Etruské zrcadlo

Vzájemně se prolínající příběhy, jejichž hrdinové prožívají své osudy v různých časových rovinách, čtenář jako by sledoval přes poloprůsvitný závoj. Do Říma, prodchnutého atmosférou Mussoliniho vlády, přijíždí stárnoucí židovský emigrant Harry Frank. U stánku s lacinými suvenýry si kupuje repliku etruského zrcadla a od té chvíle se stává součástí pradavného národa, ztotožňuje se s osudem antických hrdinů......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191192/etruske-zrcadlo-191192.jpg 4.43
Vydáno, Knižní klub

Der etruskische Spiegel, 1936

Kniha Etruské zrcadlo

KuroHaru
10.12.2017

Autor, který napsal tento román v holandském exilu, promítá do hlavní postavy, židovského exulanta v Římě, něco ze sebe sama, svůj pocit vykořenění a neschopnosti zapadnout.
Závěr byl překvapující a povedený, Řím se svou kulturou a historií vykreslen tak, že jsem chvílemi měla pocit, že se tam sama nacházím.
Místy čtivé, místy rozvláčné a docela nudné. Nenadchne, ale neurazí. Kniha tak pro mne celou dobu kolísala někde mezi třemi až pěti hvězdičkami. Dávám čtyři, ale znovu bych po ní asi nesáhla.