Esej o tragédii

Esej o tragédii https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193965/mid_esej-o-tragedii-rjJ-193965.jpg 4 252 72

Pro fanoušky knih Proč? 13× proto a Hledání Aljašky. Tim Macbeth, sedmnáctiletý albín, nedávno přestoupil na prestižní Irvingovu školu, jejíž motto zní: „Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň.“ Ale přítel je to poslední, co Tim hledá — doufá jen, že absolvuje poslední ročník, aniž by vzbudil příliš pozornosti. Ale navzdory své snaze zůstat nenápadný se zamiluje do hvězdy ročníku Vanessy, přítelkyně nejoblíbenějšího studenta na škole. K Timovu překvapení Vanessa jeho lásku opětuje, ale pokud by to někdo zjistil, mohlo by to otřást jejím společenským postavením. Tim a Vanessa navážou utajovaný vztah, ale navíc se musí vypořádat s esejem o tragédii, závěrečnou prací posledního ročníku, kterou zadává nejpřísnější učitel na škole. Kniha je psána střídavě z pohledu zamilovaného Tima a také Duncana, studenta posledního ročníku, který odhaluje celou pravdu o Timovi a Vanesse. Esej o tragédii je působivý příběh o zapovězené lásce a o tom, kam až jsou lidé schopni zajít, aby si uchovali svá tajemství.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Host

The Tragedy Paper , 2013

helicar
20.01.2016 5 z 5

Příběh byl velice krásný, citlivě a čtivě napsaný. Knížku jsem velice prožívala a spolu s Duncanem čekala, co se bude dít dál. Přiznám se, že od té slibované velké romance jsem čekala něco zcela jiného. Možná víc scén Tima a Vanessy. Určitě by si to zasloužili. Postavy jsem měla ráda a s Timem soucítila. Je těžší bejt jinej. Vždycky. Ať už se lišíte čímkoli. Takže jeho nejistoty jsem plně chápala. Velice se mi líbilo, jak se příběh postupně vyvíjel a mrzelo mě, když už byl konec. Velice by mě zajímalo, co se dělo potom. Jestli Duncan kontaktoval Tima a jestli se s ním vůbec někdy setkal, jestli Tim ještě někdy mluvil s Vanessou....a tak :) Jinak autorka velice dobře popsala prostředí Irvingovy školy. Úplně jsem se mohla vidět, jak procházím chodbami a pod kamenným obloukem si čtu školní motto :) A ta obálka je prostě úžasná!

HančaŠ
14.12.2015 4 z 5

Velká láska a velká tragédie.
Od začátku příběhu jsem čekala, co za tragédii se stane. Téměř od první stránky jsem byla napnutá a příběh mě naprosto vtáhl. Postavy byly většinou sympatické, i když ne vždy jsem s jejich jednáním souhlasila.
Nicméně kniha mě v některých pasáží trošičku zklamala. Velká láska tam sice byla, ale vlastně jen platonická. Trochu mě překvapilo, že spolu Tim a Vanessa kromě líbačky ve výtahu nic neměli. A potom je tu ta velká tragédie. Na to, jak mě od začátku kniha napínala, mi přišlo, že to zas taková tragédie nebyla.
Přesto knihu celkově hodnotím kladně, protože byla čtivá a, když pominu svoje očekávání, i konec byl relativně překvapivý. Za mě pěkných 80 %.

Mischone
26.10.2015 3 z 5

Zajímavě napsaný příběh. Krásně se čte a kniha mě velmi překvapila, bylo to úplně jiné než se na první pohled zdálo.

Zorka
18.10.2015 5 z 5

Je velmi těžké být výjimečný něčím, co si člověk sám nevybere a čeho by se radostí vzdal. Moc hezká sonda do života Tima, úžasného člověka, kterého tlak okolí a vnitřní nejistota ze stigmatu vede cestou, po níž by se sám nedal. Přála bych si v našem životě potkávat více Vaness a Duncanů a jen minimální množství Patricků.

Acquenta
08.10.2015 5 z 5

Výborná kniha . Přelousknutá za jeden den. Příběh byl vymyšlený dobře, prolínání mezi tím, co bylo a co je teď, se mi moc líbilo, ale chyběly mi v knize milostné scény Tima a Vanessy. Konec jsem čekala taky trochu horší .

katerina8565
05.10.2015 4 z 5

Vejdi, přítele najdi a přítelem se staň.
Esej o tragédii by neměla minout nikoho. Je to okouzlující a svým způsobem originální kniha, která nám přináší příběh o tom, jak se jakýkoliv nepatrný čin může na člověku podepsat. Také je to ale příběh o lásce, přátelství a jedné hrozné tragédii.

Ivanule
27.09.2015 5 z 5

Tak o tuhle knížku jsem pohledem zavadilo jednou tak v knihovně a říkám si,že jsem o ní hodně slyšela na blozích od blogerek a jak ji vychvalovaly:)Nedalo mi to a další návštěvu knihovny jsem si knihu půjčila a můžu říct,že si ji budu pamatovat:) Jsou zde krásně popsané dva příběhy,které si jdou tak ruku v ruce celou knihou - příběh Duncana a příběh Tima.Výborné popsané prostředí školy,a přišlo mi že se Duncan docela ztotožňoval s osudem Tima v některých částech Timova příběhu.A ano slovo RELEVANCE RELEVANCE RELEVANCE opravdu člověka nenechá spát a bude si ho pamatovat určitě ještě hodně dlouho:)

PetraBery
15.09.2015 5 z 5

Ač jsem od knihy nic moc nečekala, tak mě neskutečně překvapila... Četla se lehce a nutila mě přemýšlet, jak to bude dál a hlavně jaké bude rozuzlení... Slovo relevance mi bude dlouho šrotovat v hlavě... Výborné čtení!

Petra28
26.08.2015 5 z 5

V první řadě musím napsat, že nakladatelství HOST je pro mě vcelku záruka, že kniha bude dobrá. Mám je moc ráda.
Esej o tragedii je výborně napsaná. Způsob jakým se příběh odvíjí, odkrývá je výborný. Skvělý nápad. Velmi dobře bylo zřetelné co je minulost a co je přítomnost.
Ano je to příběh ze školského prostředí, ale není nijak plytký, povrchní .. naopak. Nevím proč, ale při čtení jsem si několikrát vzpomněla na "(ne)obyčejného kluka".
Osobně Esej o tragedii řadím mezi knížky, které si budu dlouho pamatovat.
Vřele doporučuji.

M.V.Z.
25.08.2015 5 z 5

Knihy byla úžasná. Velmi čtivá. Zajímavý a poutavý příběh. Všem moc doporučuji

misbyxo
31.07.2015 5 z 5

Tak tohle bylo super! :) Přečteno za den, neuvěřitelně čtivý stylpsaní, líbilo se mi že to bylo z pohledu dvou osob Tima a Duncana, ze začátku jsem si hledala k oboum cestičku ale po chvilce jsem se už nemohla od knížky odtrhnout. K Aljašce mi to nepřišlo moc podobné až ke konci to mělo trošku podobný sráz, ale jinak bych to moc neřešila. Oddechovka vhodná na léto a na dovolené:) 5*

Rose18
07.07.2015 4 z 5

Esej o tragédii je velmi silná kniha, která vás chytí za srdce.

NixooDy
22.06.2015 5 z 5

Kniha byla dokonalá. Okamžitě jsem se do ní začetla a nemohla od ní odejít. Nádherný styl psaní. Nemám nic, co bych ji vytkla. Dokonalá kniha :)

Šárka_D
26.05.2015 4 z 5

Přirovnání k Hledání Aljašky sedí jen z důvodu středoškolského prostředí, protože Esej o tragédii je několikanásobně lepší. Jak díky sympatičtějším postavám, tak pro absenci křečovité snahy o humor. Navíc má filosofickou nadstavbu a není jen provoplánovým příběhem pro mladistvé.

ElisR1
13.05.2015 5 z 5

Výborná knížka, skvěle se četla a jen těžko se od ní dalo odtrhnout.

Ditules
27.03.2015 4 z 5

Knížka se mi četla velmi dobře, jen mi pořád bylo líto Tima a Vanessy, jejichž příběh vlastně skončil-neskončil. Mám ráda příběhy z internátů.

Ivy
17.03.2015 5 z 5

Ve svém konci tenhle příběh byl opravdová tragédie. A možná i zbytečná. Pořád jsem si říkala, že je Tim až moc posedlej a otrvanej se svýma očima, měl nosit slunečný brýle ne...? A ono to dopadne takhle... Kniha to byla úžasná, i s tím otevřeným koncem (které nemusím), ale stejně bych brala pokračování, kde by Daisy a Duncan byly spolu a měly svoje 1,4 dítětě, Timovi se vrátí zrak a s Vanessou odejdou za západu slunce žít šťastně až do smrti...

lakme
01.03.2015 4 z 5

Knížka rozhodně patří k tomu zajímavějšímu, co jsem kdy četla. Nápad originálně zpracovaný, střídání dvou perspektiv ve vyprávění příběh skvěle obzvláštňuje. Souhlasím s tvrzením Duncana, že hlavní tragedií bylo to že si Tim nevěřil. Taky mě štvalo Vanessino chování, to že se za něho styděla? (asi typické chování teenagerů?!?) Stojí za přečtení a pouvažování si o tom co má nějakou relevanci a naopak..

Lovebooks
01.03.2015 4 z 5

Knihou jsem se sice musela trochu prokousat ale nakonec se mi zalíbila.Teď se bojím cokoliv udělat a přemýšlím co by se stalo ...Relevance je zajímavé slovo

anez66
11.02.2015 5 z 5

Úžasné počteníčko. Slovo relevance mám teď neustále v hlavě a uvažuji o každé maličkosti. Má například nějaký význam, že jsem si ráno uvázala vlasy do culíku? Toť otázka.

láska střední škola tragédie

2014  82%Esej o tragédii
2012  100%Příručka pro babičku a dědečka

Kniha Esej o tragédii je v