Excentrici v přízemí

Excentrici v přízemí https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89079/excentrici-v-prizemi-89079.jpg 5 38 4

Syn uzenáře je řezníkem Syn národního umělce je zasloužilý umělec Syn režiséra je herec A co Tvůj fotr? Normální dělník! Tos to kamaráde daleko nedotáh. (Stará dobrá ruční práce) První oficiálně vydaný přehled mapující část scény české nové vlny a alternativní scény 80. let. Abraxas A64 Babalet Iva Bittová + Pavel Fajt Bon Pari Dr. Max Dybbuk E FPB Garáž Hudba Praha (Jasná páka) Chodská lidová Ještě jsme se nedohodli Laura a její tygři Krásné nové stroje Máma Bubo Manželé Marléne Milé tváře Minimální orchestr Moped Nahoru po schodišti dolů band Natural OK Band Omnibus Parament Podchodem vchod Pražský výběr Precedens Pro pocit jistoty Radio Slepé střevo Soubor tradičního popu Společenství Bédy Foltýna Tango trop band Třílychlostní Pepíček Ultrapunk Veselí Filištínové VZ (Visací zámek) Vítkovo kvarteto Yo-Yo Band Zikkurat Z Kopce Žentour Ženy... celý text

Literatura naučná , Umění

Vydáno: , Panton

Ladys
Ladys
23.03.2017 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem kdysi v knihkupectví tuto knihu měl v ruce a posmíval jsem se jí. Jako co že to tu zas vydali za výpotek!?
Nevěříte, že si to pamatuji?
Jsem totální hudební fanda a proto mi ta kniha utkvěla v paměti. Sice prachem zavátá a mechem a kapradím zarostlá vzpomínka, ale byla tam.
Nedávno jsem knihu koupil tady na bazaru a okamžitě jsem si vzpomněl.
A teď vysvětlím ten výpotek.
Když jsem tenkrát prolistovával tuto knihu, narážel jsem na jména jako Abraxas, OK Band, Tango a už nevím, jaká ještě a tyto kapely v době vydání Excentriků v přízemí byly spíš až podbízivé. Ostatní jsem neznal a ve své hlouposti hodil do stejné nudné škatulky jako výše jmenované. Až na pár výjimek jako byli např. Visáči a Pražský výběr, co jsem tehdy znal z neoficiálních magnetofonových kazet.
Ó, jak jsem se tenkrát v knize mýlil a dnes je pro mě inspirací v hledání zajímavé české tvorby.
Text je poplatný době vzniku a čouhá z něj opatrnost na sto honů, ale kdo by se divil.
Mocný komunistický cenzor fungoval do posledních chvil režimu a tak tu opatrnost chápu.
Od autorů to byl při pohledu zpět úctyhodný výkon a jsem rád, že knihu vlastním.
I s tím velkým zpožděním.

JanieLarkin
JanieLarkin
19.06.2015 5 z 5

Všechno co vím o české hudbě 80. let, která za něco stojí, jsem se dověděla z této knihy.

Janiny
Janiny
15.12.2012 5 z 5

Čteno tajně pod pultem na povinné praxi!! Dnes také nesmí chybět v mé knihovně...

Jackjelly
Jackjelly
19.09.2011 5 z 5

Kniha která nemohla chybět v mé knihovně, občas mě popadne senilní nálada, prolistuji a zavzpomínám :-) .
A někdy si pak něco starého pustím.

rock publicistika hudební publicistika

Vojtěch Lindaur
česká, 1957 - 2018
Vladimír Vlasák
česká, 1959 - 2013

Kniha Excentrici v přízemí je v