Měj se na pozoru

Měj se na pozoru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175434/bmid_mej-se-na-pozoru-cs5-175434.jpg 5 135 30

Eva Dallasová série

Evu povolají k neuvěřitelnému případu: v obyčejném newyorském baru umírá násilnou smrtí osmdesát lidí. Ještě děsivější je, že tito lidé se brutálně pobili navzájem. Ti, co přežili, vypověděli, že je začala bolet hlava a pak už si na nic nepamatují. Během dvou dnů se odehraje totéž v jiné restauraci. Jde o teroristický útok, nebo o dílo vyšinutého jedince?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Alpress

Delusion in Death , 2012

Olga8480
12.06.2022 5 z 5

Když si přečtete jednu knihu z této série nemůžete jinak než si přečíst i ostatní.
V tomto případě je vrah odporný nejen tím kolik osob je schopen zabít, ale hlavně způsobem jakým to spáchal.

Jessybelle
08.02.2022 5 z 5

Za mě je to jeden z nejlepších dílů. Eva koordinuje velký tým, musí se vyrovnat s minulostí i nechtěným členem týmu. Případ je natolik vážný, že i se Sumersetem zakopává válečnou sekeru...
Děj odsýpá, podezřelí se melou, až zůstává jeden...
Protože čtu sérii popořadě, baví mě sledovat pokračující nitku všech postav.

moudivlacek
17.11.2021 4 z 5

Další příběh s mými oblíbenci v čele s poručíkem Evou. Tentokrát vrah "netroškaří" a ukazuje svou moc velkým "gestem" - masakr v baru a později v kavárně nikoho nenechává na pochybách, že tentokrát si musejí pospíšit, aby nepřibyli další mrtví.
Eva s týmem a agentkou z Domácí bezpečnosti musejí zapátrat hluboko do minulosti státu, aby se dostali na kobylku maniaka, který chce dokázat svou sílu a nadřazenost.
A Eva tentokrát se prokáže i jako vynikající psychologická manipulátorka, aby dostala, co potřebuje - důkazy a zatčení vraha.
Těším se na další povedený díl.

Dadla1
29.05.2021 5 z 5

doporučuji, tato série je prostě jedna z nejlepších a každá další přečtená kniha mě v tom utvrzuje

Laf
01.01.2020 5 z 5

Napínavý detektivní příběh od začátku až do konce. Dobře napsáno. Ze začátku mi to přišlo, že budou hledat jehlu v kupce sena, ale to by nebyla Dallasová, aby na něco nepřišla :)

Jitka6
26.08.2019 odpad!

Kniha mne moc nebavila.

helenkan
27.02.2019 5 z 5

Žádný díl z téhle série mě ještě nezklamal. Prostě zase super čtení. Tentokrát i s bonusem spolupráce Evy a Summerseta. :-)

lifeoptimist
26.02.2019 5 z 5

super .... co víc psát, když už jste závislák :-)

munka
17.09.2018 4 z 5

Tentoraz sa dej knihy vliekol pomaly. Mravenčia práca vyšetrovateľov však priniesla úspech, páchateľ je zadržaný. Strhujúce finále na nás ešte len čaká.

TaLu
07.07.2018 5 z 5

Opětovným přečtením, jak tomu u této série bývá, jsem si vychutnala detaily, které minule prošly bez povšimnutí. Například zapojení vyšetřovatelů z jiných jednotek, se kterými se čtenář seznámil při řešení dřívějšího případu.
Tentokráte je toho vyšetřování opravdu trochu více, ale tu mravenčí práci vyvažuje počet obětí.
Zločin v tomto rozsahu si možná zasluhuje právě tento typ popisu vyšetřovacích metod.
Eva a Summerset dokonce pomyslně zakopali válečnou sekeru a spolupracovali. Ty dva okamžiky, kdy "zasedli ke společnému stolu" byly emotivní a možná se mi z celé knihy líbily nejvíce. Ale to bude opravdu tím, že postavy ze série jsou už pro mě "jako staří známí" ......
V knihovně mám již všechny díly série a ani trochu nelituji. Naopak lituji, že tady má kniha jen 74 hodnocení. Je to tak trochu udivující, ale uvědomuji si, že pro mě se stala série Smrtící natolik oblíbenou, že jsem již dávno přestala být objektivní :o)

bekule
16.04.2018 4 z 5

Je vidět že tentokrát případ se všemi zamával, dokonce i Eva se Summersetem se k sobě chovali jako vyměnění. Děj se trošku táhl pomalejším tempem a zdlouhavým vyšetřováním, chvíli jsem se obtížněji orientovala v postavách a jejich rodinných vztazích. Bylo mi jasné že v tom bude nějaký zádrhel když byl pachatel dopaden ještě tak daleko před koncem knihy. Velmi dramatický závěr nakonec napravil reputaci jinak pomalu se táhnoucímu dílu.

anelaz
12.07.2017 5 z 5

Velmi mile mě tako knížka překvapila, z této série to byla první knížka, kterou jsem četla, opravdu pěkná detektivka s nezvyklou zápletkou, sympatickými postavami a pěkným závěrem, hodně čtivé :-)

Gi-Gi
01.03.2017 5 z 5

kombinace Evy a Roarka je neodolatelná, mám ráda jak to jiskří a jak občas oba tápou, jak on ji rozmazluje a ona neví, co s tím. tohle byla asi 23. knižka s Evou a Peabodyovou, a jsou skvělé, tahle série mi fakt sedí.

Pavlusa007
19.09.2016 3 z 5

Docela čtivé, jen mám pocit, že si autorka tu budoucnost představuje nějak divně. Videofony? Ty už jsou snad překonané teď, ne?

alzbeta4340
12.05.2016 5 z 5

Sympatické a čtivé. V rámci série je to určitě jeden z lepších dílů. Eva hodně vyšetřovala, a to se mi líbí.

georginaa
09.05.2016 5 z 5

Nechápu co se v těch ješitných chlapech v jejich mozku stále odehrává. Kvůli své nadutosti, aby všem ukázal, jak je dobrý, zabije 147 lidí jen chemickým přípravkem, který vyvolává halucinace. Vždyť ty lidi to neocení, když jsou mrtvý né? Prostě debžo....

mirunda
02.01.2016 5 z 5

Jako vždy výborná detektivka. Miluju J.D.Robb

TaLu
20.11.2015 5 z 5

Znovu jsem si uvědomila, jak mám ráda, když se setkám s hrdiny, které znám :o))
Evu jsem si oblíbila již dávno, i když si myslím, že potkat se s ní naživo by mohlo být chvílemi opravdu komplikované - v její knižní povaze se prostě odráží celá její minulost, kterou prožila a která ji formovala. Díky, že nezdeformovala. A je prima, že má kolem sebe ty lidi, co má. Její kolegyně je báječná od růžového kulicha až po růžové kovbojské boty ! A ty slovní přestřelky - prima.
Tentokráte mi přišel příběh tak trochu víc o vyšetřování a méně o akci, ale nevadilo mi to.

Zdenda20
23.09.2015 3 z 5

Jelikož jsem porovnával i další knihy od této autorky, tak mi tahle přišla moc roztažená
myšlenkami hlavní hrdinky. Jinak závěr byl dobrý. Pozor na dámy kolem osmdesátky.
Doporučuji všem fanouškům moderních detektivek.

Trina1
19.08.2015 4 z 5

Pořádně jsem se začetla až v poslední třetině. Do té doby mě to moc nebavilo, Eviny stále se opakující myšlenkové pochody a dedukce se mi zdály zbytečně zdlouhavé. A souhlasím se zde už zmíněným divným překladem Zdíka Duška; je také škoda, že názvy už nezačínají slovem "Smrtící". Už to není ono.

J. D. Robb (p)
americká, 1950
2000  86%Smrtící nahota
1997  89%Nebe mé lásky
2000  87%Past na dobrodruha
1997  86%Zrozená z ohně
2011  82%Kouzlo okamžiku

Kniha Měj se na pozoru je v