Smrtící nahota

Smrtící nahota https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2358/bmid_smrtici-nahota-QwE-2358.jpg 4 440 76

Eva Dallasová série

První ze série sci-fi detektivek se svéráznou Evou Dallasovou, která je poručíkem oddělení vražd. Při výkonu svého povolání se nekouká na možné důsledky, jde ji jen o potrestání vraha. Oběti pro ni nejsou jen čísla v seznamu. Ona sama byla v dětství obětí, což z ní udělalo tak dobrou policistku. Za deset let služby u policie už toho zažila hodně, a tak ví, že to, zda přežije pronásledování nemilosrdného vraha, zavisí na jejích instinktech. A přesto ji něco žene proti varování, aby si nic nezačínala s irským miliardářem Roarkem - jedním z podezřelých v případu vraždy, kterou vyšetřuje.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Columbus (ČR)

Naked in Death , 1995

m.valova
m.valova
20.06.2019 5 z 5

Další série detektivních příběhů..a hlavně,dostatečné množství napsaných knih v sérii..takže mnoho strávených volných chvil s Evou přede mnou...

georginaa
georginaa
02.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem nesehnala v češtině, tak ji mám slovensky. Jako první díl mě moc uchvátil, že jsem sháněla všechny díly do sbírky. A povedlo se, Evu Dallasovou prostě zbožňuji.

aleza1
aleza1
09.05.2019 3 z 5

Po několika propracovanějších a mnohem drsnějších krimi jsem chtěla sáhnout po nějaké mírnější, což určitě splňuje. Trochu mi vadí ty prvky z budoucnosti, to by tam za mě vůbec nemuselo být. Jinak policistka celkem fajn, romantická dějová linka by mohla být mírnější. Za mě 3, max. 3,5 hvězdičky. Ale určitě ještě nějaký díl přečtu.

Jolča1
Jolča1
27.04.2019 5 z 5

Prostě nejlepší serie všech dob :-)

stanina1
stanina1
29.03.2019 5 z 5

Zajímavá a to celá řada smrtící. Čte se jedním dechem. 1 s hvězdičkou.

Skalara
Skalara
23.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Postava Roarka se mi velice líbí. Špatná historie a dětství Evy Dallasové ji dělá tím, čím v té knize je a člověk chápe proč to dělá... Mě třeba nutila kniha si myslet, že je chytrá a má na to dostat se u policie na vyšší pozice, proto díky její historii je pochopitelné jak a proč pracuje. Celkově se mi žánr líbí. Já začínala romantickými příběhy Nory Robertsové a říkala jsem si že detektivky mě bavit nebudou. Opak je pravdou. Líbí se mi detektivky a dokonce i od jiných autorů. Na tuto svoji stránku jsem přišla díky Noře Robertsové a teĎ lituji, že jsem její pseudonym J.D.Robb tak dlouho odkládala.

05.01.2019 5 z 5

Po dočtení celé série se pouštím do druhého kola.Respektive tento díl čtu už potřetí, podruhé to bylo půl roku od první četby . Děj si pamatuji přesně, jen je poznat že mezi prvním a 45tým dílem je téměř čtvrtstoletí , i když v životě Evy jsou to jen tři roky. Jak autorka tak i postavy dozrály a ušly daleký kus cesty.

AnetaKor
AnetaKor
10.03.2018 3 z 5

Kdyz se prenesete přes vsechny klišé - senátor je nabubřelý, arogantní chlap, šéf je zmetek, kolega detektiv maly tlustý s koblihou v ruce,... tak to neni vůbec špatné. Jen nerozumím te přemíře škatulkování a daných rolí

hrosik3
hrosik3
05.03.2018 3 z 5

Knihu jsem četla do čtenářské výzvy a byla čtivá, zajímavá.

Ajrad1981
Ajrad1981
30.12.2017 3 z 5

Kdyby tohle byla první knížka s Evou Dallasovou, která se mi dostala do ruky, nikdy bych si tuhle sérii neoblíbila. Detektivní děj byl parádní, ale vedlejší (citová) dějová linie mě znechutila.

Tak takhle nějak jsem hodnotila knihu kdysi, po prvním přečtení. Teď, když jsem si ji pořídila domů a znovu přečetla, mě samotnou překvapilo, jak se to ostří mé nelibosti otupilo. Možná proto, že už jsem si na Evu a Roarka tak nějak zvykla. Nebo proto, že už jsem věděla, co v knížce najdu za příběh? Nevím. Každopádně nynější hodnocení by bylo o hvězdičku vyšší, ale já zůstanu u toho prvního. V rámci objektivity.

Jessybelle
Jessybelle
18.10.2017 5 z 5

Kdysi dávno jsem četla jiný díl této série, nyní zařazeno kvůli výzvě...v knihovně nesehnatelné...ale náhodou jsem se poznala s jednou důchodkyní, která je velkou fanynkou N.R. a má mraky jejích knih... A na její doporučení jsem se do toho pustila... A zklamaná rozhodně nejsem...naopak si detektivky s Evou rozhodně užiju...

kudrdlinka
kudrdlinka
08.10.2017 4 z 5

Protože knihy z budoucnosti normálně nečtu, ale potřebovala jsem ji do výzvy, tak jsem sáhla osvědčené autorce a vzala jsem si první část ze série s Evou Dallasovou. Knížka byla čtivá, ostatně to NR umí. Příběh se mohl odehrát prakticky kdykoliv a pro mě tam bylo tak akorát lásky i napětí. Zatím mě ale další díly nelákají, třeba časem...

marek1278
marek1278
21.09.2017 5 z 5

Naprostá spokojenost, trochu jsem se bál, jak dopadne detektivka v budoucnosti, ale je to čtivé a zajímavé. Těším se na další díly

Iva B.
Iva B.
30.08.2017 5 z 5

Skvělá detektivka pro nás ženský :-D :-D!! Určitě si přečtu další knihy ze serie, líbi se mi!!!

16.08.2017 5 z 5

Ráda bych dala deset hvězdiček protože od této chvíle začala má posedlost Dallasovou.

Marika Vanova
Marika Vanova
17.07.2017 3 z 5

Tato detektivka je pro mě takovým průměrem, celkem čtivé, ale nic výjimečného.

Nunynka
Nunynka
08.07.2017 4 z 5

Na mě tam autorka popisovala až moc milostný vztah mezi policistkou a podezřelým. Stačilo by to zkrátit. Tak nějak bylo z knihy hodně cítit, že to píše žena. Což mi nevadí,ale přece jen to na mě bylo místy zdlouhavé. Případ sám o sobě se mi moc líbil a v sérii určitě budu pokračovat.

TaLu
TaLu
08.07.2017 5 z 5

Před časem jsem se skrze zdejší bazar stala hrdou majitelkou prvního dílu série "Smrtící".
Sama jsem byla zvědavá, jak na mě bude působit začátek příběhu, když jsem právě dočetla jeden z posledních dílů.
Ve slovech je cítit počátek, ale zároveň v sobě mají silný příslib skvěle rozehraného děje.
Eva mi přišla zranitelnější, Roark naopak temnější, jako by stále balancoval nad propastí. Temné stíny minulosti jsou také naznačeny a pochopila jsem, kde vznikly šarvátky se Summersetem. Dvě kamarádky jsou na scéně, Mavis sdílí s Evou život už pár let, naopak s Nadine došlo k první výměně informací. Doktorka Mirová je dokonalá poradkyně, Feeney někdejší parťák hned v úvodním díle.
První setkání s kocourem Galahadem nemělo chybu.
S napětím očekávám, až na scénu vtrhne Peabodyová, která tady ještě nevystupuje.
Snažila jsem se neočekávat moc, a tak jsem byla nadšená z uvedení postav, vztahů i prostředí.
Jen škoda, že nevyšlo další vydání, nadělit si tento dárek je poněkud nákladné, ale jsem ráda, že jsem to udělala. jediné co nekomentuji je ten mírný přesun do budoucnosti. nevadí mi to, ale některé vymoženosti ( které autorka v době začátků neznala), tam nejsou odhadnuté a něco je zase silně nadhodnocené, protože v té době sotva budeme ve vesmíru obchodovat, a i s létáním nad auty to asi bude problém, ale jak říkám, tato kulisa mi nijak zvlášť nevadí.

munka
munka
06.07.2017 5 z 5

Prihlásila som sa do knižnej výzvy a ako kniha z budúcnosti bola doporučovaná aj táto séria. Kniha ma milo prekvapila, zápletka super, hlavné postavy som si hneď obľúbila. Určite si prečítam aj ďalšie knihy z tejto séria.

Hani1088
Hani1088