Eskejp

Michal Majer hledá lásku a naplnění, chce žít dechberoucí příběh. Přesto každý den míří do firmy, kde navrhuje reklamní předměty. Společnost mu dělají prokrastinující dredatý grafik Pixel, ovulující recepční Sylva, vlezdoprdelka Patrik, senior account Alfons a další podivuhodné kancelářské bytosti, s necitelným šéfem v zádech. Uvízne tu Majer až do smrti? Co byste dělali vy, kdyby nešlo o peníze? Dřepěli byste osm hodin denně v kanclu a pinkali si e-maily? Bodavě humorná sonda do životů, které jsme si nevybrali, nominovaná na Magnesia blog roku 2017....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340430/big_eskejp-tIo-340430.jpg 4152

Kniha Eskejp

hrachover

Jirku Charváta sleduji už několik let. Absolvovala jsem jeho copywriterský kurz, poslouchala rozhovory, stand-upy a pročetla jeho blog. Teď konečně jsem se dostala k jeho knize Eskejp.

Jirka Charvát píše, jako si přeje psát každý, kdo se psaním jakýmkoliv způsobem koketuje. Píše svižně, poutavě, rozesměje vás, pohladí na duši a pak přidá existenciální moudro, z kterého máte chuť jít si podřezat žíly... Je těžké si jeho styl nezamilovat. :)

Eskejp je brutální. Svým humorem, který byl občas fakt too much, ale zároveň seděl do celého dění jako prdel na hrnec. Svou upřímností a nejreálnějšími dialogy, které jsem kdy četla. Svou odvahou, důmyslem a hloubkou. (Tou, kterou nemáme rádi, protože jakmile o ní zavádíme, cítíme, že takhle hluboko už jsme každý sám).

Další, co nesmím opomenout zmínit jsou detaily dialogů a myšlenkových pochodů, u kterých jsem se nejvíc řezala smíchy. Jako například přirovnání Chandlera Binga i s jeho padam pam pšš, nebo rybička Dykynka, nebo ... víte co, kupte si tu knihu a uvidíte. A ve finální kapitole ve výtahu budete brečet. Ale ne smíchy.

Díky Jirko.

mrsterezz

Úžasná, oddychová, vtipná kniha. Moc sem si ji užila. Od Jiřího Charváta miluju i stand-upy. Je to velice zajímavý a přemýšlivý člověk, s opravdu neobvyklým náhledem na svět a živo celkem.

michal2601

Velmi vtipná kniha jdoucí na dřeň současného konzumního způsobu života a současně nastavující otázky po skutečném smyslu bytí. Doporučuji. :-)

Valenis
11.11.2020

U knihy jsem se nahlas smála a to se mi nestalo snad od Aristokratky. Dost jsem si ji užila. Jsou to takové spíš krátké vtipné epizody, zastřešující příběh je docela volný.

timelady
26.10.2020

Mě tak neuvěřitelně baví Charvátův existenciální pohled na svět!
Trochu doufám, že jednou veřejně prohlásí "Viděl jsem Sysifa a byl šťastný." Pecka!

Hawkey
20.09.2020

Tohle bylo uzasnyyy! Uz dlouho mi neco tak nesedlo jako Eskejp a styl autorova humoru..parada. A v sestinedeli..humor bodne :D
Kapitolky jsou pomerne kratke, blaznive, ctive, pro ty, co jsou kancelarsky krysy, jako jsem byvala ja, je to jak delany.
Libily se mi chytře zasazene uvahy o zivote a jeho smyslu do vtipneho deje. Podle me to ma vic do sebe a ma to vetsi ucinek, nez vyzivne davky uvah z duchovnich knizek, co maj pomoct cloveku se najit.
Proste to sedlo. Doporucuju! I mrknout se na autorovo vystupy na YT.

Lasombra
29.07.2020

Kniha je boží! Zatím jsem v půlce a čte se jedním dechem. Už jen proto, že vím, jaké to je pracovat v korporaci, ve které autor skutečně působil. A zážitky jen přetvořil do knihy.
Postavy jsou šťavnatě napsané a společně s peprnými historkami tvoří hodně vtipné storky.

Mar-tyčka
13.03.2020

Skvělá (i druhá polovina))! Miluju všechny postavy (včetně uchyláka Pepého a účetní))). Prosím o pokračování. Poděkování Tomu, který není ;).