Všechno, co máme

Všechno, co máme

Měl to být svatební den, místo toho se všichni sešli na pohřbu. Pro Aimee byl James doslova vším – životní láskou, oporou, jistotou v těch nejtěžších časech. Jeho nepochopitelná a zbytečná smrt kdesi v Mexiku znamenala, že se jí zhroutil celý svět. Postupně však s pomocí přátel i sympatického malíře čerstvě přišedšího do města, opět začíná žít. Její plány na otevření vlastní kavárny a navázání nového vztahu však brutálně naruší zvěsti, že James stále žije. Aimee vyráží do Mexika, odhodlaná zjistit pravdu a postavit se temným tajemstvím Jamese a jeho rodiny…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/352045/vsechno-co-mame-JAg-352045.jpg 3.79

Everything We Keep (1.)

Everything We Keep (2016)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Hope80
včera

Nikdy jsem neměla takové nutkání se svěřit o tom co semnou udělala kniha. Kdysi jsem pozorovala chlápka jak se hrozně moc směje nad knížkou a dalšího člověka už nevím kde, jak popisoval, že u knížky brečel, nikdy jsem to nechápala, jenže to jsem nevěděla, že jednoho dne, asi před 3lety začnu pořádně číst a nikdy bych nevěřila, že přečtu za měsíc knížku, nebo za 14 dní, týden, 3 dny a někdy i za den. Oblíbila jsem si spisovatele Cobena a Moriarty, moji nej a za poslední rok jsem snad přečetla jednu pecku za druhou, ale knížka: Všechno, co máme od Kerry Lonsdale mě dojala k slzám. Ano, začátek byl takový pomalejší, klidnější,nic moc se dlouho nedělo….ale nakonec mě to chytlo. Od půlky jsem se začala bát, že to nedopadne tak jak bych si přála, ale pořád jsem doufala, posledních 30 stránek se mi začaly lesknout oči a začala jsem tušit, že opravdu v ten konec, který chci to nedojde. Jelikož někteří nečetli tak nemůžu napsat nic přímo, abych něco neprozradila. Když bylo posledních 20 stránek, oči jsem měla už mokré od slz a čím jsem se blížila konci věděla jsem, že mi začnou téct po obličeji, ano, opravdu mě kniha dojala k slzám, protože to autorka tak autenticky popsala, tak reálně, že mě to vzalo za srdce a bylo to jako by to čtenář cítil sám, přála jsem si, aby to dopadlo jinak, ale bohužel nedopadlo. Proto jsem na konci už bulela úplně. Jak jsem psala mám své oblíbené spisovatele od kterých musím mít každou jejich novou vydanou knížku, četla jsem vážně super knížky, každou další co jsem v tomto roce četla byla bomba, skvělé, ale tahle mě opravdu vzala takovým jiným způsobem za srdce, a tak napsané, že Vám přijde, že to s čtením prožíváte, tak reálné a proto vám tečou slzy..Tato kniha byla skvělá, srdcová… a budu na ni myslet hodně dlouho. Jsem ráda, že jsem začala číst a člověk prožívá s další knížkou různé „zážitky“ a na chvilku ho to přenese do jiného světa.

Ewik
21. listopadu

Koukám, že kniha má poměrně nízké hodnocení. Tak nějak jsem ráda, že jsem na ně nedala, protože já si ji užila. Pravda, uznávám, anotace je tentokrát dost zavádějící, a tak nějak i zkomolená.
Opravdu nečekejte kdovíjak mrazivý thriller s temným rodinným tajemstvím, při kterém Vás bude mrazit a vstávat Vám hrůzou vlasy na hlavě. To vážně ne. Knihu bych určitě zařadila do jiné kategorie, možná by pak měla lepší hodnocení a nezklamala tolik lidí.
Na mě naopak působila jako velmi příjemná, čtivá, romantická oddechovka šmrncnutá lehkým napětím. Představte si velikou vroucí lásku, která trvá už od dětství, a najednou o ni přijdete a všechny sny a plány se rázem zhroutí. Je to o hledání nové cesty, druhých šancích a smíření se s pravdou i se sebou samým. Postavy byly velmi sympatické, vesměs pozitivní a přímočaré. Samotný příběh si lehce plynul svým tempem, postupně odkrýval staré rány a dával šanci novým lidem, vztahům a snům. A o tom to je...o hledání. Alespoň pro mě.
I temné rodinné tajemství jsem víceméně od půlky knihy tušila a občasná sobeckost a sebestřednost Aimee už se v závěru dala těžko omlouvat.
Konec by si taky zasloužil pár stránek navíc, aby nepůsobil tak zbrkle uzavřený, ale i tak jsem v epilogu překvapeně otevřela pusu se slovy: "No moc pěkný."

Za sebe tedy chválím knihu i pěknou obálku a věřím, že svého čtenáře si najde. Mě už má. :-)

zuzana2599
20. listopadu

Bylo to příjemné oddechové čtení, ale tato kniha mé očekávání rozhodně nenaplnila. Opravdu až poslední třetina knihy mě silněji vtáhla do děje a bavila o kapku víc...Žádné napětí, mrazení či překvapení nečekejte.
Dle mého názoru si stříbrnou placku Edice světový bestseller tento příběh zdaleka nezaslouží :-)

Rodaw
20. listopadu

Knížka to není špatná, ale za mě spíše průměrná.. je fajn přečíst si ji jako oddechovku, ale jde spíše o psychologické drama, moc napětí v tom nehledejte :)

katst
19. listopadu

Kniha se dobře čte, příběh není vůbec špatný, nejsem z toho sice úplně paf, ale ani nejsem zklamaná. Pohodové, oddychové čtení. K přečtení bych doporučila.

Illaa
18. listopadu

Na mě kniha velký literární dojem neudělala. Prvoplánová zápletka jak z hollywoodského filmu a ani zpracování nebylo moc povedené. Do půlky knihy jsem se vysloveně nudila, poté to bylo trošku akčnější, ale i tak žádný zázrak.