Seance smrti

Za jednoho chladného podzimního večera je v letním domě u islandského jezera Thingvellir nalezena oběšená mladá žena. Spáchala opravdu sebevraždu, jak se všichni domnívají? Když komisař Erlendur shlédne záznam seance, kterou žena krátce před smrtí navštívila, dostaví se jisté pochybnosti. Navzdory své hluboké skepsi vůči spiritistickým praktikám prošetřuje Erlendur všechny indicie a narazí při tom na dobře střežené rodinné tajemství, které vrhá stín na minulost mrtvé ženy. Dokáže Erlendur bez pomoci svých kolegů Sigurdura Óliho a Elínborg zjistit, proč musel život této ženy tak náhle a tragicky skončit?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47272/seance-smrti-M1z-47272.jpg 3.962

Erlendur 8.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Harđskafi, 2007

Kniha Seance smrti

March
07.12.2019

Námět knihy se mi líbil, příběhy z minulosti, to můžu... chvilkami to bylo vlaznejsi tempicko, ale tvrdohlavost Erlendura se vyplatila. Co jediné mi vadí, asi ve všech jeho knihách je šílená dcera... Bez těch jejich výlevů bych se obešla...

konicekbily
17.10.2019

Na čtení autorových knih je třeba si udělat čas, klid a pohodu. Děj nikam netlačí rychlostí "šílených thrillerů", ale pomaličku ho sune dopředu. A k tomu přidává některé osudy hlavních vyšetřovatelů a také by bylo vhodné se seznámit i s předchozími knihami na téma Erlendur.

Niu
01.10.2018

Zajímavá zápletka s nádechem tajemna. Nemyslela jsem si, že je možné v detektivkách se v téhle míře dotknout tématu, co je na druhém břehu. Mám tajemno ráda, i když pravda, tento díl bych už hodila do jiného žánru. To, jak se pak autor dostal z toho "čarování", bylo bravurní. Tým byl tentokrát v pozadí, takže Erlendur pátral sám. Spíše než hlavní zápletka, se mi čím dál víc líbilo odkrývání Erlendurovy minulosti a jeho zápal pro nevyřešené případy zmizelých lidí, ta provázanost s těmi, kteří tu po nich zbyli, ale odejít už museli. Připomíná mi to sérii Carla Morcka. A je fajn, když mě knížka donutí se naučit něco ze zeměpisu - Island je zajímavý. Doporučuju - nenáročná oddechovka, která se čte sama.

rekon
16.07.2018

Trvalo mi trochu déle se do knihy začíst, ale pak to byl ten starý dobrý Erlendur a jeho skvělá dedukce, trocha štěstí k tomu taky patří. Mám ráda autorův způsob vyprávění. Jen ty názvy...přečtu prvních pár písmen a zbytek si domyslím.

haki34
12.05.2017

Opet dalsi povedeny Indridasonuv kousek..opet nahodne vyreseny dva odlozene pripady , jeden aktualni..
Akorat me udivuje, kolik veci se mu dari zjistovat neoficialne, na vlastňi pest.. Ze by tolik Islandany trapilo svedomi ? A potrebovali se nakonec sverit ? Ciziho cloveka pusti domu, treba i po letech ochotne vzpomináji.. A nekdy mi prijde, ze pripad mohl byt vyresen jiz davno, kdyby lidi u výslechu pokladali ty spravne dotazy, nebo se ptali vice, nebo meli aspon trochu vic snahy a chuti neco dokoncit...
V knize hned na zacatku preklepy - nevim jestli byl prekladatel nepozorny, ale zameneno jmeno obeti Marie a jeji kamaradky Karen.. dale uvadena Bergthora jako manzelka Sigurdura Oliho - prito dle ostatich knih manzele nikdy nebyli, jen spolu chodili a bydleli.....Pak v prubehu jsem dalsi nezaregistrovala (nebo aspon tak nebili do oci )..
Mnohokrat zminovane vykani vs tykani ( i u jinych jeho del) mi teda vubec nevadilo, vytvari to zAjimavy kontrast - chladni a neosobni severane si tykaji - coz v nas evokuje prave blizkost..,
A knizka je takovym uvodem k Chladu,.. Zeby uz mel autor namet v hlave nacrtnuty ?

karavela
14.03.2017

Fajn detektivka,líbila se mi.Ovšem až na ty islandské místopisné názvy,ty jsou děs :-)

NinaNikol
11.10.2016

knihu jsem odložila po 20 stránkách, nesrovanala jsem se s tykáním. My v Česku si vykáme, a toho se měla překladatelka držet. Přeložila to \"po seversku\", kde je tykání mezi cizími lidmi úplně běžné, ale mě to vadilo, a knihu jsem kvůli tomu nedočetla. Zaplať pánbu, že ostatní překladatelé severských detektivek tohle nedělají, ctí kulturu Čechů a vykají.

loskatos
02.06.2016

Po přečtení dvou dílů s detektivem Erneldurem z pozdější doby jsem se rozhodl začít od začátku a rozhodně nelituji. Skvělé, čtivé, a těším se na další díly.