Exkluzívne

Exkluzívne https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172863/exkluzivne-172863.jpg 4 190 39

Odvážna televízna reportérka odhaľuje tajomstvá súkromného života prezidentského páru. Barrie Travisová je reportérka súkromnej televízie, ktorá už dva razy neuspela, vďaka čomu sa od nej odvrátila verejnosť a rovnako je s ňou nespokojné aj vedenie televízie. Všetko, čo potrebuje urobiť pre svoju kariéru, je zohnať výnimočný materiál ako napr. rozhovor s významnou osobnosťou. Príležitosť na exkluzívny rozhovor sa však vyskytne len zriedkavo. Barrie sa však táto možnosť naskytne. Osloví ju manželka prezidenta Spojených štátov a navrhne jej schôdzku. Stane sa to v čase, keď celá Amerika smúti za prvorodeným dieťaťom prezidentského páru, ktoré skonalo na syndróm náhleho úmrtia dojčiat. Po rozhovore náhle vysvitne, že smrť malého Roberta Merritta nemusel spôsobiť spomínaný syndróm. Barrie sa púšťa do pátrania, pri ktorom jej výdatne pomáha záhadný agent a starý prezidentov známy Gray Bondurant. Spoločne prenikajú do tajomstiev súkromného života prezidenta a jeho manželky. Klbko záhad sa postupne rozmotáva a vyjasňuje sa i spočiatku rozpačitý vzťah Barrie a Graya. Keď sa zdá, že k potvrdeniu viacerých podozrení chýba len krôčik, ktorým je ďalší rozhovor poskytnutý exkluzívne televíznej spoločnosti, kde Barrie začína novú kariéru, prichádza posledné a najväčšie prekvapenie. na všetkých zapôsobí ako ľadová sprcha. Román prináša vzrušenie a dramatický dej, ale aj neodmysliteľné ľúbostné dobrodružstvo príťažlivého agenta a mladej reportérky.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Remedium

Exclusive , 1996

helenkan
helenkan
14.01.2024 5 z 5

Sandra nepíše jen pěknou romantiku, ale i skvělé detektivní příběhy s romantikou. Tohle je důkazem. Super počteníčko.

Nimunka
Nimunka
04.05.2023 5 z 5

Moje první od této autorky. A byla jsem mile překvapená. Nějak jsem si myslela, že spisovatelka píše pouze romantické knížky. Jsem ráda, že jsem se mýlila. Určitě zkusím i další její kousky.

Olga8480
Olga8480
27.06.2022 4 z 5

Co na to říct....prostě super. Opět jsem si to velice užila a když už jsem si myslela že mě nemůže na konci nic překvapit, tak jsem se velice mýlila.
Už se těším jak si přečtu další knihy.

alekis
alekis
13.12.2020 5 z 5

SPOILER
Další výtečná kniha Sandry Brown, tentokrát z nejvyššího patra společnosti - v jedné z hlavních rolí prezidentská family!
Bylo to malé nevinné tříměsíční dítě opravdu zavražděno? A proč?? A kdo je vrah?? První dáma si zoufá v depresích a hledá pomoc! Pomóóóc!
Anotace je podrobná, tak jen maličkosti: z Barrie se stane skoro kámoška první dámy a sám prezident jí pošle kytky... Barrie je náhle známou celebritou, ale nic není takové, jak vypadá. Zajímavost: pokusu o vraždu plánovaná oběť zabrání díky odrazu v nerezovém povrchu topinkovače... Je to hlavní mužská postava, musí přežít!
Průběh kriminální linky je hodně dobrý, linie milostná a samozřejmě též erotická je opět klasika, která osvěží děj. Ovšem závěr... je fakt hodně překvapivý!
Musím podotknout: snad v žádné jiné zemi - opravdu nevím, se neobjevují fiktivní postavy prezidentů v knihách a hlavně ve filmech - je tomu tak pouze v USA. V románu Exkluzivně je prezident hodně velký padouch, další knižní si nevybavuji, ovšem, filmových fiktivních potentátů máme na výběr.
Je tady, ve filmu Absolutní moc, bezskrupulózní mizera Gene Hackman, jehož úchylné praktiky a proradné pomocníky odkryje skvělý nestárnoucí Clint Eastwood. Pak je tu jeden hezoun a velký sympaťák Bill Pullman ze Dne nezávislosti, který neváhá sednout do stíhačky a letět bojovat s mimozemšťany...
Nejlepším fiktivním filmovým prezidentem USA je ale podle mě jedinečný, úžasný, pomilováníhodný, absolutně dokonalý pitomec Jack Nicholson ve filmu Mars útočí!

smardice
smardice
17.11.2020 5 z 5

Jedna z těch nej knih této spisovatelky. Vše snad již bylo řečeno, není co dodat. Za mě 5 hvězdiček i za ten překvapivý konec.

janina66
janina66
06.11.2020 5 z 5

Výborná, čtivá detektivka s romantikou i napínavým dějem. Přečteno za 2dny. A ten konec? Fakt dobrý!

evincz
evincz
18.06.2020 4 z 5

Knížka se četla skoro sama. A je tam vše, co má. Akce, erotika, konflikt, politika...

LenZa28

Exkluzivní...

petraj30
petraj30
01.03.2020 5 z 5

Jak už to tu bylo několikrát psáno pode mnou, bylo to opravdu "Exkluzivní."
Moje úvahy, jak příběh asi pravděpodobně skončí se měnily tak často, jako se posouvá sekundová ručička na hodinách, ale samotný konec...ten by do mých nekonečných návrhů nezapadl.
Už samotný název knihy napovídá, že hlavní aktérem bude vtíravá novinářka nebo reportérka. Bohužel, lidi jako je Barrie neumím hodnotit kladně, zato Gray se mi moc líbil. Jeho vlastní příběh se znázorňoval postupně, ale neúplně. Až na "konci" vyplula na povrch všechna tajemství najednou.
Sandra Brown strašně ráda rozděluje "konec" a "konec," takže i po přečtení posledního slova můžete dostat infarkt:-):-). Příběh na někoho může působit dojmem, že skončil "otevřeným koncem," ale potom by se vytratil ten správný efekt a nedostavil by se šok.
Knihu si určitě v budoucnu přečtu, tak snad mě žádný infarkt nečeká, ale u téhle skvělé autorky člověk nikdy neví:-):-) Mohu jedině doporučit!

jinbr
jinbr
03.02.2020 5 z 5

Souhlasím, že tahle kniha S.B. je super. Od začátku to má odpich, různé náznaky a informace jsou průběžně, ale tak jakoby mimochodem dávkovány v průběhu příběhu. Od začátku mi bylo jasné, že to bude s G. a V. jinak, než jak bylo prezentováno. Ale ten závěr, doslova poslední dvě stránky, ty byly super a gradace přímo ukázková. Tahle kniha se opravdu povedla a bude ozdobou mojí knihovny.

pingu1
pingu1
03.03.2019 5 z 5

Tahle detektivka byla fakt exkluzivní :-) Náhled do zákulisí vysoké politiky, svižné, čtivé, napínavé :-)

jankaander
jankaander
09.12.2018 5 z 5

Pecka jako vždy a konec překvapivý. Doporučuji

Lena79
Lena79
23.10.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, tak dobře se četla. Příběh má rychlý spád, pořád se něco děje. Doporučuji

orinka3
orinka3
04.06.2018 5 z 5

Exkluzivní četba! Dobré zápletky, napětí plynulé až do konce. Nezbytný neohrožený krasavec s ocelovým pohledem i mužstvím, roztomile nedokonalá hlavní hrdinka a plno nástrah kolem. Tak mě to bavilo, že neubírám ani hvězdičku.

georginaa
georginaa
27.02.2018 5 z 5

Autorčin styl je vždy důkazem pěkného čtení. Vždy u knih čekám, s čím Brown přijde. Je tolik neskutečných příběhů, že člověk jen žasne, kde všude se berou nové a nové náměty. Jelikož politice moc nefandím, v knize především jde o spravedlnost, moc a vztahy. Určitě stojí za přečtení.

ma35
ma35
14.02.2018 5 z 5

Skvělá detektivka s překvapivým závěrem.

TaLu
TaLu
18.01.2018 4 z 5

Tentokráte autorka napsala příběh spíše detektivní, jindy to bývá ženský román s detektivní zápletkou. Vzala si za jeviště opravdu atraktivní prostředí nejvyšší politiky. Vzhledem k naší prezidentskými volbami rozjitřené atmosféře jsem si říkala, že román čtu ve vhodné době. Chci věřit, že lež se ukáže, zločin nezůstane nepotrestán a Boží mlýny melou někdy opravdu pomaleji, než bychom si přáli, ale určitě jistě. Kniha byla dějově zajímavá a bohatá, jen mi tam chyběl takový nějaký větší náboj, který znám z jiných autorčiných knih. Ale ten chlap si hvězdičku navíc určitě zaslouží...
Překvapení v posledních větách čeká málokdo, i když mít podezření, podle určitých náznaků, můžeme.

Kerberos
Kerberos
13.09.2017 4 z 5

Dobrá detektivka,trochu lásky,intrik a vysoké politiky ,dobrý mix jak to Sandra umí.

Trpiska04
Trpiska04
15.01.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla za dva dny. Skvělý příběh když už jsem myslela že je všechno vyřešené tak mě konec úplně dostal. Doporučuji

pro ženy politika Amerika

Sandra Brown