Eva s modrým snem

Eva s modrým snem https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25890/bmid_eva-s-modrym-snem-6533adb561475.jpg 3 17 5

Příběh dívky ze 6. třídy, která si jako svou životní dráhu vybrala letectví, je určen čtenářkám od 9 let.

Nofar197
24.09.2023 2 z 5

Čtrnáctiletá Eva je sportovní hvězdou školy - s přehledem vyhrává veškeré závody, téměř nema konkurenci. Navíc sní o tom, že se jednou stane pilotkou. Ale právě během jednoho školního závodu se vyskytnou první náznaky, že všechno nemusí být v pořádku......... A Eva se najednou musí vyrovnat s nevyhnutelným a zvolit si jiný životní cíl........

Petra-Nela
14.04.2023 5 z 5

Trochu jsem se v té knize viděla, měla jsem ve stejném věku šelest na srdci, a taky jsem měla omezení v tělocviku ale pak se to spravili. Lásku k lítání chápu, je to krásně vidět věci s ptaci perspektivy. Příběh byl moc pěkný

maky.orel
15.04.2022 4 z 5

Byť jednoduchý příběh je vlastně svižný, čtivý a atraktivní, pokud se trefí do vašeho osobního naladění. Ale hlavně je to příběh, který osloví mladší děti přes své stáří i dnes. Kniha je určitě vhodná pro ty, kteří zažívají podobné situace jako Eva - teď zdánlivě tak důležité dětské sny a pocit, že jsou zcela mařeny vnějšími okolnostmi, v kombinaci s nalezením nečekaných přátelství a nakonec i nějakým řešením všech trablí. Kniha má také krásné perokresbové ilustrace. Vzhledem k tématu ji ocení aktivní děti s pestrými zájmy, které se trochu odlišují od vrstevníků, a nejen děti s láskou k létání.

Esmeralda168
17.12.2017 2 z 5

Nebyla to špatná kniha, ale celá v podstatě o tom, jak se dvanáctiletá holka nemůže smířit s tím, že kvůli zdravotním problémům se nejspíš v budoucnu nebude moci stát pilotkou. Knihy, ve kterých se hrdina stále nimrá ve svých niterních problémech, moc nemusím.

maryzka
11.05.2013 1 z 5

Pro mě to byla kniha nesrozumitelná,nezapamatovatelná, dost těžká ke čtení.