Exkurze do království grotesky

Kniha pokrývá historii němého filmu a grotesky vč. největších herců té doby jako byli Chaplin, Frigo, Laurel a Hardy, Harold Lloyd a další. Součástí knihy je i 32 stránková příloha s fotografiemi herců a slavných scén z grotesek.

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50000/exkurze-do-kralovstvi-grotesky-50000.jpg 4.411
Literatura naučná, Umění
Vydáno:, Práce

Kniha Exkurze do království grotesky

Nikki.Jukki
27.09.2016

Milá, útlá knížečka obsahující základní informace, zajímavosti a osudy velice známých komiků (Charlie Chaplin, Buster Keaton, Harold Lloyd, Laurel a Hardy) i těch méně známých či pro dnešního klasického diváka, který se nezajímá o starší tvorbu, uplně neznámých (Max Linder, Leonid Jengibarov, Roscoe Arbuckle, Lupino Lane,..). Z knihy úplně srší to nadšení a jde vyloženě cítit, že to Suchého nesmírně baví, člověku se to hned lépe čte. Dozvíme se něco málo i o českých komicích, díky kterým navazuje na ty zahraniční.

Babouš
15.11.2013

Miluju němé filmy a grotesky snad nejvíc! Tahle kapesní knížka je skvělým průvodcem po tom báječném světě šlehačkových dortů, koupajících se krásek a dalších důmyslných vtípků.

Kamiiik
23.10.2013

Spoustu z nás zná pouze Charlieho Chaplina, Laurela a Hardyho, možná Bustera Keatona, ale skoro nikdo neví o nějakém Maxu Linderovi, Borisi Hybnerovi nebo Leonidu Jengibarovovi. Ondřej Suchý se o grotesku velmi zajímal a tak vznikla tahle kniha. Pro filmové fanoušky zajímavé čtení, pro ostatní asi nezajímavé.