Evropa králů a císařů

Evropa králů a císařů https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55692/evropa-kralu-a-cisaru-55692.jpg 5 13 5

Encyklopedie představuje osobnosti významných evropských panovníků a nejdůležitějších dynastií od dob stěhování národů do současnosti. Obsahuje 610 biografických a dynastických hesel, 48 genealogických schémat, mapy, ilustrace a přehledy vládců.

Dela111
08.07.2022 5 z 5

Toto je vynikající encyklopedie evropských panovníků a dynastií od 5. století do současnosti.
V době, kdy jsme ještě nehledali většinu informací na internetu, jsem knihu zahlédla v knihkupectví a když jsem viděla, jak přehledně je sestavená, zakoupila jsem ji spíše z náhlého popudu. Dodnes v ní hledám raději než na netu a nejen proto, že informace v ní jsou jistě spolehlivější ;-).
Jsou zde základní data o evropských panovnících a přehled historických událostí s nimi spojených. Velmi užitečná a přehledá jsou genealogická schémata jednotlivých dynastií.
Zpracování této encyklopedie je velmi povedené, je to skutečně vynikající zdroj základních informací o evropských historických osobnostech.

MarcoPolo936
10.03.2022 5 z 5

Knížka již delší dobu v knihovně, jak už tady psáno perfektní při rychlé pomoci dozvědět se něco důležitého o evropských panovnících.

Lykke
09.05.2019 5 z 5

Pořídila jsem si tohoto chytrého knižního pomocníka ještě v době, kdy internet nebyl pro každého tak úplná samozřejmost, a protože mám ráda historii, ležela tato chytrá kniha po mé pravé ruce pro případy, kdy mě v jiných knihách či filmech zaujalo jméno či rod modré krve a potřebovala jsem si něco nastudovat či ověřit. I když dnes není problém udělat pár kliků na internetu, stejně ji mám mezi oblíbenými knihami.

Vidlička
20.10.2017 3 z 5

Přesně tak, základní pomocník, když nechce člověk věčně jen čučet do Wikipedie...

bibi.r
20.05.2014 5 z 5

Výborný pomocník při hledání základních informacích o evropských dynastiích a panovnících.