Espressologie

Espressologie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136323/espressologie-136323.jpg 4 395 117

Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Espressologist , 2009

Gabetka
15.08.2014 2 z 5

Nápad výborný a pro milovníky kávy dvojnásob. Autorka však nešla do hloubky a konec vyloženě utnula, takže než se člověk začetl, bylo po všem a ještě se smíšenými pocity, zda se to líbilo, nebo to bylo úplně pitomé. Navíc mě Jane svým nezodpovědným přístupem rozčilovala a oblíbit jsem si ji nestihla. Pro čtení na dovolené, kde se vám nechce moc přemýšlet, je to ale dostačující.

Lonika
29.07.2014 4 z 5

Není to žádné veledílo, ale dávám 4 hvězdičky za roztomilost. Je to ideální oddechovka pro zimní večery.

pavlina98
26.07.2014 4 z 5

Hezká knížka, příjemný čtení na prázdniny :)

mirrab
29.06.2014 4 z 5

Knížka má zajímavý námět a ten se mi opravdu líbil. bohužel je to typ knihy, který je takový: Knihu přečtu za odpoledne, ale za týden už nevím vůbec nic... Po týdnu od přečtení si pamatuji pouze útržky z knihy, což je škoda. Celkově to není špatná knížka, jen není nezapomenutelná..

muchomurka
24.05.2014 3 z 5

Prvních tak 40 stran byla děsných, hrozně se to vleklo a ani se mi nechělo číst dál. Nakonec jsem to překonala, ale žádný třeskutý zázrak se nekonal. Jane byla taková zvláštní, přišlo mi, že co mohla, to flákala - školu, práci...
Nápad to nebyl špatný, káva a láska, ale celý příběh byl takový plochý. Postavy, jejich vztahy, děj, všechno jen na povrchu. Chtělo to trochu víc propracovat, dát tomu spád.

Kačík
14.05.2014 4 z 5

Odpočinkové čtení, záležitost na cca 2 hodiny. Zajímavá myšlenka :-)

009Ivana
08.05.2014 3 z 5

Na odpočinek tak akorát. Hlavně pro náctileté. Rychle se to přečte ale jednou to přečíst stačí :) Postavy jak která mi sedla, ale upřímně hlavní hrdinka mě tak nějak malinko vytáčela, ale každý máme jiný názor :)

May
05.05.2014 3 z 5

Čtivé, lehké, pro náctileté........dobře napsané, ale jednou přečíst pro zajímavost a stačí :-)

andulka1406
04.05.2014 5 z 5

Milá oddechová knížka, měla jsem jí za pár hodin přečtenou. Určitě se bude líbit všem co mají rádi kávu. Děj byl sice trochu předvídatelný, ale i tak to bylo milé a pěkné čtení.

kuceju
23.04.2014 3 z 5

Dobrý nápad, ale klišé.

Yana-66
20.04.2014 5 z 5

Kniha s dobrým nápadem, která vás zabaví na pár hodin.

dqenisa
03.04.2014 5 z 5

Skvělé. Opravdu se mi tohle čtení moc líbilo. Zajímavý nápad a jelikož prostředí kaváren mám moc ráda o to víc mě zajímalo jak to vše dopadne. Myslím, že tuhle knížku můžu všem doporučit. Je to příjemné, zábavné a odpočinkové čtení.

elisabetth
01.11.2013 2 z 5

Nápad to byl zajímavý. Provedení už bohužel ne. Čte se to dobře, je to kniha na chvilku. Ale ten děj je neskutečně přehnaný, dost předvídatelný. Hlavní hrdinka mě nějak nezaujala, přišla mi hloupá. Celkově prostě nic moc. Ale na čtení do vany je to dobré - kdyby mi ta knížka spadla do vody, tak by mě to naštvalo jen kvůli tomu, že je z knihovny.

Aires
28.10.2013 3 z 5

Skvělá knížka, hlavně úžasná oddechovka u které si nejlépe odpočinete právě s hrníčkem espressa..Čte se lehce, hlavní hrdinka je příjemná, zápletka jednoduchá a předvídatelná, ale přesto zajímavá ;)

anezkaoup
22.10.2013

Skvělá a dobře čtivá knížka ... DOPORUČUJI ! ;-)

NamiOimikado
23.09.2013 3 z 5

Klasický dívčí románek pro volné chvíle na odpočinutí. Nijak zvlášť nepotěší, ale ani neurazí. :)

kleria
07.09.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka, která mě mile překvapila, sice to není nic extra, ale i tak se mi knížka dost líbila a to jsem fakt nečekala. Pro mě jedna z nejlepších oddychovek co jsem četla :-). DOPORUČUJU!!!

miuk
04.09.2013 1 z 5

Oddychovka, tak od třetiny docela nudná, ideální pro náctileté...

padajicidvere
02.09.2013 3 z 5

Nic extra, ale zase nic hrozného. Ideální pro čtení "jen tak".

luciefeix
30.08.2013

super čtivá oddychovka :)

káva láska kavárny pro dospívající mládež (young adult)

Autorovy knížky

Kristina Springer