Etika pro pomáhající profese

Etika pro pomáhající profese https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373262/mid_etika-pro-pomahajici-profese-K20-373262.jpg 5 14 5

Etika pro pomáhající profese byla ve svém prvním vydání v r. 2003 určena především studentům připravujícím se na výkon pomáhajících profesí. Oslovila však i osoby v těchto profesích již zaměstnané, zajímající se o prohloubení poznatků. V neposlední řadě zaujala i laickou veřejnost, neboť ve své době obsahovala široce koncipovaný přehled dané problematiky s důrazem na její psychologický a spirituální aspekt. Druhé vydání je aktualizováno a doplněno nejenom o mnoho dílčích relevantních informací, ale případně o celé jejich okruhy, protože i tato společenskovědní oblast prošla v době, jež uplynula od jejího prvního vydání, mnohými zásadními změnami. Jiří Jankovský, zkušený vysokoškolský pedagog a bývalý dlouholetý ředitel českobudějovické ARPIDY, centra pro rehabilitaci osob se zdravotním postižením, z. ú., zde věcně a zasvěceně reaguje na dynamický rozvoj, jímž naše společnost a její produkt – pomáhající profese – prošly a stále procházejí. Společenské změny mohou vést k relativizaci obecných (nadčasových) hodnot, stále více se prosazuje pluralita názorů i alternativní způsoby myšlení. V tomto hektickém dění může člověk ztratit orientaci a trpět nejistotou. Na straně druhé není vyloučena ani povrchnost vedoucí k bezbřehému liberalismu, vystupňovanému individualismu, popřípadě i k naprostému nezájmu o společenské dění. To vše se přirozeně dotýká i výkonu pomáhajících povolání. Smyslem inovované publikace je proto upozornit na aktuální etické otázky, problémy, ale i možná nebezpečí spojená s výkonem pomáhajících profesí. Autor však neusiluje o jejich řešení, spíše se snaží vzbudit v čtenáři zájem o předložená témata a přimět jej k samostatným úvahám v širším etickém kontextu.... celý text

7Lů7
09.07.2021 5 z 5

Měla jsem k dispozici druhé vydání a musím říct, že mi tato kniha dost pomohla ke zkoušce na UK z předmětu Etiky - byla zadána i jako povinná literatura. Kniha je dle mého názoru srozumitelně psaná a vše podstatné v ní najdete.

hu_87
23.05.2020 5 z 5

Mé hodnocení se vztahuje k 2. vydání;
Kniha je napsaná srozumitelně, čtivě a myslím, že je čtení toho je docela podnětný a může dost rozšířit obzory obecně. Takže za mě určitě jako knížka super, je obsáhlá, některá témata si myslím, že do etiky tak úplně patřit nemusí a spadají do x dalších oblastí života, ale tak víc informací se hodí vždycky.

Nicolka77
14.05.2020 4 z 5

není to prostě můj šálek kávy, ale knížka byla napsána srozumitelné, a snad tou nejlehčí formou pro všechny, kteří se tomuto tématu budou věnovat.

Malíček
17.04.2019 5 z 5

Přehledně zpracovaná odborná literatura, vhodná pro studenty - dobře se čte, text je napsán srozumitelně a lze ho dobře pochopit. Zpracování zajímavých témat.

Arlique
30.01.2012 5 z 5

povinná četba pro všechny lidi, kteří pracují s lidma. výborný je to ale i pro studenty filozofie a etiky, je tam spousta zajímavejch odkazů a informací