Evangelium lesní moudrosti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Americký spisovatel E. T. Seton je známý jako spoluzakladatel skautského hnutí a hnutí lesní moudrosti, ale také jako autor dobrodružných knih pro mládež (zejména slavných románů Dva divoši a Rolf zálesák). Mnozí jej znají jako autora povídek z prostředí divoké přírody, jejichž hlavními postavami jsou zvířata (Děti divočiny, Divoké děti pustin, Král vlků atd.). Méně známý je Seton jako filosof a duchovní učitel. Přitom základním východiskem jeho celoživotního díla byla svébytná duchovní filosofie, ke které v průběhu svého myšlenkového zrání dospěl. Předávání a šíření tohoto učení se postupně stalo jeho životním posláním. Kniha Evangelium lesní moudrosti je věnována právě Setonově pozoruhodné duchovní filosofii. Známý autor Pavel Hošek, religionista a teolog, napsal další knihu, která se dívá novýma očima na klasické autory. Po C. S. Lewisovi a J. Foglarovi přichází na řadu právě E. T. Seton....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415908/big_evangelium-lesni-moudrosti-Ho1-415908.jpg 4.43
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Evangelium lesní moudrosti

Turlogh
31.08.2021

Po knihách od téhož autora, Evangelium dle JF , která mě zcela oslovila a uchvátila a Sloužím tajnému ohni, která mi moc nesedla, jsem dnes dočetl další knihu a to Evangelium lesní moudrosti. Kniha je to náročná na přemýšlení a na zadumání, některé kapitoly mě oslovily velice, např. ty, kde se píše o srovnání Setona a Foglara, jiné méně, např. ty ve kterých se rozebírají vztahy Setona k bohu a víře, toto téma mě totiž až tak nezajímá... Každopádně se mi kniha četla mnohem lépe než ta o Tolkienovi, ale zase ne tak výborně jako ta o Foglarovi. Myslím si, že to bude asi tím, že Foglar je pro mě autor klíčový a nejdůležitější, kdežto např. Tolkien je pro mě sice 1. ve fantasy ale dělí se o prvenství s R.E.Howardem. (Navíc zmíněná kniha nebyla tolik o příbězích Středozemě jako spíše o autorovi samotném.) Proto hodnocení je nasnadě, přesně mezi oběma zmíněnými dalšími knihami. Howgh.

roman9739
10.02.2020

Tato jedinečná kniha ve mě bude ještě dlouho rezonovat.
Musím se Vám, Pavle, na dálku omluvit, z počátku čtení jsem nad Vaším počinem poněkud ohrnoval nos, bla bla fakta, bla bla kvanta poznámek pod čarou, ale v druhé polovině dostala Vaše studie takové tempo, že jsem nestačil zírat, hltat a vypisovat poznámky! Moc děkuji za úžasnou iniciaci do duchovního pojetí lesní moudrosti, děkuji za vcelku neuvěřitelná upozornění na překladatelské nedostatky a úskalí, moc děkuji za ohromnou spoustu odkazové literatury, na kterou se těším a závěrem děkuji za trpělivost, kterou jste se mnou, na počátku čtení, měl.