Eseje čili Rady občanské a mravní

Eseje čili Rady občanské a mravní https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78000/eseje-cili-rady-obca-78000.jpg 4 19 4

Eseje autora, který byl předním představitelem kulturního dění na královském dvoře za panování královny Alžběty a jejího následovníka Jakuba I. Obsáhle navazuje a doplňuje antické i další filosofy, rozebírá lidskou existenci i život formou, která se týká všech. V textu používá řadu citátů antických autorů i filosofů své doby... celý text

Literatura světová , Fejetony, eseje , Filozofie

Vydáno: , Odeon

Essays , 1597

Adam.A
Adam.A
17.07.2023 5 z 5

Chtěl jsem si Bacona a jeho eseje přečíst od chvíle, kdy jsem viděl Werichovu definici přátelství... K mému překvapení jsem zjistil, kolik dalšího toho v sobě kniha ještě ukrývá. Prostě bomba. Stále se k esejím vracím.

alicewol
alicewol
19.04.2020 5 z 5

Eseje od Bacona jsou neuvěřitelně upřímné a pravdivé a v podstatě jsou shromážděním všeho co potřebujete vědět o životě. Esej "O přátelství" mě dojala. - Kdyby se lidé drželi definice přátelství, kdyby aspoň věděli co to přátelství je... Jak by to kolem nás asi vypadalo?

Civil3324
Civil3324
07.09.2019 5 z 5

Kniha, která by se měla povinně přednášet na základních školách.

Šárkaxx
Šárkaxx
12.01.2019

Eseje o různých tématech života, dodnes platné – např. řeší otázku, jak splatit dluhy, nebo jak si vybírat lidi podle toho, co potřebujeme apod.
Přišlo mi neuvěřitelné, jak schopný byl obsáhnout tolik témat, když některé mi přišly i dost odborné. Hlavně to píše tak srozumitelně, že tomu porozumí i člověk bez vzdělání a zároveň praktické, i dnes se z toho dá těžit.

Francis Bacon
anglická, 1561 - 1626