Exkurze do království grotesky

Exkurze do království grotesky https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50000/bmid_exkurze-do-kralovstvi-grotesky-Pc3-50000.jpg 4 22 4

Kniha pokrývá historii němého filmu a grotesky vč. největších herců té doby jako byli Chaplin, Frigo, Laurel a Hardy, Harold Lloyd a další. Součástí knihy je i 32 stránková příloha s fotografiemi herců a slavných scén z grotesek.

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Práce

archivářka115
04.05.2021 4 z 5

Já nemám moc ráda němé filmy a grotesky. Tuto knížku jsem si přečetla pro zajímavost. Knížka rozebírá život a osudy nejenom slavných a známých komiků, ale i komiků, které v současné době moc lidí nezná. Myslím, že by mohla přitáhnout nejenom čtenáře, které zajímá němý film, ale i ty, kteří by si chtěli rozšiřit obzory.

Nikki.Jukki
27.09.2016 5 z 5

Milá, útlá knížečka obsahující základní informace, zajímavosti a osudy velice známých komiků (Charlie Chaplin, Buster Keaton, Harold Lloyd, Laurel a Hardy) i těch méně známých či pro dnešního klasického diváka, který se nezajímá o starší tvorbu, uplně neznámých (Max Linder, Leonid Jengibarov, Roscoe Arbuckle, Lupino Lane,..). Z knihy úplně srší to nadšení a jde vyloženě cítit, že to Suchého nesmírně baví, člověku se to hned lépe čte. Dozvíme se něco málo i o českých komicích, díky kterým navazuje na ty zahraniční.

Babouš
15.11.2013 5 z 5

Miluju němé filmy a grotesky snad nejvíc! Tahle kapesní knížka je skvělým průvodcem po tom báječném světě šlehačkových dortů, koupajících se krásek a dalších důmyslných vtípků.

Kamiiik
23.10.2013 4 z 5

Spoustu z nás zná pouze Charlieho Chaplina, Laurela a Hardyho, možná Bustera Keatona, ale skoro nikdo neví o nějakém Maxu Linderovi, Borisi Hybnerovi nebo Leonidu Jengibarovovi. Ondřej Suchý se o grotesku velmi zajímal a tak vznikla tahle kniha. Pro filmové fanoušky zajímavé čtení, pro ostatní asi nezajímavé.

groteska

Ondřej Suchý
česká, 1945
1981  81%Exkurze do království grotesky
1997  93%Písničky z pohádek a dětských filmů 1. díl
2010  80%Tři životy Lídy Baarové
2011  70%Pan Werich z Kampy
2013  87%Neznámá známá Hana Vítová

Kniha Exkurze do království grotesky je v