Ewraker

Akční výlet do středoevropských dějin počátku 10. století, konkrétně do let 920–921 očima polanského mladíka Bożydara. Pohled na jednu ze zásadních událostí českých dějin, kterou je vražda sv. Ludmily, babičky sv. Václava.

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/411617/ewraker-wT6-411617.jpg 4.211
Romány, Historie
Vydáno, Jan Podšera

Kniha Ewraker

koty78
včera

Napínavý příběh o souboji mezi Slovany a Vikingy. V prvním díle jsou představeni hlavní hrdinové, syn polanského knížete Bozydar a vikingští bojovníci Tuna a Gommon. Příběh slibuje být předehrou k líčení raných českých dějin. Autor si dal obrovsky záležet na studiu historických detailů a souvislostí, kombinuje smysl pro detail s citem pro nenadálé zvraty.

Bobash
05. prosince

Poutavý příběh, který nejenže vtáhne do děje, ale také čtenáře nenápadným způsobem naučí více o českých dějinách a o tom, jak to bylo s Viking v Čechách.

JanPodšera
05. prosince

Díky za komentář Olafe. Díky tomu, že celý příběh ještě není dopsán, mohu se vašimi připomínkami inspirovat. Brzy bude bližší info o vydání druhého dílu.

OlafSveinsson

Mám rád raný středověk a tohle mi přišlo jako zajímavý námět, kvůli kterému jsem se rozhodl tuhle knihu podpořit na startovači. Je vidět, že si autor dal práci se studiem podkladů a snaží se nabyté znalosti předat dál. Příběh je docela vyvážený, ale na můj vkus je hodně osekaný a nedává moc prostoru na vysvětlení, proč zrovna tohle postavy dělají. Ale autorovi fandím a jsem zvědavý, jestli dotáhne i druhý díl.