské celebrity a televizní hvězdy ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

astroweb
18.06.2019 1 z 5

Oproti Oběti bez tváře velké, velké zklamání. Musel jsem se nutit, abych přečetl do konce. Překombinované natolik, že jsem měl dojem, že se ve spletitosti děje nevyznává ani sám autor. Nakonec ani závěr velice nepravděpodobný, vykonstruovaný.

miloslav0399
12.06.2019 2 z 5

Asi tak první polovina knihy je docela pěkná. Ve chvíli, kdy je zřejmé, co a jak se děje a že to autor myslí fakt vážně, se kniha přehupuje do kategorie odpad... A závěr to rozhodně nevylepší. Ahnhem dokáže vymyslet a popsat zajímavou zápletku, ale pak si s ní neví rady a tak už jen vrší nelogičnosti a nesmysly. Škoda

Danago
11.06.2019 4 z 5

Knížka se mně líbila moc, byla napínavá a vypadalo to na plný počet hvězdiček, bohužel závěr knížky celkový dojem zkazil.
Docela mi vadily nepřeložené dialogy v angličtině, pro mě , která anglicky umí jen dobrý den, je to dost nepříjemné.
Taky mi přišla jedna dějová linka nedořešená .
Na to, že má kniha skoro 500 stran to mohlo být ukončeno jinak.

Enxinka
09.06.2019 4 z 5

Skvele, mrazive, nemohla jsem prestat cist.
“Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží.” - to sice ano, ale v teto dejove lince mi neco nesedlo. I ten konec celkove mi prisel rekla bych uspechany.

mapet85
02.06.2019 3 z 5

Deviaty hrob je v poradí druhá kniha od autora, aj keď dejovo predchádza o pol roka prvý diel Obeť bez tváre. Hlavná postava Fabian Risk žije so svojou rodinou ešte v Štokholme, kde je tajne povolaný vyriešiť zmiznutie ministra spravodlivosti. Ďalšia hlavná postava Dunja Hoogaardová rieši vraždu manželky známej osobnosti v Kodani. Z pohľadu viacerých dejových línií sme postupne vťahovaní do príbehu a cesty sa prepletajú až do pre mňa nie veľmi vydareného záveru.

Kniha je dosť prekombinovaná, občas chaotická a napriek krátkym kapitolám sa niekedy nečítala najľahšie. Navyše, podobne ako v prvej knihe postavy jednajú občas nelogicky a nezmyselne a aj samotná zápletka na mňa pôsobila divne, až zvrátene, pričom niektoré pasáže neboli dotiahnuté do konca. Občasné anglické pasáže v knihe pôsobia rušivo, aj keď som im rozumel, ale hovorím asi za tých, ktorí anglicky nevedia a z tohto dôvodu by hodilo pasáže preložiť alebo dať aspoň poznámku s prekladom. Hodnotím troma hviezdičkami a uvidím čo prinesie tretí diel.

marci8
12.05.2019 5 z 5

Dobrá kniha, velmi napínavá, ale konec mohl být lepší.

axspevak
10.05.2019 3 z 5

Pro me je slabsi nez prvni dil.Vse splacane dohromady,kdo do jake zeme patri a kdo vysetroval co mi vlastne doted mota hlavu i po precteni.Myslim ze mene zapletek je nekdy vice.Posledni dobou touhle vetou hodnotim casteji nez bych chtela. I pres mirne zklamani uz mam koupeny dalsi dil.Doufam ze Risk prestane bejt konecne posera.

LuluBird179
08.05.2019 4 z 5

Skvělá kniha, skvělý a svižný styl psaní! Chvílí mi trvalo se zorientovat jaký vyšetřovatel patří do jaké země - situaci (aspoň pro mě) výrazně ztížil fakt, že jak v Dánsku, tak ve Švédsku byla v teamu výrazná ženská vyšetřovatelka. Ale pak už šlo čtení raz dva.

Dopi70
07.05.2019 3 z 5

Dobrý námět a rozjezd, čtivé. Postupně překombinované, s přemírou postav a nelogického chování vyšetřovatelů. Zmatek. Jako by to psalo víc autorů souběžně a pak to zkombinovali do jedné knihy. Zbytečně dlouhé. Kdybych neležel v nemocnici, tak bych to ani nedočítal, a možná by to tak bylo lepší...

Miroko
05.05.2019 5 z 5

Výborná kniha a autor za ktorého som rad, že ho priniesli na Slovensko.

rajcatko
03.05.2019 odpad!

Tak tohle už nikdy, končím se sérií Fabiana Riska. Autor uvedl, že bude pokračovat s psaním, dokud se jeho hrdina neunaví. Mě totálně unudil už s druhou knihou. Všechny postavy jsou absolutně mimo, dělají jednu kravinu za druhou a hrozně se diví, že se jim nedaří ani v práci ani v osobním životě. Složitý příběh, který stejně nikam nevede. Dělala jsem si velké naděje, že to bude stát za to, bohužel je to je 496 stránek utrpení, mého utrpení! A překladatele bych na rok zavřela do cely jen se slabikářem za trest. Nepřeložené anglické rozhovory mě opravdu štvaly. Neumím anglicky, taky proto si nekupuji knihy v angličtině, ale v češtině, že. No, chyba.

Nikkaa
29.04.2019 5 z 5

Super kniha,za mne se četla dobře byla i hezky napsaná, napínavé bod začátku do konce,na radu ostatnich jsem četla jako první a oběť bez tváře necháme jako pokračování:-)

Klobouková
28.04.2019 4 z 5

Parádní detektivka. Kniha vyšla v originále až jako druhá v pořadí, přesto doporučuji číst ještě před Obětí bez tváře, neboť dějově ji předchází. (Vemte si třeba Dominika Dána, jak mu to chronologicky vychází napřeskáčku....)

brabofka
21.04.2019 5 z 5

Perfektní. Od začátku do konce. Opravdu můžeme tohoto autora považovat za možného nástupce Stiega Larssona, a řadit jej mezi krále severské krimi. Je divné proč český nakladatel uvádí že je tato kniha pokračováním Oběti, když je zcela jasné která z těchto dvou vydaných knih je první. Tato. Ze začátku autor skvěle přechází mezi Švédskem a Dánskem, ale jakmile si propojíte všechna vodítka, a říkáte si, sakra tak už na to přijdete taky?!, tak jakoby se Dánské vyšetřování zastaví a vše se jiz odehrává jen ve Švédsku. Ale i tak kniha neztrácí nic na své uhrančivosti a nutné potřebě to dočíst a přijít na to jak to skončí. I když máte pocit že všechno víte, opak je pravdou. Nevíte vůbec nic a do posledního písmenka Vás autor nepřestává překvapovat.

Evazita
14.04.2019 4 z 5

Ale jo, bylo to čtivé a mělo to spád.A nic špatného nevidím na tom, že tento díl dějově předchází dílu prvnímu.

wlado
12.04.2019 3 z 5

Zmiešané pocity... Miestami ma kniha veľmi bavila, no miestami som rozmýšľal, či ju vôbec dočítam. Dej je veľmi komplikovaný s množstvom postáv a prebieha na dvoch rôznych miestach s podobnou zápletkou, čo sa niekedy úplne zmieša dohromady.

capricornus
12.04.2019

Devátý hrob (1. v sérii - chronologicky, dle osobních událostí v knize) je lepší než Oběť bez tváře (2. díl, špatně očíslováno).
A tak se ptám: "Kde udělali soudruzi z NDR chybu?"

monika0356
10.04.2019 5 z 5

Tak tohle byla jízda...nešlo se odtrhnout. Tento typ knížek čtu často, ale musím říct, že tady u toho příběhu mi z některých pasáží bylo až zle, při představě, že se to doopravdy děje...a ten konec...no asi nás čeká další kniha.

Herča76
09.04.2019 5 z 5

Thriller s rozsáhlou zápletkou, která se ve finále spojí v cestu za jedním pachatelem, spousta krve a rozřezaných lidských těl, napětí až do konce (i přesto, že je zápletka prozrazena o chlup dříve!). Kdo má tohle všechno rád, vyberte si "Devátý hrob" a určitě budete spokojeni jako já.

Miruš
06.04.2019 5 z 5