Extrémní oběť

Extrémní oběť https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336973/bmid_extremni-obet-Z6y-336973.jpg 5 37 8

Lucas Davenport série

Kvůli narůstajícím sporům s vedením opustil Lucas Davenport minnesotský Státní kriminalistický úřad a po mnoha letech je náhle bez práce. Pověst špičkového vyšetřovatele mu však zůstala, a to i v nejvyšších politických kruzích. Jeho služby si vyžádá guvernér Elmer Henderson, který kandiduje na úřad prezidenta proti Michaele Bowdenové. Henderson očekává, že jeho soupeřka v primárkách uspěje a nabídne mu post viceprezidenta. Během předvolební kampaně však přijde do styku s krajně vyhrocenými výhrůžkami, které jsou namířené proti Bowdenové. Požádá Lucase, aby vše prošetřil a aby prezidentskou kandidátku ochránil. Lucas začíná v podstatě od nuly: má k dispozici jen špatnou fotografii jednoho z možných atentátníků a velmi málo času. Tradiční státní zemědělská výstava se totiž rychle blíží a Bowdenová právě zde, mezi statisíci návštěvníky, plánuje svoje klíčové vystoupení...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Extreme Prey , 2016

Jaruš7
03.04.2021 5 z 5

Začátek se nezdál zaujmout, ale pak to přišlo, extáze a vydržela do konce.
Bravurně sestavená vysloveně scénáristická exploze.
Není možné nevěřit, tolik lidsky osobitých a rozmanitých pocitů rozhořčení a vzteku ze špatností, že se aktérům nelze divit jejich záludnosti.
Citace:" Poslyš, ne že sem dorazíš a budeš mě chtít zabít. "
". já vůbec netuším, o čem to mluvíš,"
"Víš to moc dobře. Poznám ti to na hlase,.
"Musím ti povědět, že se mi zase rozproudila v žilách krev. .. konečně se posouváváme od keců k činům."

Amerika ve světle.
Autor se vsunul vedle V. Kutschera na špici současných TOP v podobném stylu tvorby.

Lumír23
13.01.2021 5 z 5

Tak zase rychlá kniha, překvapení v tom, že to nakonec přeci jen prásklo. Inu, vnitřní rozpory, nyní viditelné více než dobře. Ale kniha je čtivá.

hana4834
27.06.2018 5 z 5

Jako vždy skvělá kniha, dynamická a napínavá

nycol
17.04.2018 4 z 5

Vyborna zapletka, jen na moc stranach.

biki
11.03.2018 5 z 5

Úplně odlišná dynamika příběhu oproti minulé knize. Na počátku stojí jen velmi vágní podezření na možnost potenciálního zločinu, přesto nudící se Lucas neodolá nabídce na takové menší polooficiální vyšetřování. A pak se to pomalu rozjíždí - na jedné straně skupina pseudopatriotů se svými nekalými plány, na druhé straně mravenčí práce Lucase a jeho spolupracovníků. Bylo skutečnou lahůdkou sledovat, jak se postupně stahuje smyčka okolo již nikoli jen potenciálních zločinců, až do závěrečného akčního finále.
Zkrátka a dobře, Sandford je čím dál tím lepší.

rimar
01.03.2018 5 z 5

Velmi zdařilé dílo. Dej je napínavý a hezký jede. Davenport se dostává opět na vyšší level tak jsem zvědavý na další díly.

čef
17.08.2017 5 z 5

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro studenty oboru bezpečnost a ochrana obyvatelstva. Skoro dokumentární, ale o to více poutavou formou je odvyprávěn napínavý příběh snahy o zabránění přípravy a provedení atentátu. Tentokrát sice nejde o islamisty, ale o jiné podobně poblázněné fanatiky, kterých je v tomto světě více než bychom si přáli. Škoda, že BBart ještě ani nepřipravuje k vydání zatím poslední Golden Prey, hned bych po ní skočil.

Peršanka
25.06.2017 4 z 5

Místy jsem se ztrácela v množství postav, což mě trochu rozptylovalo. Nerada ubírám jednu hvězdu.

John Sandford (p)
americká, 1944