Ešte stručnejšia história času

Ešte stručnejšia história času https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33177/mid_este-strucnejsia-historia-casu-Izi-33177.png 5 78 10

Keď prvý raz vyšla kniha S. Hawkinga Stručná história času, vzbudila nemalý rozruch. Popularitu jej vytvorili nielen zaujímavé odborné názory autora, ale aj jeho pozoruhodný osud. Jeho myšlienky prenikli ponad neohraničenosť vesmíru a času, aby odkryli ich tajomstvá. Cieľom knihy Ešte stručnejšia história času je sprístupniť myšlienky autorov najširšej verejnosti, predovšetkým mladým ľuďom.... celý text

Literatura naučná Věda
Vydáno: , Slovart (SK)

A Briefer History of Time , 2005

LuiCJ
22.05.2022 5 z 5

Fyzika nikdy nebola nejako mojim hlavným "študijným odborom", no toto bolo celkom zaujímavé čítanie.

jeremies
07.03.2022 5 z 5

Kniha sa snaží zrozumiteľným a zjednodušeným spôsobom podať zložitú problematiku fungovania vesmíru. Myslím, že sa jej to aj podarilo, až na poslednú kapitolu, kde už to bolo mimo moje chápanie a vyslovene už vysoko v oblasti teoretickej fyziky. Ale to je môj subjektívny pocit. Je až neuveriteľné, že v takom rozľahlom priestore, ktorý známy vesmír predstavuje, existuje entita = malý človek, ktorý je schopný porozumieť jeho fungovaniu v takom rozsahu. Aspoň si to teda myslí :)

meduza78
03.06.2019 4 z 5

Srozumitelné čtení a díky obrázkům i lépe představitelné i když témata jsou složitá. Na těchto knížkách je krásné to, že se něco nového vždy dozvím.

los
03.04.2019 5 z 5

doporučuju každému začátečníkovi v oblasti kvantové fyziky

Mimir
12.11.2018 4 z 5

Pre človeka, ktorý je v prírodných vedách len diletantom, ako ja, je Hawking maximálne zrozumiteľný tam, kde mi ho moja diletantská platforma vedomostí dovolí pochopiť, preto je mi ľúto, že plnohodnotný zážitok z tejto knihy asi majú len fyzici, či matematici, mne ostalo len tušenie, že ma obchádza. Na svete existujú dva fenomény, ktoré si vyžiadali špecifickú pozornosť v podobe imanentných vedných odborov - neuroveda a astrofyzika. Ľudský mozog a vesmír sú tak komplexné fenomény, že napísať o jednom alebo druhom populárnu knihu s jednoduchou zrozumiteľnosťou vhodnou pre laikov, je umením. Hawking je teda pre mňa umelcom a jeho umením je, priblížiť nás k pochopeniu niečoho, čo sami pochopiť nedokážeme. On nám podobne ako Jiří Grygar, otvára "okná vesmíru" dokorán a dovoľuje nazrieť, pričom neopúšťa perspektívu, že videné ostáva pre nás laikov z veľkej miery tajomné.

amaenium
11.07.2018 4 z 5

Něco srozumitelné více, (později v knize) něco méně, ovšem pořád obohacující ať už o vysvětlení termínů, jenž jsem znala, ale nevěděla význam, a nebo o nabídnutí nových pohledů na vnímání vesmíru, času a tak vůbec.

Razič
25.01.2018 4 z 5

Srozumitelněji se to asi už vysvětlit nedá. Ne ale že bych všemu rozuměl. Oceňuji pochopitelná přirovnání. Ten úžas nad nekonečnem mě snad nikdy neomrzí.

mirkoczentovic
07.12.2017 5 z 5

Fyzika nikdy nepatrila medzi moje obľúbené predmety (obzvlášť z elektriny sa mi vlasy ježili dupkom), napriek tomu sa mi kniha čítala prekvapivo dobre. Obzvlášť oceňujem autorovu schopnosť ilustrovať zdanlivo ťažkopádne a abstraktné koncepty na trefných a zrozumiteľných príkladoch.

Mygli
07.09.2017 5 z 5

Navýsost zdařilé dílo. Skvělé ilustrace k lepšímu pochopení látky. Nad hodně tématy je se třeba zamyslet, ale tak už to u fyziky prostě je. Zajímavá byla kniha celá, zejména pak pasáž o cestovaní časem. Netvrdím, že jsem porozuměl všemu, ale větší polovině určitě - a to jsem fyzikální poleno. Mám teď mnohem jasnější představu o vesmíru i dění v neznámých prostorách. Můžu jenom doporučit..

jackw
30.04.2013 5 z 5

Velice pěkné čtení. Jednoduché a zábavné podání fyziky (astrofyziky).