Eseje o typografii

Eseje o typografii https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57088/eseje-o-typografii-57088.jpg 5 18 5

Nepostradatelná příručka pro začínající i pokročilé zájemce o písmo, design a knižní kulturu! Typograf František Štorm patří pro mimořádný talent, erudici a vášeň, kterou věnuje své práci, vzdor relativně mladému věku k živoucím legendám oboru. Jeho Eseje o typografii, které vznikly pro Revolver Revui, přinášejí slovem i obrazem hutnou sumu znalostí a zkušeností ze světa typografické tvorby. Autor se s jistotou a lehkostí pohybuje napříč historií a současností i teorií a praxí své profese, přičemž ovšem nezůstává jejím zajatcem. Bohatě ilustrovaná kniha psaná svižným jazykem neposlouží pouze jako nezbytný pramen pro každého, koho zajímá písmo a design: obsahuje četné přesahy do zdánlivě odtažitých sfér (metal, budhistická filosofie) a díky vyhraněně osobnímu ručení ji lze vnímat i jako iniciační dílo sui generis.... celý text

deefha
12.10.2022 5 z 5

Tahle kniha je nejlepší ve chvílích, kdy autor NEpíše o typografii. Což je s přihlédnutím k nosnému tématu esejí překvapivě často :-) Geniální počin.

Tozbee
21.01.2019 5 z 5

Radost číst, radost prohlížet, radost se dotýkat. To je panečku kniha. Ač jsem jen pasivním konzumentem typografie a grafického designu, užil jsem si to. A jsem vděčný za každého výjimečného profíka schopného navíc přitažlivě zprostředkovat svou vášeň veřejnosti.

„Krásno v malých dávkách působí dlouhodobě a masy prospěšně kultivuje. (...) Jsme záludní infiltrátoři nevyžádané estetiky.“

readman
27.05.2018 5 z 5

Kniha, ktorá vo mne vzbudila ešte väčší záujem (nielen) o typografiu pred celou dekádou. Výpoveď človeka, ktorý miluje to, čo robí. Doporučujem a prajem si len viac takýchto ľudí vo všetkých oboroch.

Kautokeino
29.07.2016

Kdyby jenom příručka... je to především osobní výpověď člověka, který je hluboko ponořen do svojí profese, která formuje jeho život a jistě podává svědectví, které rozpohybuje a nasměruje nejednoho čtenáře - a třeba začínajícího typografa - byť i náhodného, jenž se dosud s oborem typografie nesetkal.

Warana
07.10.2013 4 z 5

Perfektní čtení a místy navíc i vtipné. Líbí se mi, že Štorm otevírá cestu i těm, kteří nejsou z oboru. Tak by to mělo být všude!

eseje typografie

František Štorm
česká, 1966
2008  91%Eseje o typografii
2017  96%Nekonečný kalendář - diář
2020  76%Stavitelé
2021  76%Namaste
2016  100%Ermina Bar Monolog

Kniha Eseje o typografii je v