Eskejp

Michal Majer hledá lásku a naplnění, chce žít dechberoucí příběh. Přesto každý den míří do firmy, kde navrhuje reklamní předměty. Společnost mu dělají prokrastinující dredatý grafik Pixel, ovulující recepční Sylva, vlezdoprdelka Patrik, senior account Alfons a další podivuhodné kancelářské bytosti, s necitelným šéfem v zádech. Uvízne tu Majer až do smrti? Co byste dělali vy, kdyby nešlo o peníze? Dřepěli byste osm hodin denně v kanclu a pinkali si e-maily? Bodavě humorná sonda do životů, které jsme si nevybrali, nominovaná na Magnesia blog roku 2017....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340430/eskejp-tIo-340430.jpg 4.274
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Novela bohemica (Praha)

Bediczek

Je trochu paradox, že autor tolik brojí proti reklamě, přitom jeho kniha měla celkem velkou reklamní kampaň, ze které on má profit, ale to nechme stranou. Zezačátku jsou vtipy příliš nahuštěné a nemají prostor dýchat a situace často až příliš absurdní. Někdy v půlce se to začíná lámat a příběh je trochu smutnější/vážnější a provokuje k zamyšlení. Sám pracuji v koprorátu a dovedu se s mnoha situacemi ztotožnit, což je důvod proč dávám knize 4 namísto 3 hvězd.

lukas7253

Eskejp pro mě nejvtipnější kniha od českého autora co jsem kdy četl. Tato kniha má všechno je to fakt sranda a přitom je v ní tolik upřímnost, i a pravdivosti, až moudrosti což se opravdu vidí málokdy tato kniha jedním slovem fantazie.

Lucie380

Varování!
Pokud jste zabydleni ve svém šedém stereotypu a chcete zůstat pěkně v klidu, tak až někdy půjdete do knihkupectví, zeptejte se, kde mají Eskejp, takovou tu zeleno modrou a pak obejděte její regál  dostatečně velkým obloukem. Ideálně si zavřete oči, aby vás to nesvádělo. Ani ji neotvírejte...Jestli ji otevřete, tak si za to můžete sami! Budete na prahu svý tajný  komnaty a ještě k tomu dostanete klíče a otevřete si tam dveře a postupně okna a budete se moci za hlasitého smíchu normálně nadechnout. A to v takové intenzitě, že se vám třeba nebude chtít jít na nákup, protože by to bylo na úkor těch chvil radosti nad další a další řádkou...Představa rodiny třeba jen jeden den bez teplé večere a matky smějící se nad knihou - hrůza! No varovala jsem vás. Zavřít oči a neotvírat! :)

Lora.Greenova

Knizka napechovana humorem, neskutecne typy postav, ze zacatku velmi vtipne, postupne ziskava smutnejsi ton, ackoliv je to porad vtipne. Nekdy jsem se nemohla rozhodnout, jestli je to vic vtipne, nebo naopak vic smutne. Zvlastni horkosladka kombinace vsednodennich problemu, vsednodennich zivotu, obycejnych lidi. Clovek v hlavni postave najde velke ztotozneni, a diky tomuhle nejde hodnotit knihu jinak nez pozitivne. Autorovi drzim palce na dalsi ceste sve kariery. Aneta..

fierte

Asi po dvaceti letech jsem se nahlas smála v tramvaji, u doktora, na poště, v práci, doma,... všude, kde jsem Eskejp četla. Opravdu skvělá knížka, místy i mile a překvapivě oduševnělá. S tolika odkazy na mé oblíbené filmy, seriály, knihy, herce, spisovatele, osobnosti obecně. Každou větu jsem si užila (občas mám tendenci v knihách přeskakovat, jsem dost netrpělivá, tady by to ale byla velká škoda - co věta, to perla). Díky za ten požitek!

čtenářka301

Kniha je oddychové počtení, obzvláště pro brouky z openspaců. NIcméně pokud občas zvednete hlavu od klávesnice až za horizont kelímku ze starbucks, podobné filozofické myšlenky máte taky, takže nic nového. Vtipnost začne být předvídatelná a křečovitá, zkrátka se Jirka moc snaží. Většinu věcí, narážek, stížností a trablů všichni dost známe a zažíváme, a nemám pocit, že bych se tady o nich dozvěděla něco extra nového. Doufám, že tímhle ze sebe autor dostal životní frustraci a vrhne se na skutečnou beletrii, má na to. Hodnotit nebudu, protože nechci kazit průměr.

Kaci_N

Úžasná kniha, člověk se směje nahlas od začátku do konce. Při čtení v tramvaji jsem se začetla tak, že jsem přejela svoji zastávku. Doporučuji všem, pokud milujete humor!

Prey

Chvílema humor za každou cenu, ale stejně je to vtipná knížka a v pár kapitolách i smutně moudrá. Parádní ilustrace.

Manifest blech

Moc českým autorům nedávám, tohle bylo milé překvapení. Celkem jsem se pobavila.

adajka

Miluju knížky, které mě rozesmějí. A to je v případě této knížky slabý slovo. Chvílema jsem se uculovala, chvílema řehtala, až na mě rodina civěla, jestli se mi něco nestalo. Ale podobně jako u představení Čtyř dohod s Jardou Duškem - člověk se chechtá jak pominutej, jenže kurnik ono je v tom bohužel tolik pravdy. Výborný čtení pro pobavení.

verah

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Opravdu málokdy se při čtení hlasitě směju a tohle mě fakt bavilo. Inteligentní, svěží humor. Místa, kde se autor dotýká smyslu lidské existence, působí autenticky a i když jeho závěry nejsou žádnou novinkou, nadchla mě i mrazila.

dmckenzy

Nudné, laciné a absolutně bez špetky vtipu. Po pár stránkách jsem knihu zavřel a již nikdy ji nepoužiju. Max jako podložku pod stůl. To co se kniha snaží prezentovat jako vtip, vitpem vůbec není. Vše naopak působí až absolutně trapně.

bagel

Celá kniha neměla stejnou úroveň, ale místy jsem se nahlas smála.

MedvidekS

Ze začátku mě to moc nebralo, ale nakonec se to rozjelo. Jako oddechovka super.

Beatrix_S

Velká očekávání byla naplněna první částí knížky, která mě fakt hodně pobavila. Potom se to tak nějak táhlo a dočetla jsem to spíš ze slušnosti. Po přečtení mi v mozku zůstala podivná pachuť. Ovšem ne taková ta depresivně-existenciální nutící k zamyšlení, ale spíš pocit zklamání z toho, kam se příběh ubral.

HoneyBunny

Jak jsem slíbila, tak se stalo ani jsem to ten večer nečekala:D Vyslechla jsem si autorův stand-up v rámci Underground Comedy a musím ho vychválit do nebes, je neskutečně vtipnej, stejně jako jeho kniha.

Lexand
18.12.2017

Přesně jako u sitcomů: nejlepší jsou vždycky první díly (kapitoly).

Aundrey
12.12.2017

Už dlouho jsem nezažila, že bych četla něco, co mi bude přivádět záchvaty smíchu, díky kterým vás budou vyvádět z veřejných prostor, protože narušujete všeobecnou pochmurnost a depresi z nadcházejících Vánoc.

Jsem už taky trochu zdegenerovaná všemi motivačními knihami, takže jsem se na začátku trochu bála, abych po přečtení nechtěla zahodit svoji práci a odebrat se na Šumavu, kde bych mohla žít z vlastních zdrojů, daleko od kruté korporátní společnosti.

Místo toho zahazuji řasenku (dokud to nedočtu, tak nemá smysl) a jdu si napsat Ježíškovi o kurz psaní k autorovi a vyhlašuji Eskejp knihou roku.

Sunday
03.12.2017

Ohromná SRANDA, to fakt můžu ... jen houšť

tanuki
19.11.2017

Zpočátku jsem si nevěděl rady s tím, o jaký styl se tu autor snaží. Bylo to vtipné, ale za vlasy přitažené, na můj vkus možná až příliš. Zjištění, že jde s největší pravděpodobností o sitcom ve formě knihy/blogu, mě uklidnilo (i když ne každý to tak nutně musí vnímat) a pak už jsem četl s chutí a radostí. Úplně jsem viděl ty dvacetiminutové díly, herce pohybující se v papundeklových kulisách a přesně načasované a dunivé salvy smíchu.

Kdo žije svůj obyčejný nudný život v open space kanceláři, tak mu některé situace určitě přijdou povědomé a krutě přesné. Lidi, které potkáváte dennodenně a vlastně je vůbec neznáte. Meetingy, porady, oslavy narozenin, pohovory, pochybnosti o významu a užitečnosti vlastní práce, románky na pracovišti.

Do poloviny je kniha výborná, pak pomalu ztrácí dech. Občasné filosofování nevadí, když ho není příliš. Pak už může lézt na nervy. Zakukleného Coelha tu číst nechci. To bych si ho půjčil rovnou. Prostě všeho s mírou a pak je to fajn zábava. :o)

fcuk
06.11.2017

Lehce čtivá, super zábavná a velmi inteligentní. Prostě skvělá kniha pro zasmání i hlubší rozjímání! Rozhodně doporučuji...

Malýmedvěd
02.11.2017

Knížka mě několikrát velmi rozesmála. V MHD jsem na sebe poutal nepatřičnou pozornost a jedna pani se ptala co že to čtu. Je to vhodná knížka pro odreagování. Čtenáře čeká sled naprosto neskutečných situací. Je to občas trochu přisprostlý a jednoduchý humor, což nemusí všem vyhovovat. Ke konci to ztrácí trochu dech. Moc se mi líbily ilustrace.

Evina74
01.11.2017

Vtipná současná oddychovka - spíše pro mladší ročníky narození.

HankaZ13
25.10.2017

Velký rozdíl v tom JAK je to napsané (humorné, skvělé neotřelé obraty, výrazy..) a O ČEM to vlatně je. Asi kdyby to nenpasal tak vtipně, citlivější povahy by si po přečtení mohly hodit mašli. Kniha mi pomohla znovu si uvědomit, jak skvělou a smysluplnou mám práci, do které se denně ráno těším a uspokojuje mě. Nemůžu skoro uvěřit tomu, že to někdo může mít v práci opravdu takhle. I když podle komentářů čtenářů asi jo :(

flashi
19.10.2017

Ze začátku neskutečně vtipné momenty se postupně přesunou do smutné skutečnosti, že hrdina neví co se životem a je Vám ho spíše líto než že ho považujete za vtipálka. Jestli to má zobrazovat skutečnost české společnosti pracující v kancelářích, tak jsem rád, že jsem se rozhodl podnikat. Bohužel to ani ten happyend na poslední stránce nezachránil.
Nemění to nic na tom, že kniha (ač spíše v první 1/3) je plná humorných momentů a originálních vtípků a komentářů a kdo se rád směje, mohu jen doporučit.

HoneyBunny
25.09.2017

odloženo
Autor je určitě dobrej vtipálek ale vzhledem k tomu, že popisuje bezútěšný život v kanceláři, kde taky every day vegetuju, přišlo mi to spíš smutný než směšný...... Paralela s realitou bolela tak moc, že jsem nemohla již dál (číst) ....... Promiň Jirko, radši si tě zajdu poslechnout na slam poetry....;)

magnolia
23.09.2017

Bylo to dobré, nad očekávání. Taky trochu šílené, neslušné a hodně (smutně) současné. Autor umí být vtipný a několikrát (zvláště v první polovině knihy) jsem doslova užasla nad některými jeho slovními nápady. Občas jsem nějakým výrazům nerozuměla, ale kdybych chtěla tak se dopátrám, to mi nevadilo. Bavila jsem se, a také se mi líbily ty přemýšlivější a vážnější tóny, které k hlavnímu hrdinovi patřily. Celé, i s grafickou podobou, to pro mne znamená další český knižní objev roku.

Okrouhlikova
13.09.2017

Velmi vtipná kniha. Řehtala jsem se nahlas. Je to knížka po které se dá sáhnout kdykoliv a při druhém nebo dalším čtení otevřít třeba vprostřed a jen si spravit náladu pár stránkami. Dokonale je tu popsaná srážka s blbcem i spousta historek z kanceláře, s kterými se člověk pracující v kanceláři snadno sžije. Doporučuju.

Dynamixx88
12.09.2017

Vynikající :)
Náramně se bavím, ale lehce mě i jako zaměstnance korporace mrazí.
Díky tomu, že autor vychází z vlastní zkušenosti a ve své podstatě, zkušeností nás všech někdy zaměstnaných v korporátním molochu, se s knihou dá ve veliké míře ztotožnit a v tom je její síla.

Clara del Valle
11.09.2017

Tato kniha mi prodloužila život o pěknou řádku měsíců ovšem za cenu totální ztráty důstojnosti v prostředcích MHD :-))) Luxusní zábava! Škoda, že to pro mne ke konci ztrácelo dech, přesto jsem hrozně ráda, že jsem si knihu nepůjčila, ale koupila, k tomuto se budu ráda vracet v časech splínu a trudomyslnosti.