Hry Nemesis ekniha

Otevřelo se tisíc světů a největší závod o půdu v lidských dějinách začal. Vlny kolonistů odlétají a mocenské struktury staré sluneční soustavy se hroutí. Některé lodě však mizí beze stopy. Vznikají tajné soukromé armády, a ke všemu je ukraden jediný zbývající vzorek protomolekuly. Teroristické útoky srážejí vnitřní planety na kolena – hříchy minulosti si vybírají strašlivou daň. V krvi a ohni se rodí nový řád lidské společnosti a James Holden s posádkou Rosinanty bojují o přežití a návrat do jediného domova, jenž jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332507/big_hry-nemesis-zWf-332507.jpg 4.4105

Expanze 5.

Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: (ekniha), Triton

Nemesis games, 2015

Kniha Hry Nemesis

JSmerda
16.10.2020

Pátá kniha ze série. Překvapivý děj, který je založen především na sledování osudů ústřední čtveřice. Pro mě neměla kniha slabší místa.

Karcoolka2210
04.10.2020

Posádka Rocinante rozdelená, na scéne sa objavil Marco Inaros a konečne aj Camina Drummer, aj keď jej postava bola predstavená oveľa lepšie v seriáli. Pre mňa super pokračovanie :) AJ

Nahnilaruka
23.06.2020

Musím konstatovat, že tenhle díl byl asi pro mě nejslabší z celé série, ale pořád v rámci space opery mimořádně kvalitní čtení. Rozdělení posádky byl zajímavý nápad, ale jak tu už někdo psal... autoři si museli vymyslet opravdu dost náhod, aby posádka skončila tak a tam, kde skončila a to drobínko kazí zážitek.

---spoiler---
příběh Amose a Alexe mi přišel trošku zbytečný, moc jsem se o jejich minulosti nedozvěděl i když autorské duo pro to připravilo půdu... Připadá mi, že tyto dva příběhy jsou slouží pouze k tomu, aby se do hry vrátili staré postavy Clarisy a Bobbie, pravděpodobně nových členů posádky Rossinanty. To, jestli se tak skutečně stane ale autoři v tomto díle nezodpověděli.
---konec spoileru---

Děj se tak trošku táhne a skutečně se začíná něco dít až za polovinou knihy. Od této části je kniha velmi čtivá a extrémně poutavá. Rozhodně palec za příběh Naomi a nastínění budoucího děje.

Co mi trošku chybí, a to v celé sérii, je více mimozemské technologie a protomolekuly. Třeba v dalších dílech, 80%

Finn69
10.06.2020

V pátém dílu se posádka Rosinanty dočasně rozchází, což je vlastně fajn, jelikož se tím příběh může rozdělit do více dějových linií, které se navzájem proplétají. Takže zažijete nejen vesmírné přestřelky jako v každé pořádné space opeře, ale třeba i chmurné postapo o zničené Zemi v hlavní roli s (výborným) Amosem a hned několik dobrodružných útěků z vězení, pokaždé v jiném prostředí a v podání někoho jiného. Pořád dobré, čtivé a zajímavé, takže opět dáme ty čtyři hvězdičky.

Terva
29.11.2019

Když hledáš nejlepší
postapokalyptický
dopravní prostředek,
bicykl
je tvůj favorit.

Pátá kniha ze série Expanze přináší opět něco jiného. Přináší jiné pojetí psaní příběhu a dobrodružství ústředních postav. Spisovatelé se tentokráte rozhodli posádku vesmírného plavidla Rosinante rozdělit. Tak se stalo, že od začátku sledujeme základní čtyři linie. Amos Burton, Naomi Nagata, Alex Kamal a Jim Holden se rozdělují a čtenář tak sleduje jejich samostatné příběhy.

Citát: Nemůžeme čekat ode všech stejný přístup. Koneckonců jsme lidi. Vždycky mezi námi bude určité procento pitomců.

Zpočátku jsem byl tímto tahem nadšený a bavilo mě to. Jenže, čím hlouběji jsem do knihy pronikal, připadaly mi některé věci až moc náhodné a smyšlené, jen aby zapadaly do samotného příběhu. Některé „náhody“ jsou až moc přehnané. Nemohu se více o tomto zmiňovat, protože by docházelo k vyzrazování děje. A s tím zároveň přicházejí i nudnější pasáže v příběhu. Například mě skoro vůbec nebavila střední část linie, nazvané Naomi. Naopak nejlepší dobrodružství zažívá Amos. Pod ním vyloženě vybuchují planety...opět.

Malá ochutnávka:
Přes tisíc světů, volných, jen si je vzít. Lidé z každé planety, stanice nebo skály ve sluneční soustavě chvátají, aby si kousek utrhli. A v domovské sluneční soustavě se tři vlády předhánějí ve stavbě válečných lodí, aby mohli tohle všechno řídit a kontrolovat.....

Ať se snažím, jak chci, opět jsem neshledal v příběhu dokonalost, mé nadšení postupem času ubývalo až jsem se nakonec zaseknul někde u 75% Dosti dlouho jsem se rozhodoval mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Nakonec jsem uznal, že osnova této knihy je perfektní, jen ne všechny části se povedly. Proto za 4*. Z příběhů jsem vybral dvanáct citátů. A i tak, přes některé nesrovnalosti mohu s klidem prohlásit, že tohle vlastně je zatím nejlepší příběh v sérii.

Citát: Doprdele, co se to děje, všichni tady umřeme!

Metla
17.11.2018

Rosinante je po eskapádách Jima Holdena a jeho bandy v takovém stavu, že je nutné poskytnout jí několik měsíců v opravářském doku na Tychu. Většina posádky využije nucený odpočinek k vyřešení osobních záležitostí: Alexe napadne usmířit se s ex-manželkou na Marsu, Amos chce na Zemi dát poslední sbohem ženě, vůči které cítí dluh, Naomi dostihne její minulost u SVP… a Holden s Rosinantou zůstanou náhle sami.
Rozjezd knihy je velmi pozvolný, ale zhruba ve čtvrtině autoři rozpoutají armageddon. Alex ve své linii obvykle dělá to, co umí nejlépe – pilotuje. Také Amosovi vyhovuje přežívat a probíjet se apokalypsou přímo za svým cílem. Holden si užije minimum akce – proslulý kapitán spíše jen přemýšlí, debatuje, mudruje a strachuje se. Nejvíce se tentokrát zapotí Naomi, ta musí napnout veškeré psychické i fyzické síly, aby ochránila své blízké. Čtenář potká několik dalších starých známých – třeba mariňačku Bobbie, šéfa SVP Freda Johnsona, nebo svéráznou představitelku Země Avasaralu. Objeví se několik nových hráčů, část z nich si může získat čtenářovy sympatie, někdo vyvolá nenávist.
Většina problémů se v této knize nevyřeší, jde o poměrně rozsáhlý prolog k šestému dílu „Expanze“. Narozdíl od ostatních komentujících považuji "Hry Nemesis" za nejslabší, čtvrtá hvězda je tentokrát maličká a mdlá. 70%

Neopol
19.10.2018

Po dvou slabších dílech určitě zlepšení.

Jarrimund
07.10.2018

Tento díl kvalitní série je, na rozdíl od dílů předchozích, "pouhou" předehrou dílu následujícího. Tak se tedy již těším.