Evangelium I. - Moře hořkosti

od:


KoupitKoupit eknihu

Myslíte si, že v bibli a v evangeliích už se nedá najít nic nového? Máte naprostou pravdu, protože všechno, co se v nich skrývá a co autorka nyní vynáší na světlo, je naopak velmi a velmi staré. Všichni samozřejmě známe barvotiskové obrázky Svaté rodiny: vždy dokonalou Pannu Marii, vlídného šedovlasého Josefa a žehnající Jezulátko. Ale přiznejme si: Kdo z nás tomu opravdu věří? Koho z nás nikdy nenapadlo, že za dogmaty a ustálenými představami se přece musejí skrývat živí lidé, se všemi svými přednostmi i slabostmi? Dovolme jim tedy, aby před námi ožili a pozvali nás do svých spletitých, napínavých, vášnivých, heroických i temných příběhů. Obraz unylé Panny Marie jedoucí poklidně na oslíčku se mění v neuvěřitelnou pouť dívky Marjam, svobodomyslné bytosti vzpírající se krutým zákonům tehdejšího Izraele i vnucenému manželskému svazku. Nic není tak, jak jsme slýchali, a přece je nám všechno nesmírně povědomé. Melichar, jeden ze „tří králů“, které známe z renesančních obrazů i lidových betlémů, se jmenuje Merikare a je učitelem v Alexandrii. Právě on pozve Marjam do Egypta, kde události naberou neuvěřitelný spád. Proti nelítostnému židovskému bohu zde stojí odvěká bohyně Isis, jejíž mystéria nečekaně obestřou i mladou matku. A proti síle lásky – božské i lidské – jsou odedávna všichni bezmocní… Vynucený návrat domů, do zapadlého Kafarnaum po boku nemilovaného manžela, láme Marjam srdce. Merikarea už zřejmě nikdy neuvidí… Sílu žít jí dodává její syn Ješua, který po svém tajemném otci zdědil nejen břitký rozum, ale i nezvyklé schopnosti. Na konci prvního dílu jej opouštíme jako vzdorovitého šestnáctiletého mladíka, abychom se s ním v druhé části, nazvané Syn člověka, setkali znovu a provázeli ho na cestě k odhalení strašlivého tajemství…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31046/evangelium-i-more-horkosti-31046.jpg 4.417
Série:

Evangelium (1.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Metafora
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Ronjička
08.02.2016

Jeden z pokladů, úplně náhodou objevenejch v Levnejch knihách. Geniálně zpracovaný téma. další z řady pohledů na to, jak to tenkrát mohlo bejt. A řekla bych, že jeden z těch lepších.

magickajana
16.10.2011

Nádherně zpracovaná triologie. Poutavý styl psaní a úžasné téma. Jako první mě v knihovně zaujaly obálky ( říká se sice nesuď knihu podle obalu, ale v tomto případě to byla trefa). ''Biblické'' téma mě velmi zaujalo a celou trilologii jsem měla přečtenou během chvilky. Knihy vás donutí zapřemýšlet nad tím, jak se pravda dokáže během chvilky překroutit a co teprve za dva tisíce let? Opravdu vřele doporučuji, čte se to jedna báseň a během čtení se určitě neubráníte filosofickým otázkám typu: Je opravdu možné, že se to takhle stalo?

Autor a jeho další knihy

Katrin Taillefer

Katrin Taillefer
česká, 1977

Uživatelé mají knihu

v Přečtených28x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených4x
v Knihotéce24x
v Chystám se číst8x
v dalších seznamech1x