Essays

Essays https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480208/bmid_essays-e0A-480208.jpeg 4 19 4

Svazek 59 esejů anglického filozofa a politika Francise Bacona, zakladatele empirismu, v anglickém originálu. Sbírka téměř šesti desítek většinou jen krátkých esejů patří mezi nejvýznamnější spisy anglického zakladatele empirismu Francise Bacona. Filozof, historik a politik se v nich zabývá nejrůznějšími společenskými a politickými záležitostmi a přináší osobní úvahy na téma lásky, smrti, pravdy, panování a podobně. Eseje vyšly poprvé v roce 1597, ale autor svazek postupně doplňoval, takže jejich výsledný počet je mnohem obsáhlejší.... celý text

Literatura světová Fejetony, eseje Filozofie
Vydáno: ekniha , e-bohém

Essays , 1597

Adam.A
17.07.2023 5 z 5

Chtěl jsem si Bacona a jeho eseje přečíst od chvíle, kdy jsem viděl Werichovu definici přátelství... K mému překvapení jsem zjistil, kolik dalšího toho v sobě kniha ještě ukrývá. Prostě bomba. Stále se k esejím vracím.

alicewol
19.04.2020 5 z 5

Eseje od Bacona jsou neuvěřitelně upřímné a pravdivé a v podstatě jsou shromážděním všeho co potřebujete vědět o životě. Esej "O přátelství" mě dojala. - Kdyby se lidé drželi definice přátelství, kdyby aspoň věděli co to přátelství je... Jak by to kolem nás asi vypadalo?

Civil3324
07.09.2019 5 z 5

Kniha, která by se měla povinně přednášet na základních školách.

Šárkaxx
12.01.2019

Eseje o různých tématech života, dodnes platné – např. řeší otázku, jak splatit dluhy, nebo jak si vybírat lidi podle toho, co potřebujeme apod.
Přišlo mi neuvěřitelné, jak schopný byl obsáhnout tolik témat, když některé mi přišly i dost odborné. Hlavně to píše tak srozumitelně, že tomu porozumí i člověk bez vzdělání a zároveň praktické, i dnes se z toho dá těžit.

Kniha Essays je v