Exodus

Exodus https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381/bmid_exodus-29v-381.jpg 4 55 6

Hellgate London série

Londýn 2038. Kdysi nádherné město je v troskách. Na obzoru se vzdouvá trhlina v tenké látce reality a pomalu začíná splývat s téměř nepřetržitě temnou oblohou. Svět, jak jsme ho znali, už není. Po zemi nyní kráčejí démoni, ztělesnění našich nejstrašnějších snů. Lidstvo, zahnáno do úkrytu v podzemních tunelech metra, se zoufale snaží přežít skutečně pekelnou apokalypsu. Mezi přeživšími jsou i tací, kteří příchod temnoty předpovídali, lidé, kteří v ní vidí příležitost vylepšit postavení lidské rasy, i ti, kdo touží jen po pomstě za vše, co bylo ztraceno. Ti všichni se nyní v temnotě semkli, ozbrojili futuristickými zbraněmi a prastarými kouzly vytvořenými s jediným cílem – bojovat proti hordám démonů a vzít si svět zpátky.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Exodus , 2007

LiberX
LiberX
02.09.2023 2 z 5

Mám rád knihy ze světa Star Wars, protože vyplňují množství mezer, které ve filmech nebyly vysvětleny.

Exodus dělá pravý opak, otevírá staré rány a šťourá se v nich špinavým prstem. Výsledkem je značně nedospělý příběh, který jen stěží ocenění pamětníci původní počítačové hry z roku 2007.

Chcete zavzpomínat na desítky odehraných hodin? Nechte knihu v regálu a raději si na Youtube pusťte šestiminutové herní intro (Hellgate London cinematic intro), které zůstalo kulervoucí i po všech těch letech.

ludek.n
ludek.n
17.07.2023 4 z 5

Londýn ovládli démoni, kteří zabíjejí bez milosti všechno živé. Město se proměnilo ve válečnou zónu. Boj znamená smrt a stejně tak útěk, když ne dnes, tak zítra. Jedinou silou, která dokáže zplozencům pekla vzdorovat je prastarý řád templářů, ale i oni mají v nelítostném boji obrovské ztráty. Mel Odom vysoustružil soumračný svět, který je plný strachu, bolesti a umírání. Najdou se v něm hrdinové i zlosyni. Jedni bojují za právo na život pro sebe, své blízké a všechny lidi okolo sebe, druzí touží jen po moci, umožňující jim pomstít se za ústrky, kterých se na nich ostatní v minulosti dopustili. Je to svět, v němž naděje umírá poslední, ale moc jí tu není. Strhující dynamické pasáže se střídají s poměrně plytkým vysvětlováním, které tím, že nejde do hloubky, zůstane většinu odpovědí dlužno. Je to ostatně vcelku pochopitelné, neboť Exodus je teprve první části trilogie, přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že jsem po celou dobu čtení vinou autora hluchý a slepý. To se snad v dalších pokračováních změní a Hellgate London se otevře v plné své démonické kráse.

Metla
Metla
07.08.2019 3 z 5

Čas od času můj mozek požaduje důkladnější pauzu; když si mohu dovolit vyhovět, obvykle se uchýlím k zavrženíhodné relaxaci v podobě hraní počítačových her a čtení brakových knih. Deset let zpátky jsem odfičela na mozkovou dovolenou do "Hellgate London": začala jsem pobíjet potvory v postapokalyptickém prostředí RPG, přečetla jsem si komiks (prostá zápletka, super kresba) a také tuto knihu. Nečekala jsem nic světoborného, vlastně jsem předpokládala, že na to po několika stránkách hodím bobek. "Exodus" příjemně překvapil, ukázal se být celkem bez obtíží stravitelný. Samozřejmě se nad dějem nesmí příliš přemýšlet, příznivci akce ovšem zklamáni nebudou... pokud znají hru, jinak pravděpodobně nezískají patřičný "feeling". Anglická slovíčka jsou vůbec problém, páchnoucí celým románem - kvůli nepřeloženým názvům démonů, kouzel a vybavení působí překlad poněkud rozpačitě. Nicméně chápu vysvětlení vydavatele, že v zoufalé české terminologii ze hry nechtěl dělat ještě větší bordel.
V ostatních ohledech není důvod k výčitkám, standardy odpočinkové četby "Exodus" naplňuje, ba dokonce se pokouší o hlubší psychologii hlavních postav. Jestli potřebujete nekomplikovanou zápletku, roztodivné příšery, střelbu, krev šplouchající kolem lýtek a dýchat atmosféru světa v rozkladu, čtěte. Logiku a filozofickou rozmanitost hledejte v jiných titulech. 65%

ragnar
ragnar
06.11.2014 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha ze světa počítačové hry. Trochu skřípaly názvy zbraní a bestií, ale jinak jsem si nekomplikovaný příběh, plný akce užíval. Atmosféra výborná.

Bunburistka
Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Kvůli Tobě, Davide :)

olinen
olinen
04.03.2013 3 z 5

kniha je dosť nevyvážená, miestami je dosť ťažkopádne napísaná s ľahko predvidatelním koncom.

démoni podle videohry, podle PC hry

Mel Odom
americká, 1957