Sběratel

Sběratel https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396017/bmid_sberatel-iOT-396017.jpg 4 54 16

Etta Fitzroyová série

< 2. díl

Sběratel Fiony Cummins je napínavým pokračováním knihy Chrastění kostí. Jakey přežil a přestěhoval se do nového města. Zachránil se téměř zázrakem, jeho rodiče však vědí, že Sběratel kostí tam venku stále někde je, že ho pozoruje a čeká… Clara - holčička, kterou si nechal – v sobě dál živí naději, že někdo přijde a zachrání ji. Naopak její matce se rozpadl život a začíná svou naději ztrácet. Sběratel kostí našel nového učedníka, jenž má převzít jeho rodinné dědictví. Nemůže však zapomenout na toho chlapce, který mu proklouzl, ani na policejní vyšetřovatelku, rozbila jeho sny na prach. Když Sběratel unikl, seržantce Ettě Fitzroyové se všechno zhroutilo. Clara je stále nezvěstná, navíc se rozjíždí nová vlna podobně záhadných vražd. Dokáže toho muže z temnot najít znovu? Sběratel se vrátil. A tentokrát nemá co ztratit.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Collector , 2017

zdendula31
14.09.2022 5 z 5

První knihu jsem ještě nečetla,ale z této jsem nadšená.Příběh,styl psaní,postavy...prostě super.

moudivlacek
16.08.2022 4 z 5

Pokračování "Sběratele deformovaných kostí" je o neúspěšném hledání postižené Clary. Téměř nikdo tomu nevěří, že by ještě mohla žít, až na přeživšího malého Jakeye. Máme tu všechny hrdiny z prvního dílu, a k tomu všemu přibude ještě teenager Saul, kterého si Sběratel vybral za svého následovníka. Saul nemá za sebou nic lehkého, a ani přítomný život nestojí za nic, je ale velmi inteligentní. A co víc, je sběratel brouků..... Jen někdy se dopředu neví, zda žák bude slepě poslouchat svého mistra. Malý Jakey má strach, ale také touží udělat něco výjimečného, zachránit malou Claru, zprvu se to zdá nemožné... Detektiv Etta je rozhodnutá tentokrát nejen chytit Sběratele, ale nechat mu za vše zaplatit... První díl byl sice napínavější a podle mne i brutálnější, ale ani tady neschází napětí, nové triky vraha či nové postižení... Každopádně pro mne hrdiny jednoznačně malý Jakey, a pak všichni ostatní....

Monni
18.01.2022 3 z 5

Za mě to byl trochu zbytečný díl a autorka to klidně mohla uzavřít v prvním díle.

Ridley
01.02.2020 5 z 5

První díl mě bavil, už jen diky tématu těch kosterních anomaliich, dvojka byla o něco lepší dějem...za mě čtivé, nenudí a určitě bych si koupila další knihu od této autorky

Blondebookdevil
04.01.2020 5 z 5

Na 2. díl ze série se seržantkou Fitzroyovou jsem se chystala asi od února loňského roku, ale to čekání na pořadí v knihovně se vyplatilo! Jednoznačně je tento díl lepší než ten předchozí, který byl pro mě na 3,5-4* a o této knize jsem byla skoro od začátku přesvědčená, že dostane plný počet.
Na konci prvního dílu jsme se dozvěděli, že Brian Howley utekl a jeho kořist Clara je stále nezvěstná. Do toho se Brian chystá pomstít samotné Ettě a zasahuje její nejcitlivější místa. Líbily se mi pasáže z minulosti Briana, co dělal jeho otec a proč se z něj stalo to, co se stalo... Sběratel. Etta není nejsilnější postavou z příběhu - nemá žádný charakteristický rys, víc zajímavá byla její nová kolegyně Stormová. Poslední stránky jsem jen zuřivě otáčela, Saul byl zajímavou postavou a do konce jsem nevěděla, na čí stranu se přidá. Jsem nadšená, budu očekávat další knihu autorky. (Taková drobnost - nemohu si přidat knihu do výzvy, protože se nedá nikde dohledat autorčin věk... Viz téma č. 1 a 20. :D)

konicekbily
22.12.2019 4 z 5

Z prvního dílu jsem pochopil, o co se bude jednat, a tak mne nepřekvapil námět, zápletka a ani styl vypravěčky. Je to pokus o thriller formou krátkých kapitol se stupňovaným napětím. Špička to není, ale přečíst se to dá.

Ihivanka
16.10.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila. Čtivá a napínavá až do konce jako první díl. Doporučuji.

Petronela16
07.08.2019 4 z 5

V podstate ma tato kniha nesklamala ,ale Chrasteni kosti sa mi zdala lepsia.Mozno preto, ze uz som tusila ako to skonci.A opat stary znamy otvoreny koniec, tak neviem, ci bude dalsie pokracovanie.Chcelo by to uz novy napad, lebo to zabijanie postihnutych bolo desive.

JustWomen
02.08.2019 3 z 5

Mučení a zabíjení postižených malých dětí není zrovna můj šálek kávy, zvláštní postavy, trochu zmatené, nebylo to nejhorší, ale musím říct, že mi celou dobu bylo při čtení špatně od žaludku.

ddkk
21.04.2019 5 z 5

Skvělé! Po Chrastění kostí, které bylo autorčinou prvotinou, pokrok k lepšímu, ba výbornému.

Doporučuji.

sarka0168
10.04.2019 2 z 5

Znám lepšího Sběratele... ale četlo se to fajn.

elfinkaa97
04.04.2019 3 z 5

Tato kniha byla opět velmi čtivá a kdybych ji přečetla v kuse a ne stylem jedna dvě kapitolky za dva dny (přečtené asi za 14 dní) více bych se do příběhu jistě začetla. Dlouho mi to nešlo ale konec kniha byla vážně super a je skvělým zakončením a vysvětlením už prvního dílu CHrastění kostí.

Didi15
04.04.2019 3 z 5

Musím dát jenom za tři hvězdy. Sice nemohu tvrdit, že by se četlo špatně, to ani ne. Ale přišlo mi to takové zmatečné a zbytečné urychlené . Nemohla jsem proniknout do hloubky příběhu, který měl slibný potenciál, ale něco tomu prostě chybělo. Nyní budu zvažovat , zda si přečtu i Chrastění.

LP113
28.03.2019 4 z 5

Opět začátek hodně zmatený. Než se člověk zorientoval v těch postavách a hodně podobných jmen. Trvalo to tak 100 stránek, což mi přijde dost. Nicméně pak už to bylo hodně čtivé. Dokonce bych řekla, že o něco málo lepší než 1.díl Chrastění kostí. Určitě bych tuto knihu nezavrhovala, podle mě stojí za přečtení.

georginaa
25.03.2019 2 z 5

No abych pravdu řekla tak styl psaní mě nenadchnul. V každé kapitole se psalo o někom jiném a nějak mi to postrádalo smysl. Sice se ke konci knihy to nějak propojilo, ale byla jsem z toho v rozpacích. A že by to mělo být děsivější než Hannibal, tak to ani náhodou. Jo s tím učedníkem a unesenou holčičkou to dávalo smysl, ale ta omáčka kolem, kdy jsem ani nepochopila o kom je řeč, prostě mi to nesedlo.

kolacky
05.02.2019 4 z 5

Hodně dobré dvě knihy (míněno samozřejmě včetně Chrastění kostí). Držela jsem palce Fitzroyové a SPOILER dopadlo to skvěle i co se Dashiella a těhotenského testu týče!!! A držela jsem tak trochu proti své vůli palce i Saulovi, tak trochu ztracenému a tak trochu předčasně vrženému do drsné reality. Obě knihy vřele doporučuju.

anglická literatura thrillery

Fiona Cummins