Eskejp

Michal Majer hledá lásku a naplnění, chce žít dechberoucí příběh. Přesto každý den míří do firmy, kde navrhuje reklamní předměty. Společnost mu dělají prokrastinující dredatý grafik Pixel, ovulující recepční Sylva, vlezdoprdelka Patrik, senior account Alfons a další podivuhodné kancelářské bytosti, s necitelným šéfem v zádech. Uvízne tu Majer až do smrti? Co byste dělali vy, kdyby nešlo o peníze? Dřepěli byste osm hodin denně v kanclu a pinkali si e-maily? Bodavě humorná sonda do životů, které jsme si nevybrali, nominovaná na Magnesia blog roku 2017....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340430/eskejp-tIo-340430.jpg 4.259
Humor, Romány, Literatura česká
Vydáno:, Novela bohemica (Praha)

Kaci_N

Úžasná kniha, člověk se směje nahlas od začátku do konce. Při čtení v tramvaji jsem se začetla tak, že jsem přejela svoji zastávku. Doporučuji všem, pokud milujete humor!

Prey

Chvílema humor za každou cenu, ale stejně je to vtipná knížka a v pár kapitolách i smutně moudrá. Parádní ilustrace.

Manifest blech

Moc českým autorům nedávám, tohle bylo milé překvapení. Celkem jsem se pobavila.

adajka

Miluju knížky, které mě rozesmějí. A to je v případě této knížky slabý slovo. Chvílema jsem se uculovala, chvílema řehtala, až na mě rodina civěla, jestli se mi něco nestalo. Ale podobně jako u představení Čtyř dohod s Jardou Duškem - člověk se chechtá jak pominutej, jenže kurnik ono je v tom bohužel tolik pravdy. Výborný čtení pro pobavení.

verah

Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem. Opravdu málokdy se při čtení hlasitě směju a tohle mě fakt bavilo. Inteligentní, svěží humor. Místa, kde se autor dotýká smyslu lidské existence, působí autenticky a i když jeho závěry nejsou žádnou novinkou, nadchla mě i mrazila.

dmckenzy

Nudné, laciné a absolutně bez špetky vtipu. Po pár stránkách jsem knihu zavřel a již nikdy ji nepoužiju. Max jako podložku pod stůl. To co se kniha snaží prezentovat jako vtip, vitpem vůbec není. Vše naopak působí až absolutně trapně.

bagel

Celá kniha neměla stejnou úroveň, ale místy jsem se nahlas smála.

MedvidekS

Ze začátku mě to moc nebralo, ale nakonec se to rozjelo. Jako oddechovka super.

Beatrix_S

Velká očekávání byla naplněna první částí knížky, která mě fakt hodně pobavila. Potom se to tak nějak táhlo a dočetla jsem to spíš ze slušnosti. Po přečtení mi v mozku zůstala podivná pachuť. Ovšem ne taková ta depresivně-existenciální nutící k zamyšlení, ale spíš pocit zklamání z toho, kam se příběh ubral.

HoneyBunny

Jak jsem slíbila, tak se stalo ani jsem to ten večer nečekala:D Vyslechla jsem si autorův stand-up v rámci Underground Comedy a musím ho vychválit do nebes, je neskutečně vtipnej, stejně jako jeho kniha.

Lexand
18.12.2017

Přesně jako u sitcomů: nejlepší jsou vždycky první díly (kapitoly).

Aundrey
12.12.2017

Už dlouho jsem nezažila, že bych četla něco, co mi bude přivádět záchvaty smíchu, díky kterým vás budou vyvádět z veřejných prostor, protože narušujete všeobecnou pochmurnost a depresi z nadcházejících Vánoc.

Jsem už taky trochu zdegenerovaná všemi motivačními knihami, takže jsem se na začátku trochu bála, abych po přečtení nechtěla zahodit svoji práci a odebrat se na Šumavu, kde bych mohla žít z vlastních zdrojů, daleko od kruté korporátní společnosti.

Místo toho zahazuji řasenku (dokud to nedočtu, tak nemá smysl) a jdu si napsat Ježíškovi o kurz psaní k autorovi a vyhlašuji Eskejp knihou roku.

Sunday
03.12.2017

Ohromná SRANDA, to fakt můžu ... jen houšť

tanuki
19.11.2017

Zpočátku jsem si nevěděl rady s tím, o jaký styl se tu autor snaží. Bylo to vtipné, ale za vlasy přitažené, na můj vkus možná až příliš. Zjištění, že jde s největší pravděpodobností o sitcom ve formě knihy/blogu, mě uklidnilo (i když ne každý to tak nutně musí vnímat) a pak už jsem četl s chutí a radostí. Úplně jsem viděl ty dvacetiminutové díly, herce pohybující se v papundeklových kulisách a přesně načasované a dunivé salvy smíchu.

Kdo žije svůj obyčejný nudný život v open space kanceláři, tak mu některé situace určitě přijdou povědomé a krutě přesné. Lidi, které potkáváte dennodenně a vlastně je vůbec neznáte. Meetingy, porady, oslavy narozenin, pohovory, pochybnosti o významu a užitečnosti vlastní práce, románky na pracovišti.

Do poloviny je kniha výborná, pak pomalu ztrácí dech. Občasné filosofování nevadí, když ho není příliš. Pak už může lézt na nervy. Zakukleného Coelha tu číst nechci. To bych si ho půjčil rovnou. Prostě všeho s mírou a pak je to fajn zábava. :o)

fcuk
06.11.2017

Lehce čtivá, super zábavná a velmi inteligentní. Prostě skvělá kniha pro zasmání i hlubší rozjímání! Rozhodně doporučuji...

Malýmedvěd
02.11.2017

Knížka mě několikrát velmi rozesmála. V MHD jsem na sebe poutal nepatřičnou pozornost a jedna pani se ptala co že to čtu. Je to vhodná knížka pro odreagování. Čtenáře čeká sled naprosto neskutečných situací. Je to občas trochu přisprostlý a jednoduchý humor, což nemusí všem vyhovovat. Ke konci to ztrácí trochu dech. Moc se mi líbily ilustrace.

Evina74
01.11.2017

Vtipná současná oddychovka - spíše pro mladší ročníky narození.

HankaZ13
25.10.2017

Velký rozdíl v tom JAK je to napsané (humorné, skvělé neotřelé obraty, výrazy..) a O ČEM to vlatně je. Asi kdyby to nenpasal tak vtipně, citlivější povahy by si po přečtení mohly hodit mašli. Kniha mi pomohla znovu si uvědomit, jak skvělou a smysluplnou mám práci, do které se denně ráno těším a uspokojuje mě. Nemůžu skoro uvěřit tomu, že to někdo může mít v práci opravdu takhle. I když podle komentářů čtenářů asi jo :(

flashi
19.10.2017

Ze začátku neskutečně vtipné momenty se postupně přesunou do smutné skutečnosti, že hrdina neví co se životem a je Vám ho spíše líto než že ho považujete za vtipálka. Jestli to má zobrazovat skutečnost české společnosti pracující v kancelářích, tak jsem rád, že jsem se rozhodl podnikat. Bohužel to ani ten happyend na poslední stránce nezachránil.
Nemění to nic na tom, že kniha (ač spíše v první 1/3) je plná humorných momentů a originálních vtípků a komentářů a kdo se rád směje, mohu jen doporučit.

HoneyBunny
25.09.2017

odloženo
Autor je určitě dobrej vtipálek ale vzhledem k tomu, že popisuje bezútěšný život v kanceláři, kde taky every day vegetuju, přišlo mi to spíš smutný než směšný...... Paralela s realitou bolela tak moc, že jsem nemohla již dál (číst) ....... Promiň Jirko, radši si tě zajdu poslechnout na slam poetry....;)

magnolia
23.09.2017

Bylo to dobré, nad očekávání. Taky trochu šílené, neslušné a hodně (smutně) současné. Autor umí být vtipný a několikrát (zvláště v první polovině knihy) jsem doslova užasla nad některými jeho slovními nápady. Občas jsem nějakým výrazům nerozuměla, ale kdybych chtěla tak se dopátrám, to mi nevadilo. Bavila jsem se, a také se mi líbily ty přemýšlivější a vážnější tóny, které k hlavnímu hrdinovi patřily. Celé, i s grafickou podobou, to pro mne znamená další český knižní objev roku.

Okrouhlikova
13.09.2017

Velmi vtipná kniha. Řehtala jsem se nahlas. Je to knížka po které se dá sáhnout kdykoliv a při druhém nebo dalším čtení otevřít třeba vprostřed a jen si spravit náladu pár stránkami. Dokonale je tu popsaná srážka s blbcem i spousta historek z kanceláře, s kterými se člověk pracující v kanceláři snadno sžije. Doporučuju.

Dynamixx88
12.09.2017

Vynikající :)
Náramně se bavím, ale lehce mě i jako zaměstnance korporace mrazí.
Díky tomu, že autor vychází z vlastní zkušenosti a ve své podstatě, zkušeností nás všech někdy zaměstnaných v korporátním molochu, se s knihou dá ve veliké míře ztotožnit a v tom je její síla.

Clara del Valle
11.09.2017

Tato kniha mi prodloužila život o pěknou řádku měsíců ovšem za cenu totální ztráty důstojnosti v prostředcích MHD :-))) Luxusní zábava! Škoda, že to pro mne ke konci ztrácelo dech, přesto jsem hrozně ráda, že jsem si knihu nepůjčila, ale koupila, k tomuto se budu ráda vracet v časech splínu a trudomyslnosti.

chanpetr
10.09.2017

Skvělá knížka od skvělého autora (viz např. https://www.youtube.com/watch?v=pOZlTNyzVGs ). Pro všechny hledače Inspirace nejen k útěku z kanceláře. Epická intelektuální zábava a brutální humor included. :)

babyboar
07.09.2017

Pobavilo. Ke konci už mi to přišlo trochu dlouhé a podobné jako předchozí pasáže, ale i tak jsem měla často chuť smát se nahlas. A chvíli jsem si říkala co to sakra je, však s trochou nadsázky spousta takových lidí existuje.

MahulenaK
03.09.2017

Dobrá oddychovka do dopravního prostředku:-) Trochu jsem přeskakovala moralistické pasáže a životní moudra, ale jako celek prima knížka.

omgjako
23.08.2017

Asi jsem po téhle knížce sáhla ve špatnou dobu. Rozumím tomu, že je z toho většina lidí nadšená, fakt to chápu. Já jsem skončila u 22. kapitoly s tím, že mě vlastně nezajímá, co bude dál...a tak se mi to už nechtělo číst. Možná budu s tímhle pocitem jediná, co se dá dělat :D Přišlo mi, že je u téhle knížky stěžejní, aby byla vtipná, aby měla vtipné věty, vtipné postavy... každá kapitola jako díl komediálního seriálu. Když se dívám např. na HIMYM, tak to taky nesleduju proto, že mě zajímá celkový děj, ale proto, že každej ten díl je vtipnej a to je to důležitý pro ten seriál. Ale u tý knížky mně to nějak nevyhovovalo... Asi spíš potřebuju něco, kde budu nedočkavá, jak to bude pokračovat - a ten humor bude až na druhé koleji. Ale jak jsem psala, chápu, že se to většině lidí líbí a jsou z toho nadšení :)

anna_banana
02.08.2017

Jedním slovem TOP kousek! Už dlouho jsem se tak nenasmála u knížky, kterou jsem začínala číst na letišti a stávala se tak chvilkami středem pozornosti. Pokud ji máte v plánu číst, doporučuji si vyhradit den/dva, protože ji budete chtít dočíst jedním dechem do konce! Vy se čtením neotálejte a já ji běžím koupit jako dárek k ne-jedním narozeninám nejen pro kamarády!

Steew
14.07.2017

K zasmání a k zamyšlení zároveň. Super knížka :)