F. L. Věk II.

F. L. Věk II. https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 170 11

F. L. Věk série

Vše, co jsme poznali v první knize, bylo jakýmsi úvodem: i pokud šlo o život samotného Věka, tam teprve studenta, i pokud šlo o vylíčení českého života na prahu obrození. Celý první díl podává obraz starého, konservativního venkova, i staré, bezstarostné Prahy s jejím rokokovým rozkošnictvím. A nový český život, mimo jedno vystoupení prof. Vydry, representoval tam jedině V. Tham. - V tom všem je druhá část díla již naprosto jiná. Vstupujeme do sebevědomého světa A. P. Vrby, hned za ním poznáváme starého sedláka Švehlu, napojeného Krameriusovou „Knihou Josefovou“ a „Česká expedice“ je již přímo obrozenskou dílnou, plně důvěřující ve zdar svého díla. Pak teprve uvádí nás J. k vlastnímu hrdinovi díla F. L. Věkovi, do jeho venkovského zátiší v Dobrušce. Stává se kupcem, ale neupadá do malosti, nýbrž je buditelem svého okolí.... celý text

martinaandulka
31.07.2023 5 z 5

Pokračování románu je opět zajímavé.Poznáváme nové postavy,jejich povahy,,radosti,starosti a hlavně František Věk pozná tu pravou,jak já jim vždycky tu lásku jemnou,plného citu a upřímného srdce přála,to já vždycky obrečím.Velký posun v dějinách a korunovace českého krále.

sajanka
18.07.2023 4 z 5

Kniha i seriál, obojí úžasné.

lenyleny
27.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

Marci70
24.05.2021 5 z 5

Krásné čtení o naší historii..

Superzakova
30.04.2021 4 z 5

Krásná knížka, víc popisna než první díl. Kniha je víc o vlastenectví, je v ni mnohem více postav, místy trochu zdlouhavé pasáže, ale celkove moc pěkná kniha.

Adele02
18.09.2020 3 z 5

O něco víc mě chytil první díl. Jak se ten druhý točí už i kolem jiných postav a ty známé se zase trochu komplikují na úkor toho, co předváděly v předchozím díle, nějak mi to nebylo tolik po chuti jako jednička. Ale pořád to je dobré a nevidím důvod, proč se Jiráskova tvorba všude prezentuje jako ta, která se nedá přečíst.

lampernaqui
02.06.2020 4 z 5

Příběhy studenta Věka jsou u konce, nastupuje život obchodníka. Román se v jednom momentě protne s jinou Jiráskovou sérií a to U nás. V Praze se nahromadí zvědavci z celé země, aby se podívali na jedinečnou korunovaci a v ulicích je možné spatřit nejenom Věka s přáteli, ale také zde nezmíněnou výpravu z Padolí.

Kuža007
14.07.2018 5 z 5

I pokračová zatím vypadá velice zajímavě. Uvidíme jak se Jirásek rozepsal v dalších dílech.

Péťa1950
10.07.2018 5 z 5

Všechny díly jsem četla na střední škole, měli jsme je doma vázané v kůži. Klasika. Dneska už bych se do tak rozsáhlého díla nepustila. Patřilo to k době, ve které knihy vznikly. Stačila jsem i jiné věci, které patří k životu .

MOu598
28.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2013. Podle mých poznámek:
Hezké vydání s mnoha pěknými obrázky (černobílé i barevné) od Adolfa Kašpara.
Skoro jako televizní seriál.
Dobře se čte. Hezké.

vitavita
11.03.2012 3 z 5

Věk je v Praze - děj pokračuje vesele dál.