Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1049 306

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

Kizuizi
18.11.2019 3 z 5

Já nějak nevím :( začátek super, polovina super, třičtvrtiny super, konec katastrofa. Konec budu vážně nějakou dobu vstřebávat, ten se mi opravdu nelíbil.

c.svetlana
09.11.2019 2 z 5

Po Oběti bez tváře zklamani...jak ta mě překvapovala, držela v napětí a závěr byl pro mě nepředvídatelný, tak tohle bylo z mého pohledu překombinované, dost náročná četba na orientaci v množství postav a dočetla jsem jen proto, že jsem vážně čekala, " že se něco stane" a knížka mě pohltí...nestalo:)

Scheril89
06.11.2019 3 z 5

První díl mi přišel zajímavější. Nesedí mi jak spisovatel skáče mezi ději a postavami. Ale dočetla jsem :) Teď čtu třetí a než se člověk zorientuje trošku mu to trvá.

Mil@n
24.10.2019 4 z 5

Lepší než první.

janina66
22.10.2019 4 z 5

Kniha se výborně četla. Na mě trochu víc drsné a krvavé. Malin, Fabian i Dunja moc sympatičtí.

knihomolka_eli
20.10.2019 4 z 5

Super kniha, chytila ma rovnako ako predchadzajuca. Velmi mi vyhovuju tie kratke kapitoly, je to ovela zaujimavejsie a rychlejsie :-). Dejovo sa odohrava pred predchadzajucou knihou, co mi vobec nevadilo. Jednu hviezdicku uberam len kvoli Fabianovi a tomu celemu okolo Nivy a zaveru...necakala som happy end, ale vzdy cakam, ze zlo bude potrestane...a tu to bolo nejako opacne...a tiez ma nastvalo Fabianove zlyhanie...pre mna malo dost obrovsky rozmer...a v podstate mi to vadilo, pretoze nejaky extra dovod ti zlyhanie nemalo a policajtovi by sa to predsa len stat nemalo....

Hany.Honey
16.10.2019 5 z 5

Příběh perfektní. Nepostrádal napětí, různý dějový linky, který odvedou čtenáře a není si jistej, kdo to teda vraždí a proč. Vyšetřovatel - hrdina Risk je sympatická postava, kolegyně, která teda ještě není jeho kolegyní - Dánská Dunja se mi taky zamlouvá.
A ta poslední kapitola "X" má představovat další díl série? Pokud ano, vypadá to čtivě. Zajímavý na tom je, že obchod s orgány je asi autorovi zvláštně blízký...

Michaeles
05.10.2019 4 z 5

Kniha se cetla velmi dobře, krátké kapitoly napomáhaly přidávat napětí. Škoda jen že občas tam bylo několik nejasností a asi dvakrát se tam vyskytl teleport.

Pumpkin
04.10.2019 4 z 5

Po sněhulákovi od Nesba jsme po druhé zalovila ve skandinávských vodách. Určitě ne naposledy. Kniha je hodně napínavá, rozmanitá co se týče děje i postav. Čekala jsem asi trochu lepší konec, no ale v severských zemích je na šťastné konce asi trochu zima ????

martin2133
02.10.2019 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha. Troufám si tvrdit, že to je prequel k prvnímu dílu a vůbec mi to nevadí. Ba naopak.
Doporučuji všem

Ihivanka
01.10.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila více než Oběť bez tváře.

iveetka
27.09.2019 4 z 5

Tohle mě prostě baví i přesto, že občas je to na můj vkus až příliš drsné. Nevadí. Ahnhema budu číst i nadále a těším se na další díl :)

Ondra_P
24.09.2019 5 z 5

Ještě o chlup lepší jako první díl téhle série. Díky krátkým kapitolám se opět výborně čte. Příběh který zpočátku působí jako propletenec dánského a švédského vyšetřování nakonec nakonec vygraduje v geniální rozuzlení :-)

Nazli
13.09.2019 4 z 5

Za mě super. To, co mi chybělo v předchozím díle, jsem našla tady. Vrhám se na další díl.

Asterixxka
09.09.2019 2 z 5

Kniha mě velice zklamala, naprosto nesmyslné chování hlavních postav, začátek ještě ušel, pak ovšem následovaly různé nesmysly, ale hlavně Fabian Risk se mi v závěru tak zprotivil, že už si další díl s jeho postavou nekoupím.

martina8176
07.09.2019 5 z 5

Ze začátku se mi to četlo těžce, ale pak jsem se začala orientovat v ději a dočetla jsem knihu jedním dechem. Nechtěla jsem si odložit, dokud ji nedočtu a brala jsem si ji všude s sebou. Další důkaz, že Skandinávie totálně vede v detektivkách. Prostředí, ve kterém žijí, tamějším spisovatelům dělá víc než dobře. Kniha podle mého gusta a nemůžu se dočkat, až se mi pod ruku dostanou další jeho díla.

Gibis
01.09.2019 4 z 5

Možné SPOILERY!
Ahnhemovy thrillery se čtou velmi dobře. Hned od prvních stránek to má spád, nestačíte se nudit ani na chvilku. Je pravda, že se na čtení musíte soustředit, protože vražd je tam nemálo a tentokrát je tam i docela dost vrahů a člověk by se ztratil mezi dánským a švédským vyšetřováním, které se na stránkách pravidelně střídá.
Hvězdičku ubírám za často velmi nelogické a nepochopitelné jednání vyšetřovatelů. Například vedoucí dánského vyšetřovacího týmu Dunja Hougaardová je svědkem toho, jak vrah rozřezává oběti motorovou pilou, pachatel ji následně zajme a když se jí podaří utéct, tak místo aby se sháněla po telefonu a zavolala pomoc, případně vyšetřovací tým, zamíří domů, napustí si vanu a na půl hoďky se natáhne do horké vody....no to jsem kroutila hlavou :)
Na druhou stranu velmi vydařený a realistický konec, který nesklouzl k happy endu.

jana0345
31.08.2019

Chvíli mi trvalo, než jsem pochopila, že děj této knihy předchází děj Oběti bez tváře. Nicméně je to logické, v Oběti bylo naznačeno příliš mnoho otázek z minulosti. Rozhodně bych ale Devátý hrob nedoporučovala číst jako první, o to víc pak hrozí, že budete mít v postavách zmatek.
Za mě strhující příběh, uvěřitelné myšlení i jednání hlavních hrdinů. Těším se na další díl!

katerina5544
21.08.2019 1 z 5

Knihu jsem odložila, vůbec mě to nezaujalo :-(

HankaMarek
20.08.2019

moc pěkné až někdy brutální

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966