Expert

Hrdinou napínavého románu je Tony Beach, obchodník a skvělý znalec vína a alkoholických nápojů. Pochází z dostihové rodiny a nedokáže se vyrovnat s odkazem svých předků, které provázela nezměrná statečnost a odvaha, vlastnosti, jichž si Tony velice váží, ale u sebe je postrádá. A zcela nepřipraven se ocitá v situaci, kde by je tolik... celý text

Hrdinou napínavého románu je Tony Beach, obchodník a skvělý znalec vína a alkoholických nápojů. Pochází z dostihové rodiny a nedokáže se vyrovnat s odkazem svých předků, které provázela nezměrná statečnost a odvaha, vlastnosti, jichž si Tony velice váží, ale u sebe je postrádá. A zcela nepřipraven se ocitá v situaci, kde by je tolik potřeboval. Spolu se soukromým detektivem se totiž vydává po stopách velkého průmyslového podvodu s vínem a whisky, za kterým stojí majitel plnírny lahví. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/839/expert-839.jpg 4.5118
Originální název:

Proof (1984)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Přidat komentář
Finskej
19. dubna

U jiných románů pana Francise jsem poznamenal, že spisovatel daleko přesáhl žánr, tento mě však dostal do kolen. Tak strašlivě přesný popis životní ztráty a všech iracionálních, ale naprosto oprávněných pocitů a zábran, které následně duševno provázejí, je... neúprosný. Je hrůzně přesný, a proto krásný, a je o to neobvyklejší, že většinou se v podobném tématu romanopisci zmítají na x-set stranách. Expert tentýž poznatek servíruje plynule a přesně a "bokem". Bolest ze ztráty je ošklivá věc, ale autor, který dokáže jinak nepřenositelnou zkušenost přenést, je... no génius.

hana4834
09. ledna

napínavá kniha až do konce asi začnu víc chutnat víno :D

Disease
19.12.2016

Díky téhle knize jsem ochutnal Laphroaig :-)

Rup
09.10.2013

Ve své třídě je prostě špica.

kattyV
22.09.2013

Boj hrdiny s vlastními démony. Po smrti manželky se Tony vyrovnává s pocitem vlastní nedostatečnosti. Snad nejvíce mne zasáhla vlastně krátká pasáž v závěru knihy, kdy si čte otcův deník. Velmi emotivní.

delena4ever
21.06.2013

Je škoda, že Dick Francis nenapsal více knih, ve kterých by vystupoval Tony Beach. Kniha se mi líbila, je to jedna z mých oblíbených.

merrinka
24.10.2011

tenhle titul patří k mým oblíbeným Francisovkám. Přečteno snad 10 x