Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1049 306

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

gad
20.07.2020 5 z 5

Tak to byla tedy síla. Druhou polovinu knihy jsem přečetl za odpoledne. Tolik mne poháněla touha vědět, jak to vše skončí.

ilčidlo
20.07.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora, těžko se od ní odcházelo i když mně trvalo než jsem se zorientovala ve větším množství vyšetřovatelů i vrahů. Překvapivý závěr ve kterém mě vadila poprava dvou detektivů a hlavně ten nezájem ji vyšetřovat

PetK
14.07.2020 4 z 5

Audio v pěkném podání Pavla Soukupa. Z prvního dílu jsem byla nadšená, četla jsem ho a pak po nějaké době i poslouchala, teď jsem si dala rovnou audio. A přiznám se, že jak se ty dva případy motaly dohromady, ztrácela jsem nit - kdo koho zavraždil, kdo patří do kterého vyšetřování... možná by to mu (za mě) pomohlo zjednodušení, nicméně mě to pořád bavilo. Těším se na třetí díl.

moudivlacek
11.07.2020 5 z 5

Velice napínavý a děsivý příběh, rozhodně bych ho ale řadila jako 1. díl, abychom pak lépe porozuměli povaze Fabiana v díle Oběti bez tváře. Každopádně je to příběh o neopětované lásce, obchodu s bílým masem i obchodu s orgány, a rozhodně policie v Dánsku i Švédsku nehoní jen jednoho vraha. Občas člověk přemýšlí, jestli je v Dánsku či Švédsku, navíc konec je sice reálný, ale odporný. A závěrečná tečka též. Každopádně pokračuji v sérii.
Kniha má velmi rychlý spád a člověk ji nerad odkládá, dokud není na konci.

novina
03.07.2020 5 z 5

Klasická severská detektivka. Brutální. Mě tady Fabian Risk docela štval, ačkoliv v prvním díle jsem si ho oblíbila. Malin jsem fandila a věřila jsem, že nezklame.

Nefer
03.07.2020

Asi takhle: Je to jedinna severská detektivka u které se těším na další dily.

Deia
23.06.2020 3 z 5

Prvá časť, Obeť bez tváre, sa mi celkom páčila (preto som sa aj rozhodla pustiť sa do druhej časti). Táto časť sa mi ale páčila menej. Čo mi celý čas pri čítaní vadilo, bolo to, že táto časť sa odohráva pred tou prvou časťou a na to som si naozaj nevedela zvyknúť a prišlo mi to dosť mätúce. Tiež sa mi správanie Fabiana páčilo nejak menej, hlavne to, ako sa správal k svojej rodine. Samotné vyšetrovanie bolo ale zaujímavé, dej ubiehal rýchlo, mŕtvol pribúdalo, a kniha sa čítala naozaj dobre a to aj vďaka krátkym kapitolám. Či sa budem púšťať aj do ďalších častí s Fabianom, to ešte uvidím.

snehule04
22.06.2020 4 z 5

Ztrácela jsem se v množství postav, dost drsné, ale čtivé.

stoun25
20.06.2020 5 z 5

Dost drsné, stálé napětí a nečekané rozuzlení... Tak bych knihu shrnul. Plný počet...

alabra
15.06.2020 4 z 5

Moje první schůzka s autorem. Kniha nebyla špatná, a pointa překvapující. To, co mně hodně vadilo, byla nesmyslná brutalita už tak drsné knihy v závěru. Proč tolik potrestaní hlavní hrdinové?

marcha
02.06.2020 2 z 5

Oběť bez tváře se mi líbila. Devátý hrob mi ale přišel dost přeplácaný, překombinovaný a naprosto nereálný. Ne, že bych od thrilleru tohoto ražení očekávala reálnost, tyto knihy se čtou právě proto, že dávají od reality odpočinout, ale co je moc, to je moc... Přehršle postav, obětí, deviantů atd. vedla jen k tomu, že mi byli všichni lhostejní, pokud mě svým nelogickým chováním přímo neštvali. Moji zmatenost ještě zvýšilo to, že jsem dřív uhodla, kdo je pachatel, než ve mne začalo klíčit podezření, že dějově Devátý hrob předchází Oběť bez tváře (četla jsem ji už před nějakým časem a nepamatovala si detaily, jen mi chování postav přišlo ještě divnější a nelogičtější, protože jsem si myslela že vím, co zhruba mají za sebou).

edith79
27.05.2020 4 z 5

Po Oběti bez tváře se mi tak nějak nechtělo opustit partu kolem Fabiana Riska, tak jsem se vrhla na další díl a jak tady někdo už napsal, teď si nejspíš budu muset od Fabiana lehce odpočinout. Devátý hrob mě totiž po pravdě rozpoltil. Na jednu stranu jsem si říkala, že je to fakt super a když mi v 87.kapitole došlo o co jde, ten motiv mi připadal skvěle vymyšlený. Jenže jak se kniha blížila ke konci přibývalo spoustu wtf momentů a úplně na konci jsem opravdu nevěřícně zírala. Další díly si určitě přečtu. Později.

RonnieSmithx
24.05.2020 3 z 5

Až díky komentářům jsem zjistila, že kniha je druhým dílem série, takže přečíst jedničku mám určitě v plánu.
Devátý hrob je čtivý, brutální a možná místy přitažený za vlasy, ale nenajdete v něm pasáž, která by vás nudila. Hodnotím lepšími třemi hvězdičkami.

Sirius
24.05.2020 4 z 5

no jako wow. Severský detektivky mě nikdy moc netáhly a četl jsem akorát Milénium a pár dílů Harryho Hollea... ale Ahnhem asi bude můj kámoš. Celá knížka má neuvěřitelný tempo, krátký úderný věty a ještě kratší a údernější kapitoly. A je fakt fuk, že to jede na tři dějový linky (z nichž teda jedna mi přišla naprosto zbytečná). Je to jako koukat na seriál. Ostatně je vidět, že s tímhle médiem má Ahnhem svý zkušenosti a člověku při čtení letí před očima filmový záběry. Všechny postavy jsou sympatický a to včetně hlavního hrdiny, kterej není překvapivě ani superman ani alkoholik, ale naprosto normální chlap, kterýmu se tak trochu rozpadá rodina. A neví, jak ji má udržet pořádně pohromadě. Kapitola sama pro sebe jsou pak nechutný scény s mučením a řezáním těly, za to by se nemusel stydět žádnej hororovej mistr. Ovšem to, co tuhle detektivku vykopává do stratosféry a proč chci číst další případy Fabiána Riska, je celková pointa, která je prostě bombová. A vlastně i naprosto lidská. Když pominu skutečnost, že ta knížka by potřebovala o čtvrtinu prostříhat, tak jsem spokojenej. Co spokojenej... jsem nadšenej.

Prateri
24.05.2020 4 z 5

Devátý hrob - kniha nabitá dějem, plná zvratů, s koncem překvapivým, ale přesto se mi předchozí díl líbil více. Zřejmě za to může Fabian. Co to bylo jako za jednání? Sympatie k němu mi začaly klesat na pomyslné stupnici k nule. Další díl je Osmnáct pod nulou. Doufám, že až pod bod mrazu v této knize Fabian Risk u mne neklesne.

Polajda
22.05.2020 5 z 5

Ahnhem opět nezklamal!

Simi
21.05.2020 4 z 5

(audio) Druhý díl časově předchází díl první a vysvětluje, co Fabiana Riska přivedlo do nového působiště. Severské detektivky jsou sbírkou úchylných a šílených kruťáren. Uvědomila jsem si, že tyto knihy vnímám jako horor, kde sice teče spousta krve a chování lidí je totálně vyšinuté, ale prostě to NEMŮŽE BÝT PRAVDA. Zajímavý byl však příběh vraha, který zločiny páchal kvůli pomstě. Dávám si pozor, abych nenapsala více a neprozradila o čem to je. Prostě zlo plodí zlo a každý s tím musí počítat.

adela2316
21.05.2020 4 z 5

Včera, po přečtení knihy, jsem si přečetla téměř všechny komentáře zde. A měla jsem to udělat hned v pocatku, protože tím pádem bych celou knihu tolik nepřemýšlela, jak je možné, že se některé postavy neznají, ačkoli v prvním díle se potkaly, žádná zmínka o Theodorovi, Dunja a Sleizner apod. Takze teď už konečně vím, jak je to s posloupností dílů.
Docela se mi protivily některé postavy, chování Fabiana hlavně na konci, i když celou knihu mě dost štval, Dunja a její naprosto nepochopitelne chování ( jakože cela zakrvacena si nezavolam sanitku, ale pojedu radši domů do vany, a její chování ke kolegům- radši si nechám všechno líbit a nic neřeknu na vysvětlenou).
Malin a Niva, to byly postavy, které se mi zamlouvaly, i když Malin a její chytání vrahů v sedmém měsíci těhotenství, no...:-)
Jak už tu bylo několikrát zminovano, některé pasáže byly hodně pritazene za vlasy- pachatelka se sama pripouta k lůžku tak věrohodně, ze si policisté nevšimnou, že to není oběť, ale pachatel.
Celkově je kniha velice napinava! Čte se jedním dechem, suprove krátké kapitoly. Kvůli nesrovnalostem dávám o hvězdu míň. Sérii určitě doctu ze zvedavosti :-)

onyx84
20.05.2020 4 z 5

Jako super...prostě thriller,jak má být...jen mi teda celou knížku hrozně vadilo,proč jsme najednou bez jakéhokoliv vysvětlení v minulosti oproti prvnímu dílu...

Allena24
17.05.2020 3 z 5

Asi jsem měla nějaká očekávání....maličký spoiler:
předpokládala jsem, že těhotné zbytečně neriskují; policisté aspoň trochu víc spolupracují. A taky už bylo na mě té brutality nějak moc. Přišlo mi, že autor zde ukazuje lidské duševní panoptikum.
Přidávám hvězdičku za skvělou interpretaci Pavla Soukupa.

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966