Esej o tragédii

Esej o tragédii https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193965/mid_esej-o-tragedii-rjJ-193965.jpg 4 252 72

Pro fanoušky knih Proč? 13× proto a Hledání Aljašky. Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: „Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň.“ Ale přítel je to poslední, co Tim hledá — doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole. Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse. Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

The Tragedy Paper , 2013

marasaj
23.08.2014 5 z 5

Esej o tragédii je kniha, která mě mile překvapila. Kniha se vyvinula nad moje očekávání. Knihu jsem přečetla jedním dechem a nemohla jsem se od ní odpoutat.. Pokud chcete nějakou knihu na oddechový čas, doporučuji Vám sáhnout právě po této knize. Já osobně jsem se u této knihy zasmála :)

Peace
20.08.2014 5 z 5

"Musím říct, že se všema těma pojmama o tragédii, co pořád řěšíme, to teď vidím naprosto jasně. Jeho tragickou chybou bylo, že nevěřil sám v sebe."

Nádherná kniha. Ani nebudete vědět jak a ocitnete se na chodbách Irvingovy školy, kde budete prožívat osudy minulých i přítomných studentů. Kniha je čtivá a vede k zamyšlení.. ještě váháte s jejím přečtením? ;o)

Maragad
09.08.2014 4 z 5

Esej o tragédii je kniha, která ve vás zanechá spousty pocitů a myšlenek, které budete trávit ještě hodně dlouho po jejím přečtení. Tak moc je ten příběh silný. Tragédie, která na vás volá z každé stránky této knihy, ale vy přesto doufáte, že vše skončí jinak. Soucítíte s mladými páry i s postiženým Timem, který konečně poznal, jaké to je někam patřit. Ale osud je nevyhnutelný a všichni zúčastnění už od počátku vědí, kam tato situace povede a jak to vše musí skončit.

Sponka
06.08.2014 3 z 5

Pro mě byla knížka spíše zklamáním. Z počátku to ještě ušlo, ale postupem času mě postavy a jejich problémy přestaly bavit - protože podobných knih na téma zakázané lásky je mnoho, a lepších. Řekla bych, že je to trochu slušnější červená knihovna. Warning: Nebezpečně čtivá ;-)

BoraBorek
04.08.2014 3 z 5

Zajímavé čtení, i když takovéto knihy běžně není můj "šálek kávy". Na druhou stranu jsem se vrátil do chvil, kdy mi bylo podobně jako hlavním hrdinům a zavzpomínal na podobné situace, myšlenky a pocity, spojené s děvčaty a dobývání jejich přízně :-).
Příjemné odskočení od mnou běžně čtených, těžších, témat.

Allka
01.08.2014 4 z 5

Příběh o tom, jakou tragédií může být, když se nedokážete smířit sami se sebou, s tím, jací jste... A taky o tom, co je relevantní :)
Autorka skvěle vymyslela osnovu vyprávění, takže jsem knihu hltala a nemohla se dočkat rozzuzlení. Jenže když pak byly všechny nitky rozpleteny, neubránila jsem se pocitu, že se z toho dalo vyždímat ještě mnohem víc... Navíc - v knize jsem opravdu ležela hlavně pro to, abych se dozvěděla, co se vlastně událo, a neužívala jsem si jednotlivé věty, postavy, myšlenky, nemazlila jsem se s jednotlivými stránkami... což třeba u Greena (zmiňuju ho, protože je Esej srovnávaný právě s Hledáním Aljašky) dělám vždycky.
Každopádně ale Esej o tragédii doporučuju, jelikož má mnohem víc pozitiv než negativ, a uděluju čtyři hvězdičky :)

vercadole
01.08.2014 4 z 5

Já jen napíšu větu z přebalu knihy:

Okouzlující a nádherně napsaný příběh první lásky a zlomeného srdce.
(Jennifer Weiner)

rencovav
01.08.2014 5 z 5

Bez komentáře, který by byl k tomuto skvostnému dílu zbytečný! :-)

bookcase
28.07.2014 5 z 5

Úžasná knížka, nejen o přátelství a lásce. Mně osobně se velmi líbily tradice, které se na škole dodržovaly. Asi nejvíc mi učaroval koblihový den, kdy si studenti pod dozorem kuchaře sami připravovali koblihy, celý den
je pojídali a užívali si pohodový volný den. To si v naších jídelnách dost dobře neumím představit :-).

Rinoa18
24.07.2014 2 z 5

Já fakt nevím, čím to je, ale na tomto příběhu mě nezaujalo vůbec nic. Hlavní hrdina je šíleně ufňukaný trouba, který má obrovské deprese z toho, že je albín. Před lidmi se schovává, jeho sebevědomí je někde pod bodem mrazu. Dalo by se to pochopit, kdyby mu bylo pět let. Nebýt tohoto vskutku téměř všudypřítomného aspektu, snad by to byl i sympaťák. Ostatní postavy na mě žádný lepší či horší dojem neudělaly. V knize není nic, co by člověka mohlo překvapit. V podstatě by se to dalo napsat na třicet stran namísto tří set. Tentokrát mě Host celkem zklamal.

Canney
22.07.2014 4 z 5

Esej o tragédii je jedna z těch knížek,o kterých budete přemýšlet ještě dlouho po jejím dočtení. Nebo alespoň já to tak mám. Knížka se mi moc líbila - měla sympatické hrdiny, zajímavý styl vyprávění i zápletku, jejíž rozplétání bylo prostě působivé. Za sebe tuto knížku určitě doporučuji!

Pihtipudas
22.07.2014 5 z 5

Viz http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/stredoskolska-lovestory-o-tom-jak-je-snadne-zpusobit-tragedii-2068

láska střední škola tragédie

2014  82%Esej o tragédii
2012  100%Příručka pro babičku a dědečka

Kniha Esej o tragédii je v