Esence Psychonautiky

Esence Psychonautiky https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359748/bmid_esence-psychonautiky-aUO-359748.jpg 4 15 3

Mohou být psychedelické látky branou k hlubšímu pochopení reality, nebo je to vše jen iluze intoxikované mysli? Jaké poznání nám mohou psychedelika zpřístupnit? Naše kultura za „poznání“, resp. „vědění“ obvykle pokládá něco pojmenovatelného, ideálně vyčíslitelného. Tomu se ovšem prožitky, které nám tyto látky zprostředkovávají, ze své podstaty brání. Esence psychonautiky si klade za cíl uvést do problematiky změněných stavů vědomí, aniž by hájila konkrétní interpretační rámec. Text je rozdělen do tří částí. V první části autor tyto substance definuje, analyzuje faktory spoluurčující výslednou podobu zážitku, komentuje tradiční spory a rozptyluje některé mýty. Ve druhé části rekonstruuje – a zároveň vzájemně konfrontuje – tři základní přístupové struktury, lišící se v závislosti na druhu poznání, o které usilují. Třetí část pak obsahuje autentické záznamy autorových osobních zkušeností s vybranými psychedeliky.... celý text

selmapsovita
26.07.2019 5 z 5

Zajímavá a podnětná kniha. Jinak souhlasím s tím, že studium na VŠ někdy nenabízí moc prostoru pro rozvoj individuální kreativity. Mam s tím osobní zkušenost.

martunka
08.05.2019 odpad!

Vůbec mě to neoslovilo.

maximiz
20.11.2017 5 z 5

za mě dobrý! konečně kniha, která téma ani nedémonizuje, ani nekriticky neoslavuje

Autorovy knížky

Filip Hájek