Akademie Evernight

Akademie Evernight https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40312/mid_akademie-evernight-df6-40312.jpg 4 452 61

Evernight série

Bianca chce utéct z domova. Rodiče ji odvezli z městečka, kde žila celý dosavadní život, a zapsali ji na akademii Evernight, strašidelnou internátní školu, kam chodí studenti, kteří jsou až příliš dokonalí: krásní, bohatí a bezohlední. Bianca ví, že mezi ně nezapadne. Potom pozná Lucase. Je jiný než ostatní, neuznává snobská školní pravidla a dokáže se svým bezohledným spolužákům postavit. Přestože Lucas Biancu varuje sám před sebou, vzniká mezi nimi pouto, kterému ani jeden z nich nedokáže vzdorovat. Bianka by dala v sázku vše, jen aby mohla být s Lucasem, ale temná tajemství jsou nevyhnutelně předurčena k tomu, aby je od sebe odtrhla… a otřásla vším, v co Bianca až dosud věřila.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Egmont (ČR)

Evernight , 2008

Anett24
06.07.2023 5 z 5

Za mě celá série velice čtivá. Líbilo se mi že bianca a Lucas se měli rádi i přes všechny překážky.
Nějaké pasáže bych z toho i vynechala a připadaly mi zbytečné, ale čtení hezké.
Co se mi však nelíbilo tak byl osud hlavní hrdinky.
Proměnila se v r přízrak? Divný. Už jen když čtenář přemýšlí do budoucna a řekne si že Lucas bude stárnout a za chvíli z něj bude vrásčitý děda zatímco bianca bude pořád mladá a sexy, i když mrtvá, a i přesto se budou mít stále rádi?

Marcela14
04.08.2021 2 z 5

nic moc

Nikol18
20.07.2021 2 z 5

(SPOILER) VELIKÝ SPOILER!
Jak se vyjádřit k něčemu, kde si i několik dní po přečtení stále říkáte, proč tam byl v polovině ten zvrat? A ještě k tomu tak násilně podaný? Věděla jsem, že jdu do série o upírech, ale první polovina knihy se tvářila jen jako lehce temný příběh o podivné škole, kam dotáhli rodiče mladou dívku proti své vůli, a pak najednou prásk, a ukáže se, že ona je vlastně upír a celou dobu to věděla aniž by se o svých odlišnostech třebas jen zmínila? Jako proč?! Pokud to měl být nějaký odzbrojující zvrat, tak to se fakt nepovedlo, protože stále přemýšlím, jestli jsem nepřeskočila nějakou kapitolu nebo jsem celou první polovinu knihy četla velmi nepozorně, protože to její vysvětlení, že celou dobu ví, co je vlastně zač, ale vůbec se o tom v první polovině nezmíní, proč? Sakra proč? Závěrečný zvrat, je daleko víc pochopitelnější než ten v polovině knihy, to se fakt nepovedlo. I když se snažím, kazí mi to celkový pohled na knihu, ale na druhou stranu je nápadité, že holka je upír a ne kluk, ale zase docela klišé, že ten kluk je lovec upírů.

Dyna08
18.06.2021 5 z 5

Krásné

kaca3606
25.09.2018 1 z 5

další díl už nečtu

Nikidree
02.06.2018 3 z 5

Zpočátku kniha vypadal velmi slibně, ale když jsem zjistila, že hlavní postava ví, co je zač, dost mě to zarazilo. Čtenář to zjistí v podstatě v rámci jedné stránky někdy v polovině knížky! Asi mělo jít o záměrné překvapení, ale za mě se tedy vůbec nepovedlo.
Avšak kniha jako taková špatná není. Jedná se o nenáročné čtivo, ale nejsem si úplně jistá, zda chci pokračovat v dalších dílech. Z anotací mě zaujal jen 4. díl a pak asi i poslední, jelikož jsem si Balthazara velmi oblíbila.
No uvidíme, jak se rozhoupám. Byť je to poměrně neotřepaný nápad na zpracování upírů, jsem už asi na takovéto romány s upíry moc stará.. :)

Tabby
06.08.2017 4 z 5

(SPOILER) Takové méně náročné, oddechové čtení, kdy nemusíte přemýšlet co tím autor chtěl říct, který Vás ale dokáže vtáhnout do děje a dokáže upoutat čtenářovu pozornost. Děj hezky plynule ubíhal a knížka se četla rychle a byl tam i zajímavý zvrat.
I přesto kolik knih je o upírech už napsáno, tak koukám že ještě stále není toto téma vyčerpáno a autor dokázal vymyslet a sepsat zajímavou knížku a zařadit do hezkého místa a zajímavé postavy.
Určitě si přečtu i další díly, jen abych věděla jak to dopadne.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Moc pěkná kniha. Oddechové, čtivé, trocha lásky a zklamání.

Epony11
02.02.2017 3 z 5

K téhle knížce se nedá moc co napsat. Mě se líbila. Mám ráda tento styl. A jelikož tahle knížka je učebnicový příklad knížky o upírech, kterých existují stovky, je jen na vašem vkusu, jestli vás zaujme. Každý, který je na tyto fantasy/teen/upíří knížky, vřele doporučuju. Ostatní, no, můžete to zkusit, ale varuju vás, nic pro náročné čtenáře, tak pak nebrblejte, měli jste to čekat :D
na závěr ještě vypíchnu to, co už mnozí přede mnou, zajímavý detail bylo to, že hlavní hrdinka celou dobu vědělo, co se děje, jen se neobtěžovala nám to sdělit. A taky bylo fajn, že knížka nabyla příliš předvídatelná, což se mi u tohoto stylu stává :)

MájaM.
24.11.2016 5 z 5

Mě se kniha líbila a hned na první straně mě upoutala:) Měla jsem ji přečtenou za pár dní. Jen v polovině mě celkem zarazilo,že hlavní postava celou dobu věděla,kdo vlastně je... Ale i přesto se těším na další díl:)

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Super kniha! Konec divný, ale fakt je hezká :)

elis0383
08.11.2016 3 z 5

Knížka se hezky četla,ale nevím zda si přečtu celou sérii, zas tolik mě nezaujala. Asi už jsem přeupírovaná.

Mellisek
06.09.2016 3 z 5

Kniha byla poutavá, takové čtení pro teens. Ale rychle jsem se začetla, nechyběla tomu akce ani charakter a ani poutavá lovestory. Četla jsem podobné i lepší :-) ale přesto mě kniha bavila!

Baraliska
29.08.2016 3 z 5

Tato knížka je zajímavá, ale ne až tak moc. Čtení jsem si moc užila, ale jsou i lepší knížky. Nápad je dobrý a určitě by ode mně tahle knížka dostala víc hvězdiček, ale to bych předtím nemohla přečíst ty knihy před ní.

emily6046
02.01.2016 5 z 5

Tato knížka mě překvapila a musím přiznat, že jsem si ji ani sama nevybrala. Vybrala ji moje kamarádka. Vlastně to byla moje první knížka o upírech, kterou bych nejspíš nikdy nepřečetla, kdyby nebylo mé kamarádky. Dokonce jsem ráda, že jsem ji přečetla. Donutila mě zase číst po šesti letech.
Akademie Evernight je knížka o velké lásce, která přetrvá i v dalších dílech. Je napínavá a jako taková knížka i vzrušující. Takže ji velmi ráda doporučím. Akademie Evernight je opravdu dobrá knížka. Spisovatelka ji velmi dobře napsala.

kendllajf
16.11.2015 3 z 5

4etla jsem to nějak před týdnem a pořád se nerozhodla co napsat. No takže: podle mně tato kniha nebyla ani nudná ,ale aji moc nahoru. Podle mně to je docela dobrá kniha. sice některé scény jsou nudné, ale podle mně kniha stojí za přečtení. každý máme jiný vkus!!!:)

combatgirl
16.09.2015 1 z 5

Musím opravdu bohužel přiznat,že snad všechny knížky o upírech jsou lepší než tato série :-(

Madlenkačte
11.08.2015 1 z 5

Nedočetla jsem jí, vůbec se to nedalo, bylo to dost dětinské a občas i trapné. Přečetla jsem hodně knih s upírskou tématikou, ale tahle byla ze všech nejhorší.

kyky0
10.07.2015 5 z 5

Tyto knížky se mi líbily.Byly zajímavé, dobrodružné, romantické a v některých chvílích i napínavé :D

Veronika.C
21.04.2015 4 z 5

Příběhy o upírech mám ráda, a tahle kniha se četla moc hezky, určitě se hned pouštím do pokračování :) Musím uznat že je spoustu lepších knih s touto tématikou ale jsem zvědavá jak to bude pokračovat a hlavně jsem si moc oblíbila Balthazara takže se nejvíce těším na 5. díl této série :)

upíři americká literatura romance

Claudia Gray (p)