Erotické příběhy pro indické vdovy

Erotické příběhy pro indické vdovy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414941/bmid_eroticke-pribehy-pro-indicke-vdovy-XWc-414941.jpg 4 96 25

Nikki je něco málo přes dvacet let, žije v Londýně, pracuje v baru a jako dcera indických přistěhovalců se většinu života snažila budovat vlastní identitu nezávislou na kulturních kořenech a víře své rodiny. Po smrti otce ji rodinná finanční situace donutí přijmout místo vyučující v sikhské čtvrti na londýnském předměstí. Než se naděje, stojí před skupinou sikhských vdov, které se touží učit anglicky, a ne tvůrčí psaní, jak původně Nikki předpokládala. Prostředníkem se ženám stane erotická kniha, díky níž postupně odhalují své fantazie, tajemství i vzpomínky. Barvitý, dojemný i zábavný příběh z prostředí londýnské sikhské komunity vypráví o síle přátelství, rodině a víře, bourá tabu a ukazuje, že pod odloupnutou slupkou se může nacházet poklad stejně jako odporné tajemství, jež mělo zůstat pohřbené navždy…... celý text

Literatura světová , Romány , Rodina

Vydáno: , Argo

Erotic Stories for Punjabi Widows , 2017

vera5841
10.03.2024 4 z 5

Nikki je mladá Indka, která vyrostla v Londýně. Přestože se cítí být spíše emancipovanou mladou britkou, přeci jen má blízko ke své kultuře, byť si to příliš neuvědomuje.
Když vezme práci v komunitním centru, kde má dle inzerátu vyučovat kreativní psaní, čeká ji nejedno překvapení. Nejen, že indické vdovy neumí psát vůbec, ale mají jedno tajemství - rády si vypráví erotické příběhy.
Jenže.. je to jediné "hrozné" tajemství v této pravidly velmi svázané komunitě?
Příběh o životech přistěhovalců, o hledání svého místa na světe, lehounce detektivní zápletka, trošičku té romantiky a to celé okořeněné erotickými povídkami. Za mě velmi povedená kombinace!

soukroma
23.07.2023 5 z 5

Velmi příjemné překvapení: z počátečního průměru to pro mne kniha dotáhla na vrchol! Vydařená kombinace napětí, rodinných dramat (dokonce vraždy či vyděračství se objevily, vedle lží a nevyřčených pravd), romantiky a i v titulu slíbené erotiky (Indky, mladé i starší vdovy původem z Pandžábu vědí svoje a navrch mají fantazii).
Ale hlavně je to o životě Sikhů v Británii, kde mají své silné komunity (zde Southall u Londýna s obřím chrámem), ale přesto tam již narození mají tendenci žít moderně jako ostatní Britové, od oblečení počínaje přes názory na manželství a svazující požadavky vlastní víry konče. I v rámci stejného náboženství dochází k jasnému rozkolu v otázkách domluvených manželství (ale rozvod, aspoň v Británii, možný je, jenže nese značně nepříjemné a často neřešitelné důsledky - žena se z tradičního manželského krbu pod střechou manželových rodičů musí vrátit ke své rodině, kde ji ale často nechtějí, protože je svým krokem zostudila).
Autorka podle jména všechno tohle dobře zná a její vyprávění je čtivé, zajímavé, poučné i lechtivé.

"Nečekala jsem takhle komplikovaný případ. To nikdo. Když je zavražděna mladá holka, nikoho nenapadne, že by v tom mohli mít prsty její nejbližší. Lidé to vůbec neberou v potaz, pokud nevědí, jak to v téhle komunitě chodí."

Heyhey
28.07.2021 4 z 5

Najděte si svůj cíl a jděte za ním. Uvědomte si svou cenu. Podprahový feminismus, humorná erotika. Originální.

marvarid
07.04.2021 2 z 5

Kniha by klidně mohla začínat slovy „Bylo, nebylo…“. A končit by měla nějakým řízným bolywoodským tancem. Je to hodně, hodně odpočinkové čtení. Umím si představit, jak například vychází na pokračování v časopisu Cosmopolitan. Dočetla jsem ji, protože jsem u ní vzpomínala na svoji sikhskou přítelkyni ze studií Aradhanu (a její plánovaný domluvený sňatek), na svoji návštěvu Panjabu před mnoha lety (páni, to se tehdy dalo cestovat a dokonce i lítat…) a další plusové body přidávám za přebal. Ale celkově žádné velké nadšení….

Domka901
26.11.2020 2 z 5

Od knihy, lépe řečeno jejího zpracování a pojetí, jsem čekala víc. Indická červená knihovna, která nás zavádí do Londýna. Slaďák o tom, že každý touží po lásce. Erotika v takovém pojetí, že jsem se spíš usmívala, než červenala.

Quis
14.11.2020 4 z 5

Velmi pěkně a místy i zábavně napsaná sonda do života londýnské sikhské komunity. Té erotiky v knize tolik není, žádná červená ani růžová knihovna, ale lehkou rukou napsaný příběh seznamuje nás, lidi zvenčí, s tím, jak v moderní britské společnosti žijí lidé, které kořeny pojí s úplně jiným světem a jiným časem. A že z toho plynou smutné, trapné i vyloženě zábavné situace. Celkově příjemné čtení, které rozhodně neruší ani překlad, jak uvádí předchozí "hodnotitelka". (Co je to za ubohost zřidit si kvůli jedové slině jednorázový účet na databázi?)

Mo-nička
14.11.2020 2 z 5

Červená knihovna dějově zasazená do sikhské komunity v Londýně.
Autorka zřejmě za každou cenu chtěla upoutat pozornost co největšího spektra ženského čtenářstva. Proto v knize najdeme od každého trochu (erotika, pravidla sikhské komunity, soudržnost žen, love story). Nic hlubšího od knihy neočekávejte.
Na druhou stranu jsem knihu přečetla celkem rychle ( možná i proto, že už jsem to chtěla mít za sebou a číst něco kvalitnějšího). Co mě na knize velmi rozčilovalo byl špatný překlad s řadou překlepů.

Bezantina
04.10.2020 4 z 5

Příjemné čtení, četlo se samo.

Elsinor024
27.09.2020 3 z 5

Mám ráda příběhy s nahlédnutím do jiného světa. Tady se jedná o komunitu sikhů v londýnském Southallu, Malou Indii. Klasický střet nové zemi víceméně přizpůsobených jedinců s těmi, kteří si přinesli Paňdžáb do Evropy. Autorka si zachovává příjemný nadhled a nebojí se poukázat na to, že některé dovezené zvyky nejsou úplně v pořádku.
Na wiki jsem si našla, že sikh je ten, kdo musí uznat "rovnost mužů a žen před Stvořitelem". Je to jeden z pilířů sikhismu. V reálu to vypadá ovšem podle všeho jinak.

Myslím, že autorka není daleko od pravdy v tom, když líčí, jak se jedna tradiční žena upřímně podivuje nad tím, že v Anglii v trestním zákoníku existuje něco takového, jako je znásilnění v manželství. Manžel má přeci právo na všechno kdykoliv. Nebo ne?
Příběh s malou detektivní zápletkou se čte celkem dobře, konec je možná trochu uspěchaný. Také jsem čekala, že o zvycích této nám vzdálené komunity se dozvíme přeci jen víc, zvlášť v souvislosti s domluveným sňatkem sestry hlavní hrdinky, který se potom jen mihne dějem.
Celkově to vidím za tři a půl hvězdy jako dost povedené.
A ještě poslední poznámka. V knize je dost překlepů, jak už se stává skoro tradicí v nakladatelství Argo.

Imor
17.09.2020 4 z 5

Název ve mě budil obavu ze zbytečné útraty za knihu, ale nene. Ty vytvořené příběhy plné erotických představ byly jen takové podhoubí pro dobře napsanou knihu. Obě knihy od autorky vřele doporučuji.

elenai
02.08.2020 4 z 5

Na prvotinu docela dost dobré. Přišlo mi zajímavé, že se autorka ze Singapuru rozhodla psát o sikhské indické komunitě a jejích vdovách. Nejvíce mě zaujal popis zvyků týkajících se zásnub a svateb a celkový životní styl těchto Indů, k čemuž se váže další téma - otázka rovnoprávnosti indických žen. Kniha v tomto ohledu obsahuje několik klišé, nicméně si myslím, že autorka pojala problematiku trochu zjednodušeněji, než jaká je ve skutečnosti. A od toho se dostávame k hlavní postavě - Nikki - já vám nevím, ale sem tam jsem jí chtěla jednu fláknout, aby se vzpamatovala, protože mi přišlo, že se chová jak spratek. Oproti tomu jsem si oblíbila Šínu a Arvinder pro jejich charakter. Celkově se za mě kniha povedla a určitě si přečtu i tu další.

Verpax
25.05.2020 3 z 5

Na knize se mi libil vhled do indického rodinneho systému a kultury (nemysleno z pohledu umění atd.). Jinak jsem občas preskakovala a něco mi přišlo, jako ztráta času.

Booky84
10.05.2020 5 z 5

Čtivá kniha, ve které si může každý čtenář najít své kouzlo - kulturní a věkový střet, hledání sebe sama, erotika, detektivní zápletka a krásný konec.

SilvieK001
25.04.2020 5 z 5

Moc se mi líbila! Rozhodně má kousek od všeho - erotiky, detektivky, romantiky, exotiky - bavila mne číst. A asi se stane i mým dárkem pro okolí. Doufám, že budou přeloženy i další autorčiny knihy.

Kačislava
15.04.2020 5 z 5

Perfektní oddechovka, přečteno za dva dny. Je zde vše, co jsem očekávala: střet moderní a tradiční kultury, rádoby moudří mravokárci i problém nalézt sebe samu. A samozřejmě happyend.

Kačaba79
18.02.2020 5 z 5

Tak tato kniha mne mile překvapila. Zaujal mne název a díky ČV jsem ji začala číst. Příběh kde se objevila zápletka a postupné odvíjení příběhu mne nenechalo v klidu dokud zde nebyla poslední stránka.

SBH
30.01.2020 5 z 5

Podle mého dokonalá beletrie. Začnu povedenou obálkou i chytlavým, byť lehce zavádějícím názvem. Těch hanbatých pasáží se čtenář také dočká, ale v příběhu jde rozhodně o víc. Postavy autorka vykreslila plasticky a nejednoznačně, dialogy odsýpaly, rozplétání nitek temné tragédie a překvapivý zvrat v závěru mi nedovolily knihu odložit. Palec nahoru a rozhodně doporučuji.

Lucila
23.01.2020 4 z 5

Jsem ráda, že vznikají podobné knihy, knihy o emancipaci, knihy, které ukazují různé kulturní názory a popisují názorně aktuální situace. Věřím, že je velmi těžké vystoupit z života, ke který mi nevyhovuje, když mě nikdo nepodpoří. Je skvělé, že jsou lidé, kteří se nebojí a vychovávají své děti jinak, než byli vychovaní oni. Díky tomu se svět může měnit tak, jak se popsáno v této knize.

cornetka
05.01.2020 4 z 5

Pohodové a odpočinkové čtení s napínavou zápletkou na konci. Dozvíte se něco ze života indických žen a z jejich tajných erotických fantazií. Otázkou je, jestli Indky vzhledem ke svému životu dokážou mluvit o těchto záležitostech.

alzbeta4340
24.11.2019 5 z 5

Tento román je zde na DK vedený pod štítkem erotika, což rozhodně není přesné. Jistě, skupina indických vdov si vypráví erotické příběhy, ale celá kniha se nese spíš v jemně feministickém duchu. Vypráví o nutnosti ženské emancipace a konec konců i o obtížnosti integrace do většinové společnosti. Některé zde naznačené situace jsou velmi uvěřitelně nepříjemné (chování skupin mladých náboženských fanatiků), přesto ale zůstáváme v žánru odpočinkového lehkého čtení s dobrým koncem.
Kniha se mi opravdu líbila, ráda doporučuji.

erotika

Balli Kaur Jaswal
singapurská
2019  76%Erotické příběhy pro indické vdovy
2020  68%Nečekaná dobrodružství sester Šergilových

Kniha Erotické příběhy pro indické vdovy je v