Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1047 306

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

Nunynka
19.10.2020 4 z 5

Moc se mi líbily dvě dějové linky i když spousta lidí tady píše,že tam bylo moc postav a že se ztráceli. Mě se to naopak líbilo. I řešení soukromých životů vyšetřovatelů bylo fajn. K dokonalosti tam pořád něco chybí,ale i tak se těším na další díly s Fabianem.

rekon
19.10.2020 3 z 5

Kniha mě trochu zklamala, i když na závěr do sebe všechno zapadlo. Nemohla jsem se začíst a pořád se vracela na předešlé stránky, abych si připomněla děj. Bylo to takové přeskakování mezi Švédskem a Dánskem, trochu jsem se v tom ztrácela.

macer1991
11.10.2020 4 z 5

Ako vždy prekombinovane , ale pre mňa najlepšia kniha od autora . Ale vždy som po prečítaní jeho knihy unavená a musím siahnuť po jednoduchom príbehu , aby som sa zregenerovala .

ViolettaCh.
11.10.2020 5 z 5

Výtečná detektivka se skvěle vymyšlenou, neotřelou zápletkou s napětím až do samého konce. Poslouchala jsem formou audioknihy ve vynikajícím podání herce Pavla Soukupa. Do případu je zapojena švédská i dánská kriminálka na obou stranách Oresundského zálivu v Baltu, takže zprvu jsem měla trochu guláš v těch skandinávských jménech, ale poznamenala jsem si je a budu je znát i pro další případy Fabiana Riska.

milosko_b
22.09.2020 5 z 5

Napriek tomu, že časovo aj dejovo je vlastne toto prvý diel treba ich čítať tak ako sú v poradí. Množstvo postáv a prrpletenie deja je totiž jednoduché,lebo postavy sú známe už z prvej časti. nečakane ukončenie,ale tak to má byť,nie?

Olous1
16.09.2020

Tak bohužel, kniha mě musí od začátku chytnout a to se nestalo,tak musím odložit. .Asi jsem se ňák rozmlsala. Přitom první kniha s Fabianem se mi moc líbila. Tak skusím ještě jiný díl.

Veronika33
09.09.2020 3 z 5

Tak druhá kniha od autora bola výrazne slabšia, miestami som sa doslova nudila a strácala. Opäť som mala problém orientovať sa kto je kto (veľmi veľa postáv), nakoľko som prvý diel čítala dávnejšie už som si nepamätala postavy a musela som sa do toho dosť odznovu. Miestami až nechutné sexuálne scény, trošku nadbytočné, ale budiž. Trochu ma ruší Fabianov osobný život, až priveľmi bol riešený na úkor príbehu. Určite to s autorom nevzdávam a verím, že ďalšie diely tejto série nebudú mať klesajúcu tendenciu čo sa týka pútavosti.

Lukeronka
09.09.2020 3 z 5

Tak já nevím, co si o tom mám myslet. Asi bych to shrnula, že je to knížka vhodná na čtení "na jeden zátah" - kdo má čas číst několik hodin denně, pro toho věřím, že je to opravdu dobrá detektivka. Ale když jsem mohla číst (v mém případě poslouchat) 3x týdně max hodinu, tak jsem se dost ztrácela. Možná to bylo i tou audio formou... Špatné to nebylo ale taky z toho nejsem nijak odvařená, že bych nutně musela číst další díly (jinak tento je prý dějově první, i když je v sérii až druhý, tak jsem s ním začla). Ale zase neříkám, že se k sérii nikdy nevrátím, jen tentokrát asi ne audio.

Susan94
30.08.2020 3 z 5

Po celou dobu čtení, jsem vlastně nevěděla kdo je kdo a jde se děj odehrává. Na mě to bylo moc překombinované. Tím to ztrácelo na napětí a čtivosti. Ikdyž tam byly části, které byly opravdu velmi dobře napsané.
Příště prosím míně postav a bude to to pravé ořechové.

DuncanIdaho
25.08.2020 3 z 5

Při čtení této knihy jsem váhal mezi 4 a 5 hvězdičkama. Závěr vše změnil. Docela dobře rozjetou severskou detektivku zničilo posledních cca 60 stran. To byl čistý Hollywood. Říkám si, jesti to Ahnhem nenechal dopsat ty kluky americký. Čím se ale kniha liší od standardu je to, že v podstatě vyhrálo zlo. Díky závěru hodnotím 3*.

lucakuca
25.08.2020 3 z 5

No to byl guláš! Jsem se ztratila a ztracená jsem dodnes. Ještě teď mě hledají. 2 země, 2 případy, 2 policejní skupiny s adekvátním množství vyšetřovatelů, hromada podezřelých, kteří mají jméno a 9 hrobů - ti lidé měli taky jméno, jo a ještě žili než se stali součástí názvu knihy a taky měli nějaký ten příběh a třeba sestru, manžela.... Zmatek nad zmatek, ale sakra čtivé to je, doporučuji si vytvořit mapku postav :-), a pak z toho bude úžasná dobrota jako od maminky.

marie8567
20.08.2020 5 z 5

Příběh je napínavý a zajímavý a chvílemi jsem se nemohla odtrhnout.Vřele doporučuji

MartinJay
17.08.2020 5 z 5

Velice dobře napsaná kniha. Doporučuji však číst chronologicky vydané knihy od autora. Mohlo by se stát, že vám utečou souvislosti .
Oceňuji styl psaní, tj. několik dějových linek které se na konci protnou.

polednice1705
05.08.2020 4 z 5

Ještě o chlup lepší jako první díl téhle série. Díky krátkým kapitolám se opět výborně poslouchá. Zpočátku to působí jako propletenec dánského a švédského vyšetřování, nakonec to vygraduje v geniální rozuzlení toho švédského....ale co ta dánská zápletka??

Arwen777
05.08.2020 4 z 5

Skvělá detektivka, perfektní jízda, dobře vymyšlená zápletka. Neměla jsem žádné problémy s více linkami, děj mi nepřišel roztříštěný, orientovala jsem se dobře. Nějaké nelogičnosti u knih tohoto rázu jsem vždy ochotná odpustit. Líbí se mi pozadí příběhů, rivalita mezi sousedními státy, aspekty výchovy ve švédsku, které my příliš nechápeme, komplikovanost zápletky a pěkně popsané prostředí.
Ahnhemovy příběhy se vyznačují lehkým stylem a obrovskou akčností. Hrdinové mají dobré i špatné vlastnosti a tak jediné, co mi na příběhu vadilo, byla na mě až přílišná brutalita, jsem trochu útlicitnější povahy. Proto ta hvězdička dolů. Ale další knihu ze série si určitě přečtu a tuto doporučuji. Přečetla jsem v pořadí Oběť bez tváře a potom Devátý hrob, ale nevidím důvod, proč to nečíst i obráceně.

Lukaso
03.08.2020 5 z 5

Napínavé a zajímavé, tohle mě bavilo

Hakate
03.08.2020 5 z 5

Kniha má opět vše, co má dobrá detektivka mít.
Napětí, zvrat, vraždy, :)

Moc se mi líbilo zpracování 2. dílu serie, který odkazuje na události, o kterých se autor a Fabián zmiňují v 1. díle a které mě zajímali.
Řazení knih bych neměnila, neboť by 1. díl pak ztratil, toto své kouzlo, kde si čtenář říká, "co se asi tak zásadního stalo"...
Spouta z Vás píše, že je Fabián štval, svým chováním, atd. mě ne.. člověk si musí uvědomit, čím si tady Fabian prošel a co ho poznamenalo, tak aby v Oběti bez tváře, byl tím, kým je tam.
Opět tu si řada z Vás stěžuje na nerealnost, k tomu snad jen dodám, nikde není uvedeno, podle skutečných událostí, atd... pokud budu vyžadovat realnost příběhu, přečtu si černou kroniku nebo knihu podle skutečné události :)

Další * přidávám, za zapojení postav z minulého dílu, jako je Skála, Dunja a spol.

ADE138
30.07.2020 4 z 5

Ačkoli je kniha označovaná jako druhá v sérii Fabian Risk, dějově patří před Oběť bez tváře.
Příběh je dobře napsaný, napínavý, ale hodně krutý...

smardice
28.07.2020 5 z 5

Poslech v podání Pavla Soukupa a opěť to nemělo chybu. Temný příběh dvou vrahů, komplikované vyšetřování a hlavně vysvětlení minulosti Fabiana Riska z "Oběti bez tváře". Napínavé, drastické, prostě vše, co má dobrá detektivka mít.

nicole1990
28.07.2020 5 z 5

Sérii s Fabianem Riskem jsem si oblíbila. Vrah mě teda překvapil. Rozhodně dávám plný počet hvězd.

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966