Eseje čili Rady občanské a mravní

Eseje autora, který byl předním představitelem kulturního dění na královském dvoře za panování královny Alžběty a jejího následovníka Jakuba I. Obsáhle navazuje a doplňuje antické i další filosofy, rozebírá lidskou existenci i život formou, která se týká všech. V textu používá řadu citátů antických autorů i filosofů své doby...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78000/eseje-cili-rady-obca-78000.jpg 4.117
Literatura světová, Fejetony, eseje, Filozofie

Vydáno: , Odeon

Essays, 1597

Kniha Eseje čili Rady občanské a mravní

alicewol
19.04.2020

Eseje od Bacona jsou neuvěřitelně upřímné a pravdivé a v podstatě jsou shromážděním všeho co potřebujete vědět o životě. Esej "O přátelství" mě dojala. - Kdyby se lidé drželi definice přátelství, kdyby aspoň věděli co to přátelství je... Jak by to kolem nás asi vypadalo?

Civil3324
07.09.2019

Kniha, která by se měla povinně přednášet na základních školách.

Šárkaxx
12.01.2019

Eseje o různých tématech života, dodnes platné – např. řeší otázku, jak splatit dluhy, nebo jak si vybírat lidi podle toho, co potřebujeme apod.
Přišlo mi neuvěřitelné, jak schopný byl obsáhnout tolik témat, když některé mi přišly i dost odborné. Hlavně to píše tak srozumitelně, že tomu porozumí i člověk bez vzdělání a zároveň praktické, i dnes se z toho dá těžit.