Esterčini otcové

Esterčini otcové https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479182/bmid_estercini-otcove-Swd-479182.png 5 435 106

Dva otcové. Jedna dcera. Tajemství, které převrátí život všech naruby. Charlotte vyrůstá v rodině nacistického soudce Wilhelma Lange. Život jí připadá naprosto idylický – až do chvíle, kdy po válce zjistí, že jejím skutečným otcem je muž jménem Josef Goldenberg. Opravdu ji jako malou s falešnými doklady ukryl u cizí rodiny v Lidicích? Jak je ale možné, že ji vychovali němečtí rodiče? Jak Charlotte zjišťuje fakta o svém původu, její svět se otřásá v základech. A dívku zasáhne morální dilema, které si nikdy nedokázala představit.... celý text

Literatura světová , Válečné , Historické romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Esterini očevi

aktijnov
aktijnov
26.01.2022 4 z 5

Zajímavý námět, silný příběh, historický román poněkud "šmrncnutý" červenou knihovnou a k tomu ještě vztah rodič x dítě... Ze začátku mi vadila spousta nepřesností, pak už jsem se začetla a nesledovala je.

Ditules
Ditules
25.01.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Na konci jsem brečela. Oceňuji, že je to kniha o válce, ale neodehrává se přímo v koncetráku...

Petucelli
Petucelli
23.01.2022 5 z 5

Jedna z nejsilnějších knih co mi kdy prošla rukama. Tolik tezkych temat a moralnich otazek....
Plny pocet ⭐️

Katerina015
Katerina015
22.01.2022 5 z 5

Na tuto knihu budu dlouho vzpominat. Uzasny pribeh, doporucuji k precteni.

janina74
janina74
20.01.2022

Tak stromy tam jsou...jinak je to úplně úžasná kniha, pěkně jsem si pobrecela, někdy bylo až neuvěřitelné, co vše se může stát...

lenylee
lenylee
18.01.2022 5 z 5

Dlouho se mne takovýto příběh nedotkl jako tento.

heczek
heczek
16.01.2022 4 z 5

Ač na téma holokaustu bylo napsáno mnoho knih, autorka přesto dokázala napsat jedinečný a velmi silný příběh. Knihu doporučuji k přečtení.

Janniska
Janniska
09.01.2022 5 z 5

Velice zajímavé téma ,napsané čtivým stylem.Čte se velmi snadno a stránky odplouvají jako lístek po vodě.Téma holokaustu ,které je tolik populární ,ale řekla bych že zase z trochu jiného úhlu pohledu.Doposud jsem nepřečetla nic podobného.

Zizala78
Zizala78
05.01.2022 5 z 5

Tak tohle mě dostalo, jedna z mých top knížek tohoto tématu!!! Nádherná kniha!

anmaride
anmaride
04.01.2022 4 z 5

Začátek byl pro mě fakt zmatek, bylo tam na mě moc jmen a nedokázala jsem se zorientovat. Dvakrát jsem chtěla odložit, ale nedalo mi to a kousla jsem se. A pak mě příběh úplně vtáhnul. Témata holocaustu jsou vždy těžká, já to vlastně hrozně nerada čtu, ale občas mě nějaké příběhy nalákají. Otcovská láska tady byla krásně popsaná, nehledě na to, kým člověk je nebo byl. Postavy i situace jsou moc dobře vykreslené, druhá polovina knihy o poválečném období byla o něco lepší. Slza ukápla.

Svatka63
Svatka63
01.01.2022 3 z 5

Za mě zklamání, příběh silný, krásný ale nelíbilo se mi zpracování. Téměř 60 let nahuštěno do 300 stran, zbytečně moc postav, které nebyli v příběhu důležité. Neseděl mi styl psaní autorky románu, do 2/3 jsem se musela přemlouvat abych četla dál ale poslední 1/3 se četla sama, bylo to už napínavé a chytlo za srdce, takže sumasumarum, nelituji času stráveného nad knihou ale četla jsem zajímavější knihy s tématikou holokaustu.

vzteklinka
vzteklinka
31.12.2021 5 z 5

Kniha stojí za přečtení. Silný příběh, který nutí k zamyšlení. Nic v životě není černobílé.

MartinaBart
MartinaBart
31.12.2021 4 z 5

Krásný příběh, z trošku jiného pohledu. Kniha mě vtáhla tak, ze jsem ji nedokázala odložit. Ale.... Strašně mě zamrzelo jjak se zachovala k otci, který ji vychoval...

JJJ007
JJJ007
29.12.2021 5 z 5

Nádherně napsaný příběh, na který budu dlouho myslet. Knihu doporučuji.

uzivatel2877
uzivatel2877
15.12.2021 5 z 5

Poslední kapitoli jsem proplakala. Nádherná kniha o otcovské lásce. ( Jak biologického, tak i osvojeného.)

AlenaF
AlenaF
14.12.2021 5 z 5

Příběh Ester Goldenbergové a její rodiny mě velmi dojal. Doporučuji k přečtení, dávám pět hvězdiček.

Poetika_slov
Poetika_slov
12.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Tato kniha v sobě skrývá hutný příběh plný emocí a vzpomínek jedné rodiny. Je to o životě malé Esterky Goldenbergové, která se narodila s židovským původem, ale především do doby, jenž ji poznamenal a obrátil život naruby. Spolu s Josefem odjíždíme z Hamburku do Prahy, kde s nadějí doufal, že se mu podaří uniknout od politicky napjaté situace s Hitlerem, a s trochou štěstí se vrátit za pár let zpět domu s penězi, jenž by vydělal pro rodinu. Osud tomu chtěl jinak, kdy se poprvé seznámil s nádhernou dívkou Sárou, která jej naprosto učarovala. Krátce po svatbě přišla ta radostná zpráva, že čekají své první dítě, avšak netušili, že tato novina přišla v ten nejhorší okamžik, 15. března 1939. Pomalý ostrakismus Němců vůči židovským lidem začal nenápadně, zpočátku jen občasné uvěznění, či potyčky. Nic, co by vyvolávalo rozruchy, i přesto bylo cítit to napětí, které mělo přijít v ničivé síle. I Josef jej vnímal ostřeji než Sára, která doufala, že se vše zakrátko uvolní, jenomže k tomu nedošlo, a prostupovalo vším, a strach sílil. Po narození Esterky, si uvědomil, že to neskončí jen nošením šesticípé hvězdy na klopě, a proto se rozhodl ochránit svou dceru tím, že jí vytvořil falešnou identitu, jenž by ji měla poskytnout ochranu v této nebezpečné době. Jeho prozíravost se stala skutečností, za pár dnů byl spolu se Sárou odvezen do Terezína, a z malé Esterky se stává Šárka Janečková. Josef však nevěděl, že jeho milovaná dcerka odjela s českou rodinou do Lidic, do města, jenž se v rukou nacistů změnilo v prach a suť, a vryje se do paměti českého lidu jako nesmazatelná stopa jejich historie. Ovšem blonďaté vlásky a její nádherné modré oči uchrání Ester před jistou smrtí, a její příběh pokračuje dál, kdy se dostává do Lodži, kde za svůj krátký život dostává třetí jméno, Lotte Lange, neboť je adoptována do rodiny německého soudce Zemského soudu v Berlíně. Mezitím se její pravý otec ocitá v pekle na zemi, kde smrt je vidět z každé strany, v Osvětimi. Jen jediná myšlenka jej drží při životě, znovu se shledat se svou dcerou.

Kanylka
Kanylka
08.12.2021 4 z 5

Kniha stojí za přečtení, velmi silný příběh.

papada
papada
23.11.2021 4 z 5

4 hvězdičky jen díky druhé, poválečné půlce knihy. Ta byla dobře a čtivě zpracována, autorka si dala záležet na vykreslení postav a jejich emocí. Příběh měl spád, bavilo mě to od začátku do konce. V první, válečné části, k takovému komplexnímu popisu, gradování příběhu nedocházelo. Jen se klouzalo po povrchu. Autorka chtěla obsáhnout klíčové momenty holocaustu, ale nevěnovala se tak pořádně ničemu a na příběhu to bylo znát. Na knize oceňuji, že se neutápí v patosu, nesnaží se hrát na city obvyklými věcmi, na které čtenář naráží v knihách věnovaným holocaustu, ale emoce pramení odjinud, z lásky otce ke dceři.

Zuzulinka
Zuzulinka
13.11.2021 5 z 5

Překrásná kniha. Velmi silný a hlavně poutavý životní příběh tří hlavních hrdinů. Vřele doporučuji přečíst!