Hvězdopravec

Hvězdopravec https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40313/mid_hvezdopravec-fn1-40313.jpg 4 334 32

Evernight série

Akademie Evernight: exkluzivní internátní škola pro nejkrásnější a nejnebezpečnější studenty na světě – upíry. Bianca, která se narodila dvěma upírům, odedávna věděla, že jejím osudem je stát se jednou z nich. Ale Bianca se zamiluje do Lucase – lovce upírů, který přísahal, že vymýtí její druh z povrchu Země. Jakmile byla na akademii odhalena jeho pravá totožnost, musel uprchnout. Přestože Bianca a Lucas nemohou být spolu, nechtějí se jeden druhého vzdát. Bianca je ochotná udělat všechno pro to, aby Lucase znovu viděla, i když to znamená střetnutí s lovci upírů z Černého kříže. Bianca však není jediná, kdo má tajemství. Když na Evernight vtrhne mocná síla, která Biance zřejmě usiluje o život, dozví se Bianca o sobě šokující pravdu!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Stargazer , 2009

Dyna08
18.06.2021 5 z 5

Čte se dobře

Tabby
30.09.2017 2 z 5

Na to jak se my líbil první díl mě tento moc nenadchnul, přišel my nudný a nebavil mě. Děj byl zdlouhavý a pořád se tam řešilo jen to koho si vybere a ten žárlil a ten jí miloval a ona jeho ne.
Do dalšího dílu se asi dlouho pouštět nebudu, jestli vůbec někdy.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Druhý díl byl lepší jak první. Nádhera.

bubblebut
23.06.2017 3 z 5

Neskutečně mě mrzelo, koho si vybrala, a taky mě štvala arogance Lucase. Vím, že je to nesmírně sobecké takhle říct, ale protože se příběh nevyvíjel podle mých představ a Bianca byla ohledně vztahu s Balthazarem neskutečně hloupá, do dalších dílů se už nepustím.

Epony11
02.02.2017 3 z 5

Takže, druhý díl. Už nám to začíná vybíhat ze zajetých kolejí, i když stále je to víceméně klasika. Oceňuju iniciativu toho, že autorka to nepřeháněla s romancí a knížka byla v poklidnější atmosféře, propletené až lehce detektivním příběhem, kde se snažíme pochopit, co se děje. Tohle mám na těhle knížkách ráda, můžu si říkat, jak to asi skončí, jak to bude, proč je to tak a to onak? Bohužel, musím odebrat ten pomyslný bodík, který jsem minule dal za nepředvídatelnost, jelikož tentokrát jsem cca půlku zápletky uhodla, ale na tom nesejde. Konec byl dobrý, dávající šanci třetímu dílu, který klasicky by měl být v úplně jiném stylu (koukněte se někdy, jak nejklasičtěji knížky fungují, v třetím díle většinou přichází trvalejší změna prostředí). Knížka má některé zajímavé prvky a rozhodně stojí za přečtení, ale pouze pokud jste fanoušci upíří tématiky, jinak vás asi nezaujme. A asi ani nemusím říkat, že si musíte přečíst první díl. :)

MájaM.
23.12.2016 4 z 5

Opravdu o hodně lepší než první díl:) Konečně jsme více mohli poznat Balthazara:) Těším se na další díl:)

Mellisek
07.09.2016 3 z 5

Musím uznat že mě kniha docela mile překvapila. Čekala jsem obvyklou romanci mezi B. a L. plus zapletený Bal. ale jako tak nějak to tam je ale vážně? Celá kniha tak nějak pokojná sem tam nový vliv akce a BUM úplně mega zvrat pár stran před koncem? Tahle autorka ví jak někoho napnout jako strunu :D

Adriana21
20.03.2016 3 z 5

Druhý díl také povedený. Kniha se mi líbila. Sice ne na pět hvězdiček, ale na tři určitě :)

Veronika.C
22.04.2015 5 z 5

Skvělé pokračování :-) Druhý díl byl rozhodně lepší než ten první a hlavně byl v tomto díle více Balthazar, můj oblíbenec takže jsem opravdu nadšená :-)

julliette
11.04.2015 5 z 5

Je to krásné pokračování. Hodně mě zaujal předstíraný vztah Biancy s Baltazarem. Já ji nechápu, byla naštvaná na Lucase a rozešla se s ním, pak chvíli věnovala pozornost Baltazarovi a došlo to až k jejich výměně krve, a když jednoho krásného dne zase spatřila Lucase, omlouvala se mu on jí taky, usmířili se a jsou zase spolu. Ale hodně mě zasáhlo, jak Bianca řekla Baltazarovi na rovinu, že ho nemiluje, chudák ;( . To snad není možný, jako z ní se stává úplný upír a ona si klidně přijme místo jako lovec upírů v bratrstvu Černého kříže, ale ona určitě stejně bude muset skrývat své schopnosti a dovednosti, protože je dítě upírů a díkybohu u nich je hodně těžké zjistit že jsou upíři, lovci to nepoznají, jenom upír, ale pořád pije krev, což bratrstvo, kromě Lucase neví. Ale asi to dlouho v tajnosti nezůstane.

Samira
28.02.2015 5 z 5

Skvělá, ještě lepší než první díl a už z toho jsem byla nadšená. Ten byl relativně poklidný a romantický, druhý byl nadupaný od začátku do konce. Hlavně nečekaný závěr mě na tolik strhnut, že jsem musela číst do hodně pozdních hodin. Nejraději bych se okamžitě začetla do dalšího dílu, doporučuji!

Samaret
17.11.2014 2 z 5

Ani druhý díl to nezachránil. Průměrnost je tu znát setsakramentsky moc. Nudné, utahané a zbytečně protahované.

K.M.
11.08.2014 odpad!

Naprostá hloupost!!!

vlkove
17.07.2014 3 z 5

No co mám říct, po přečtení prvního dílu jsem čekala hodně ale druhá kniha v této sérii mě trošičku zklamala, celých 290 stran jsem čekala že se stane něco ale to něco se stalo až na posledních 30 stranách. Takže jak napsala Iworri tenhle díl mi přišel "udržující".

martina321
28.06.2014 5 z 5

Druhý díl byl možná ještě lepší než ten první! Opět mnoho zvratů, až jsem se místy bála a to i o vztah Biancy a Lucase (jejich společné chvíle se četly jedna báseň). Ještě pořád váhám, kdo by se mi líbil víc, jestli Baltazar a Bianca nebo Lucas a Bianca o.O Ale Balthazar bude ještě hodně dlouho v mém srdci! Pravý gentleman! Už se moc těším na další díl!

Bunburistka
15.02.2014 4 z 5

Baltazara jsem si prostě zamilovala, přece mi byl o něco sympatičtější než Lucas. Děj má opravdu spád, celkově je kniha velice čtivá. Než se nadějete, otáčíte poslední stránku a uháníte pro další díl ! :)

angelbooks
30.01.2014 5 z 5

Opět strhující příběh.
Nejvíce jsem měla ráda části kdy na nich byl Baltazar a Bianca... Příběh vás rozhodně zaujme a snad, jako se to stalo u mě, i ohromí a vtáhne vás do děje... Opravdu DOPORUČUJI :) lepší než první díl ale i první díl měl co do sebe :)))).

*Renat*
30.01.2014 5 z 5

Nejlepší knížka co jsem kdy četla.. Kupuju si další díly, jsem na ni závislá:DD Kéž by nikdy neskončila:( :DDDD

*Renat*
13.12.2013 5 z 5

Zatím jsem na začátku, ale je to úplně boží děj:3 Miluju upíry :** Strašně se mi líbí spojení upírů s obyčejnými lidmi.. První díl jsem nečetla, a myslím , že to ani není potřeba:)

TessDragon
01.10.2013 4 z 5

Hodnotím stejně jako u 1.dílu. Samozřejmě ani nechyběli staré dobré zvraty, úžasný Balthazar a nová děsivá zápletka. Velmi mě překvapila jedna smrt a popravdě mi jí i bylo dost líto (té smrti), i když mi byl/a dost nesympatický/á. Také mi docela chyběla Patrice, doufám, že ji ještě uvidíme. Sérii Evernight hodnotím zatím dost kladně (****), tak doufám, že s přibývajícími díly to bude bud stejně dobré nebo dokonce i lepší. ;)