Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili

Expedice k Čechožroutům aneb Proč bychom se nepobili https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69108/bmid_expedice-k-cechozroutum-aneb-proc-b-AEV-69108.png 4 39 6

Vodáci série

Lucie, Keny, Sumec, Lída, Gábina a další členové všem známé party, a spolu s nimi také neúnavný novinář Škleb, se tentokrát vydávají hned za humna, přímo k našim německým sousedům, kde je čeká maraton neuvěřitelných cestovatelských zážitků. Autor v knížce poutavou a humornou formou přibližuje čtenářům památky, historii, přírodní krásy Německa i mentalitu národa, vše spravedlivě, bez zbytečné jízlivosti a s patřičným nadhledem.... celý text

vvikingg
16.04.2024 3 z 5

Kniha přináší zajímavé informace z oblasti historie a kultury o našem západním sousedovi. Smutné je sdělení co si o nás Němci myslí , jak je uvedeno v jedné z kapitol: po roce 1989 nás Němci vítali slovy,vítejte ve svobodné zemi, vy jste si za železnou oponou museli zkusit hladu za 2 roky jiná slova, dokud u vás byli komunisti v Německu bylo dobře, teď Češi v Německu jen kradou.

konicekbily
13.08.2023 4 z 5

Autor prostřednictvím své oblíbené fiktivní party toulajících se kamarádů nás seznámil se svými poznatky o našem nejstálejším sousedovi - o Německu. A zná toho o Německu hodně - historie, přírodní a jiné zeměpisné pamětihodnosti, různorodá chování domorodců podle místních zvyklostí. Zamýšlí se nad vnějšími vlivy a porovnává život v Německu a u nás. Knihu vydal v roce 2007 a přiznává, že ji psal 15 let a predikuje, že se snad vztahy v Německu a u nás nebudou moc měnit. Bohužel - mění se a rychle v celé Evropě a ve světě!

Veveerka_123
07.04.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila i když jsem se chvílemi trochu nudila. Cestopisy asi nejsou to pravé ořechové pro mě. Ale netušila jsem, že i taková zě s tak špatnou pověstí může být tak krasná

Endy17
22.12.2018 3 z 5

Autora mám rád, tohle dílo už méně. Čechožrouti nejsou cestopisem, nejsou turistickým průvodcem ani humorným vyprávěním o příhodách známé party přátel. A přece jsou od každého něco, jsou jakýmsi Eintopfem obsahujícím všechny zmíněné ingredience. Ale výsledek se podobá dortu, který pekli pejsek s kočičkou - i když jsou suroviny kvalitní, smícháním ztrácejí na hodnotě.

Peršanka
31.05.2018 2 z 5

Takové snové a dost germanofilní.

Modrina
19.05.2014 5 z 5

Výlet k našim nejbližším sousedům mě opět nadchl. Až se jednou na poznávací cestu Německem vydáme, tahle kniha rozhodně pojede s námi. :)