F. L. Věk III.

F. L. Věk III. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178863/bmid_f-l-vek-iii-lqX-178863.png 4 138 11

F. L. Věk série

Třetí díl, sledující léta 1792-1800, ukazuje, jak se odrážela atmosféra Velké francouzské revoluce a obranné války revoluční Francie na našem národním obrození, a to opět v Praze i v Dobrušce. Věk, oženiv se, vzmáhá se hospodářsky a šíří po okolí lásku k české knize. Ve válce dvou světů procházejí obrozenské snahy o české divadlo, o český jazyk a českou knihu těžkou krizí. Do osobní tragédie se dostává V. Thám. Středem všech obrozenských snah zůstává i nadále Kramériova Česká expedice. Tento díl uzavírá požár Dobrušky, v němž Věk ztrácí domov i jmění a zachraňuje jen holý život svůj a své rodiny.... celý text

martinaandulka
06.08.2023 5 z 5

Pokračování se opět zdařilo a já přes románový příběh jsem si připomněla historii a české vlastence,Pan Jirásek uměl psát.

lenyleny
27.12.2022 5 z 5

Několikrát jsem viděla seriál vysílaný televizí, skoro nikdy jsem si ho nenechala ujít , až nyní mi nějak proklouzl. A tak jsem se rozhodla si román přečíst. A nelituji. Skvělé, skvělé a ještě jednou skvělé. Z knihy mám krásný pocit. D o p p o r u č u j i.

mol378
07.06.2021 5 z 5

Celý rozsáhlý román lze přečíst za život několikrát a vždy potěší a osvěží, co člověk léty pozapomněl. A kdo čte poprvé, mnoho se dozví z velkých i malých dějin naší země. Ovšem zařadit jej do povinné četby na ZŠ je absolutní blbost, akorát do budoucna odradí. K četbě Jiráska je třeba dozrát.

Marci70
24.05.2021 5 z 5

Naše národní historie..

Marci70
24.05.2021 5 z 5

Krásné čtení o naší historii..

lampernaqui
16.06.2020 4 z 5

Co dalšího napsat ke třetí knížce. Pokud jste přečetli první dvě, tak dostanete přesně to, co očekáváte. Znovu se Věk se svými přáteli pokouší o osvětu jazyka českého. Děj se jako vždy rozbíhá všemi směry a sleduje osudy různých postav, aby se ke konci vše znovu spojilo a zakončilo celkem dramaticky.

Kuža007
14.07.2018 4 z 5

Dobře i když třetí díl podle mě nedosahuje dvou předchozích, tak pořád je to dokonalé dílo.

MOu598
28.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2012. Podle mých poznámek:
Četla jsem jiné, pozdější vydání.
Hezké, jako televizní seriál.

medvedice3
08.01.2017 5 z 5

V páté šesté třídě jsem nejdřív viděla v roce 1970 stejnojmenný černobílý třináctidílný televizní seriál natočený režisérem Františkem Filipem. Ten mi otevřel cestu k četbě téměř celého "Jiráska".

vitavita
29.03.2013 3 z 5

Čtivý díl, který mě zaujal, končící požárem Dobrušky ...

vitavita
11.03.2012 3 z 5

Věk, Thám, Vrba - proplétají se jejich osudy.