Devátý hrob

Devátý hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376900/bmid_devaty-hrob-UGz-376900.jpg 4 1049 306

Fabian Risk série

„Konečně ten pravý nástupce Stiega Larssona.“ NDR Radio (Německo) Další temný případ Fabiana Riska, bestsellerové série, která oslovila čtenáře po celém světě. DVĚ ZEMĚ V SEVŘENÍ ZIMY. Nejchladnějšího dne roku se švédský ministr spravedlnosti vydal do sněhové bouře – a zmizel. Téže noci na druhé straně Baltu objevila dánská celebrita a televizní hvězda ve svém domě neznámého muže – a setkání s ním nepřežila. DVA VRAZI KRÁČÍ PO ULICÍCH. Jeden je chirurg a své oběti pečlivě rozpitvává. Druhý je brutální lovec zaměřující se na ženy. Stockholmské a kodaňské policejní pátrání se k sobě brzy přiblíží. Ale jak obloha temní a mrtvol přibývá, jejich vyšetřování se čím dál víc zamotává. NĚKDY JE VRAŽDA TEPRVE ZAČÁTEK…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Den nionde graven , 2015

postrach
01.11.2022 4 z 5

Kniha byla zdlouhavá a zmatená.Odhalení překvapivé.Název trefný....Tak to u severských krimi asi bývá zvykem.Tak dočtu třetí díl a pauza.

martin8647
18.09.2022 4 z 5

Byly i lepší knihy od autora, přesto nemohu říct, že bych od četby odcházel nespokojen. Takže asi netřeba se zbytečně rýpat v drobných mouchách. 4 hvězdy z 5ti.

EliskaD
23.08.2022 2 z 5

Tak to byla opravdu překombinovaná a přeplácaná slátanina. První díl zaujal, druhý naprosto odradil. Jeden masakr střídá druhý s cílem co nejvíce šokovat. Strašně moc postav, mrtvých i chaosu v obou dějových liniích.

Dvorik
20.08.2022 5 z 5

Mnohem lepsi nez prvni dil a samozrejme zamotanejsi kvuli 2 dejovym linkam ve Svedsku a v Dansku. Napeti ale udrzuje autor opet celou knihu.
Jen ten Fabian je porad takovej nudnej nouma, ktery nesaha odpadlikovi Harry Holeovi ani po kotniky.

Nejvtipnejsi komentar o hlouposti je od Anna27: To jsou vsechny obeti/vysetrovatele tak blbi, ze xyz.....To ze se dej odehrava pred 1. knihou, jsem pochopila az na konci knihy :D

Kanimůra2
14.08.2022 2 z 5

prvním dílem jsem byla nadšená.
Když jsem došla u druhého dílu asi na stranu 200, otevřela jsem Databázi a zkontrolovala, jaký recenze dávají ostatní. Čtu vůbec stejnýho autora? Nakonec jsem se donutila (formou hódně rychlýho čtení=přeskakování) dočíst, abych se dozvěděla, jakou to má souvislost se začátkem knihy. Vůbec nechápu, jak někdo může napsat tak rozdílný dvě knihy.
Za tento blábol dávám 2* jen proto, že pan spisovatel píše čtivě.

HaniSebi
06.08.2022 3 z 5

Nemůžu Ahnhemovi upřít, že psát umí, jeho styl mi přijde čtivý. Ale celkový dojem z knihy? Přišlo mi to nějak překombinované, přeplácané, jako by měl autor tisíc nápadů k psaní a všechny se je rozhodl nacpat do jedné knihy. Mně osobně by stačila klidně i jen jedna rovina vyšetřování, linka s Dunjou tam tak nějak prostě jenom byla a nic z toho. Kromě toho mi Fabian Risk ani v "první" knize Oběť bez tváře ani tady nepřirostl k srdci. Dobře napsaná slátanina. Základní motiv a linka mi přijdou dobré, ale trochu moc balastu kolem.

oskli
06.08.2022 3 z 5

No, já vám nevím, ale tuhle knihu asi hodnotím jedním slovem jako blábol. Tři hvězdy dávám jen proto, že jsem ji poslouchala jako audioknihu. Jako kulisa k domácím pracím to šlo vydržet a místy mě děj docela vtáhl, ale číst bych knihu nedokázala. Nejsem masochista a čas pro svoji pohodu u skleničky vína nebo před spaním bych tomu neobětovala.
Návrat v čase, Fabian stále stejně nesympatický, nepravděpodobný překombinovaný děj, snaha šokovat... To fakt není můj šálek kávy. Přirovnání ke Stiegu Larssonovi naprosto nechápu. Podle mě mu nesahá ani po kotníky.
No nic, jdu zkusit třetí díl. Pokud bude ale stejně špatný, kašlu na to a v sérii dál pokračovat nebudu.

Boruvka.cerna
27.07.2022 3 z 5

(SPOILER) Na začátku mi nebylo vůbec jasné, proč je Fabian zase ve Stockholmu a jak to, že se Dunja baví se Slizákem. Až na základě spojení s Izraelskou ambasádou mi došlo, že druhý dík předchází prvnímu. To mě upřímně naštvalo - proč to nebylo v úvodu vysvětleno, nebo nějak zasazeno do kontextu s předchozí knihou?
Jakmile se objevila plynová maska, myslela jsem, že to už je moc - nedávno jsem dočetla Bryndzovy Smrtící tajnosti, kde je celá kniha spojena s maskou.
Děj mi přišel zbytečně komplikovaný, místy opravdu nereálný (např.hned na začátku - našli adresu pro zaslání dopisu ve Švédsku, Jak Dunja utekla z auta a hned se dostala domů, atd.), ale četlo se to dobře. Oproti prvnímu dílu ale zklamání. A poslední kapitola je úplně zbytečná.

MisakCZE
23.06.2022 4 z 5

Bravo, bravo, bravo! Přesně takto si představuji kvalitní kriminálku, parádní zápletka, více dějových linií, osobní roviny hlavních postav přirozené a tak akorát dávkované, místy hodně drsné scény. Hned se vrhám na další díl. Doporučuji přečíst všem, kteří mají zálibu ve vnitřnostech nebo těm, kteří si myslí, že někoho opravdu milují

Majuš333
19.06.2022 5 z 5

Nejako som pozabudla, že Devátý hrob je vlastne začiatok série :(
Po závere tejto časti si fakt musím dať pauzu od Fabiana...

'Díky ní přenáším hory. Díky ní dokážu nemožné. Dopouštím se těch nejhrůznějších, ale naprosto nutných činů. Díky ní dokážu všechno tohle uskutečnit. A nejen to. Díky lásce k tobě.'

Jenny055
06.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Počúvala som ako audioknihu a dosť dlho som sa s knihou trápila. Napriek dobrým hodnoteniam som bola sklamaná. Jednu hviezdičku beriem za podrobný popis sexuálnych scén, pri ktorých som mala pocit, akoby som sa o tom rozprávala s Pavlom Soukupom. Druhú hviezdičku beriem za neschopnosť Fabiana Riska vystreliť na vraha, ktorý práve zabíja jeho tehotnú kolegyňu. To už asi aj Monk by reagoval lepšie. Na Ďalšiu knihu sa tak skoro nechystám, počkám, kým si Fabian vyrieši rodinné problémy.

kaca.ka
03.06.2022

Po dlouhé době se musím vyjádřit, a to spíš k audioknize než k samotné knize.

Jedna věc je, že je děj dost překombinovaný, postav je vážně moc, apod, ale to z mé strany nemusí být nijak zvlášť objektivní – poslouchám to při práci a nevnímám to naplno.

Obrovský problém ale mám s Pavlem Soukupem. Hlas má příjemný, o tom žádná, ale v určitých chvílích je mi jeho přednes strašně proti srsti, je nepřirozený, takový divně vtíravý, občas trochu nemístný. A jeho angličtina je opravdu tragická.

Timkim
20.05.2022 4 z 5

Nedosáhlo to kvality předchozí knihy s Fabiánem, ale i tak poutavé. Rozhodně první detektivka, kdy jsem fandil pachateli a chápal jeho důvody. Trochu mi vadila ta přemíra obscénností v tomto žánru, už jsem si občas říkal to už je moc.
Děj byl dobrý, výtečné zpracování, dobře vymyšlené, a zápletka geniální a famózně načteno. Dal bych plný počet, ale za tu "červenou knihovnu" dávám jednu dolů.

Čmeláček
16.05.2022 4 z 5

Trochu slabší než první kniha s Fabianem Riskem. Ale dalo se :))).

loskatos
19.04.2022 2 z 5

Překombinovaný děj s na sílu propojenými dějovými linkami. Ale napsáno poutavě.
2,5 hvězdy.

boxas
08.03.2022 2 z 5

UPOZORNĚNÍ PRO TY, KTEŘÍ SE SÉRIÍ O FABIANU RISKOVI TEPRVE ZAČÍNAJÍ! Začněte celou sérii touto knihou a pak teprve Oběť bez tváře! Právě takto a ne jinak na sebe děj navazuje.

Pro mne byl Devátý hrob zklamáním. Překombinovaný děj, Fabian Risk jako policista mi přišel neschopný a nesympatický, jako manžel a především jako otec mě vyloženě štval. A jaká kniha, takový konec. Zklamání.
Kdyby nebylo hlasu Pavla Soukupa, tak jsem se k tomu konci asi ani nedostala.

Evik09
06.03.2022 3 z 5

Knihu jsem měla jako audioknihu a hlas Pavla Soukupa se velmi dobře poslouchal. Co se týče děje se mi to celkově líbilo, určitě se pustím do dalšího dílu.
Pár ale přeci jen mám. Jak občas někdo zmiňuje, že se ztráceli v ději díky vyprávění z pohledu různých lidí, tak to mi dělalo problém jen ze začátku, než jsem se vcítila do stylu knihy jako takové. Pak už to jelo moc hezky, děj se mi líbil, bylo to napínavé. Nemůžu říct, že se mi vždy líbilo jak hlavní postava reagovala, ale to je věc druhá. Další postavy jsem přijala tak, jak byly napsány, brala jsem je takové jaké byly, jen u té hlavní jsem si občas klepala na čelo. Určitě mě trochu zklamal konec děje a reakce hlavní postavy a epilog jsem si taky představovala jinak. A protnutí obou případů bych si uměla představit líp i (ne)vysvětlení v tom epilogu, ta dánská část mi připadá taková málo propracovaná - mohla být líp dotažená, když ne v ději, tak aspoň v epilogu.

ZuzanaZ83
28.02.2022 3 z 5

V knize Fabian Risk vyšetřuje vraždy. Dochází k vraždám žen, kterým vrah ukusuje části těl. Další vraždy pak spojují chybějící orgány. Opět se tak prolínají případy ze Švédska, kde pracuje Fabian, a pátrání v Dánsku, kde pracuje Dunja.
Tenhle díl mě tolik nebavil. Vyprávění mi přišlo chaotické, nemohla jsem se soustředit. A Fabianovo chování na konci knihy mě velmi zklamalo.

begonie226
15.02.2022 4 z 5

Od začátku do konce to bylo napínavé a i když postav v knize bylo poměrně mnoho, dalo se v tom dobře orientovat. Podvědomě jsem čekala, kdy se oba případy protnou a vyšetřování bude probíhat společně. Už se těším na další knihu.

Standa24
13.02.2022 3 z 5

První příběh o Fabianu Riskovi, Oběť bez tváře, jsem četl již před několika lety a kniha se mi velmi líbila. Z tohoto dílu mám spíše rozporuplné pocity. První polovina knihy je hodně překombinováná, což se zlepší, když se obě dějové linky začnou propojovat. Jednání některých policistů mi přijde nelogické a někdy až naivní. Závěr byl napínavý, ale ve finále vyzněl do ztracena.

švédská literatura severská krimi švédské detektivky

Stefan Ahnhem
švédská, 1966