Smrtiaca sláva

Smrtiaca sláva https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112843/smrtiaca-slava-112843.jpg 5 306 34

Eva Dallasová série

Prvú obeť našli v daždi na chodníku, druhú zavraždili na dvore domu, v ktorom bývala. Poručíčka Eva Dallasová poľahky nachádza súvislosť medzi týmito prípadmi. Všetko do seba zapadá - hádam až príliš. A potom sa stane tretia vražda, ktorá sa doterajšej schéme úplne vymyká...

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Columbus (SK)

Glory in Death , 1995

TeaPeter
09.03.2024 4 z 5

Dobrá detektivka. Pachatel se sice dal odhadnout brzo, ale na jistotu to nebylo. Podezřelých existencí tam bylo mnohem více. Eva by přece jen mohla polevit v drsném tahu na branku. Taková zarputilost se spíše připisuje bulteriérům. Také už by bylo načase, abychom se i my čtenáři dozvěděli, jak je to s tím komorníkem.

Lofda
02.02.2024 5 z 5

Jojo, tahle série mě baví. Baví mě vývoj mezi Evou a Roarkem, baví mě vedlejší postavy, baví mě i ta detektivka. I když tentokrát jsem vraha odhadla zhruba v polovině knížky, těšila jsem se, až/jak na to kápne i poručík. Užívám si i ten náhled do budoucnosti, to jaký si autorka před téměř třiceti lety vykreslila svět, který by jednou mohl být. V něčem jsme vlastně už "přeskočili dobu", ale něco nedoženem asi nikdy, např. ten zákaz střelných zbraní, to je vážně sci-fi.. Každopádně další díly si ujít nenechám.

mazlak
29.03.2022 4 z 5

Kniha je dosti podobná prvnímu dílu. Klasická detektivka s částí osobního příběhu hlavní hrdinky. Opět více vražd ale tentokrát jediný pachatel. určitě se k autorce ještě vrátím, ale prozatím asi dosti mordů z jednoho pera.

rafan65
17.07.2021 3 z 5

Ještě jednou jsem zkusil knihu z této série ale opět mě nenadchla. Další knihy této autorky už číst nebudu, nějak se nemůžu začíst. Netvrdím že píše špatně ale její styl mě nesedí.

jinbr
17.08.2020 5 z 5

Říkala jsem si, jakým směrem se bude ubírat osobní příběh a velmi mě potěšil. nebylo potřeba vtěsnat ho jen do jedné knihy a tak, jak se prolíná dalšími díly, je velmi příjemné.

Sobotikova
17.02.2020 4 z 5

Druhý díl a už takový velký mezivztahový posun mezi Evou a Roarkem.
To jsem zvědavá jak se jejich vztah bude vyvíjet dalších 45 dílů :)

gigi77
09.12.2019 4 z 5

Nezklamala ... série se mi stále líbí ... kombinace detektivky a romantiky ... žádné přehnané popisy surových scén ... vraha jsem sice odhadla hned od počátku, ale vůbec mi to nevadilo :-)

Iva B.
24.11.2019 5 z 5

Druhý díl série me rozhodně nezklamal. Budu číst dál a těším se jak se bude vyvíjet vztah mezi hlavními postavami. Bavilo mě to.

caldap
25.09.2019 5 z 5

Pěkná detektivka, dobře se četla. Určitě doporučuji.

georginaa
02.06.2019 5 z 5

Druhý díl ve slovenštině, jelikož v češtině jsem dodnes nesehnala. Eva jako vyšetřovatelka je velice kontroverzní. Zahloubává se do detailů až natolik, že má v noci noční můry, které ji ukáží cestu, jak postupovat dál. A nehledě, ještě se nesetkala s někým jako je Roarke, který ji natolik přitahuje, že neví zda mu má důvěřovat, nebo ho dokonce zatknout.

Skalara
17.03.2019 5 z 5

Tak Nora Roberts opět nezklamala. Zajímavá četba a určitě si zase přečtu další díl. Jen se chci vyjádřit, že spousta komentářů, zde je, že Roark byl na Evu tvrdý a říct něco neměl. Možná to řekl trochu neomaleněji, ale ona potřebovala otevřít oči sama. Vždyť mu taky ubližovala, jen mu neublížila slovně, ale stačí chování, aby to dokázalo zranit. Proto si myslím, že by to tak mělo být. Nakonec všechno zkončilo happyendem.

bekule
08.01.2019 5 z 5

Stejně jako při prvním čtení i tentokrát mě vrtá v hlavě to vlčí zavytí,není to jediná připomínka vlka ve spojitosti s Roarkem. Ten ostatně musel být hodně vycukaný když se na konci zachoval tak těžce neromanticky. Překvapilo mě první setkání s Řachou, měla jsem za to že patří mezi staré známé podobně jako Mavis.

AnetaKor
19.03.2018 4 z 5

Moc se mi líbí paradox s časem. Autorka napsala knížku, která se odehrává v roce 2053. Odkazuje se tam na rok 2012, který je z hlediska příběhu hluboká minulost, ale pro ni v roce 1995 to byla taky budoucnost...

Ajrad1981
17.02.2018 3 z 5

Nevím proč, ale tenhle díl mi nějak nechutnal...

hrosik3
11.02.2018 4 z 5

Líbila se mi více,než první díl.

Jessybelle
21.10.2017 5 z 5

Pěkná detektivka, i když na pachatele pomýšlela brzy, ale to mi zas až tak nevadilo. Líbí se mi Evino myšlení, Roarke taky není k zahození. V sérii dle možnosti budu pokračovat.

NoelHudson
23.09.2017 4 z 5

O totožnosti vraha jsem měla jasno už od druhé vraždy. I když detektivky nejsou šálek mého čaje, tahle série mě baví.

munka
13.07.2017 5 z 5

Napínavý príbeh až do konca. Páčilo sa mi tiež ako sa posunul vzťah Eve a Roarke. Teším sa na ďalšie knihy z tejto série.

TaLu
12.07.2017 5 z 5

Netušila jsem, s jakým potěšením se budu prvně shledávat s postavami, které znám z dalších dílů. Na scénu vstupuje Peabodyová a mihne se Řacha. Vztahy s ostatními se zabarvují více než v úvodu - začíná mi docházet, že vztahy se Summersetem byly opravdu oprávněně napjaté, skrze vzájemnou nedůvěru. Dosud jsem si myslela, že se s Evou haštěřili jen tak "ze sportu". Jsem opravdu ráda,že se jejich vztah posunul v dalších dílech právě jen k tomu škádlení ze setrvačnosti, a že potřebují jeden druhého více, než dávají najevo. To doufám prozradit mohu. Sám příběh opět velmi podařené detektivní vyšetřování. Jen je mi líto, že další díl série zatím nevlastním. Budu číst šestý díl a pak se opět vrátím v čase. Ale díly se dají číst jako jednotlivé detektivky - to je vzkaz pro čtenáře, které by odrazovalo množství.

Seiers
26.12.2016 5 z 5

Výborné. Co více také napsat k jedné z nejplodnějších a nejpopulárnějších autorek současnosti.