Eseje o typografii

Nepostradatelná příručka pro začínající i pokročilé zájemce o písmo, design a knižní kulturu! Typograf František Štorm patří pro mimořádný talent, erudici a vášeň, kterou věnuje své práci, vzdor relativně mladému věku k živoucím legendám oboru. Jeho Eseje o typografii, které vznikly pro Revolver Revui, přinášejí slovem i obrazem hutnou sumu znalostí a zkušeností ze světa typografické tvorby. Autor se s jistotou a lehkostí pohybuje napříč historií a současností i teorií a praxí své profese, přičemž ovšem nezůstává jejím zajatcem. Bohatě ilustrovaná kniha psaná svižným jazykem neposlouží pouze jako nezbytný pramen pro každého, koho zajímá písmo a design: obsahuje četné přesahy do zdánlivě odtažitých sfér (metal, budhistická filosofie) a díky vyhraněně osobnímu ručení ji lze vnímat i jako iniciační dílo sui generis....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57088/eseje-o-typografii-57088.jpg 4.617
Literatura česká, Literatura naučná
Vydáno, Revolver Revue

Kniha Eseje o typografii

Tozbee
21.01.2019

Radost číst, radost prohlížet, radost se dotýkat. To je panečku kniha. Ač jsem jen pasivním konzumentem typografie a grafického designu, užil jsem si to. A jsem vděčný za každého výjimečného profíka schopného navíc přitažlivě zprostředkovat svou vášeň veřejnosti.

„Krásno v malých dávkách působí dlouhodobě a masy prospěšně kultivuje. (...) Jsme záludní infiltrátoři nevyžádané estetiky.“

readman
27.05.2018

Kniha, ktorá vo mne vzbudila ešte väčší záujem (nielen) o typografiu pred celou dekádou. Výpoveď človeka, ktorý miluje to, čo robí. Doporučujem a prajem si len viac takýchto ľudí vo všetkých oboroch.

Kautokeino
29.07.2016

Kdyby jenom příručka... je to především osobní výpověď člověka, který je hluboko ponořen do svojí profese, která formuje jeho život a jistě podává svědectví, které rozpohybuje a nasměruje nejednoho čtenáře - a třeba začínajícího typografa - byť i náhodného, jenž se dosud s oborem typografie nesetkal.

Warana
07.10.2013

Perfektní čtení a místy navíc i vtipné. Líbí se mi, že Štorm otevírá cestu i těm, kteří nejsou z oboru. Tak by to mělo být všude!