Jezero

Jezero https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1933/bmid_jezero-INb-1933.jpg 4 133 30

Erlendur série

V jezeře jižně od Reykjavíku byla nalezena mrtvola. Vodní hladina po zemětřesení výrazně poklesla a odhalila lidskou kostru připoutanou k ruské vysílačce. Přirozená příčina smrti je vyloučena. Zbavil se někdo tímto způsobem ruského špiona? Erlendur, Elínborg a Sigurdur Óli z reykjavícké kriminálky jsou pověřeni vyřešením případu. Jejich vyšetřování vede do poválečného Lipska, kde začal tragický příběh lásky, smrti a vypočítavé brutality.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Kleifarvatn , 2004

sackrebleu
26.05.2016 2 z 5

Veľmi zaujímavé bolo politické pozadie Východného Nemecka a aj ten Indridasonov spôsob rozprávania príbehu, pri ktorom je viac-menej vždy jasné "kto", ale my zisťujeme "ako/prečo", má niečo do seba. Táto kniha mi však inak prišla akási prázdna a nudná.

renefer
23.05.2016 3 z 5

Tento díl mě moc nenadchl. Zřejmě proto, že v pozadí příběhu jsou politické intriky, které moc nemusím. Ale zápletka je zajímavá a pachatel do konce nejasný.

dalia1769
16.05.2016 3 z 5

Průměrná detektivka. Předchozí díly mne bavily více, je ale pravda, že si autor vybírá poměrně rozmanité náměty, což je určitě pozitivní.

PijérRišárd
20.10.2015 5 z 5

Milí přátelé knihomolci, Jezero je podle mě ze série s Erlendurem nejvýživnější četba. Mám v knihotéce (samo sebou papírové) všechny knihy pana Indridasona u nás vydané u Moravanů Moba a na to že je to z Islandu tak je to čtivé pro středoevropana. Takový pan Laxness ten se mi četl dlouho a drhlo to. I když dostal cenu. Tak příště PijérRišárd

astroweb
23.02.2015 4 z 5

Víc román, než detektivka, tentokrát s politickým pozadím. Nečetl se tak snadno, jako ostatní příběhy, ale jsem rád, že jsem se s ním mohl seznámit.

Schonecke69
22.11.2014

Už jsem si konečně zapamatoval jméno autora : Arnaldur Indridason :-) A to už jsem přečetl Hrob v ledovci, Severská blata, Dech smrti, Chlad, Hlas.

Alma-Nacida
19.09.2013 4 z 5

Tradiční kvalita těchto islandských detektivek stále trvá :-), to mě těší.

vilemina
24.05.2013 4 z 5

Kniha velmi dovedne kombinuje pribehy jiz znamych clenu vysetrovaciho tymu s mrazivym historickym exkursem do komunistickeho Lipska. Vubec jsem netusila, ze mladi islandsti komuniste tam byli "na zkusene".

evelinaevelina
06.05.2013 5 z 5

Opět výborná kniha. Naprosto jsem si oblíbila Arnaldurovo vyprávění, jeho schopnost nevyhýbat se a nezkreslovat pocity vystupujících osob i realitu, byť vyzní sebevíc truchlivě či depresivně. On tak prostě vidí Island a lidi na něm žijící - stále vystavované špatnému ať od přírody tak od lidí, ale neustále svou zarputilostí a po svém vše nedobré překonávající.

Majdule
28.06.2011 4 z 5

Detektivky tohoto autora jsou drsné a bezútěšné,jsou ale současně chytré, poutavé a do jisté míry netradiční. Jako součást série se vrací na scénu známé postavy postavené před podivný případ. Zajímavé je, jak souběžně s vyšetřováním, které se rozjíždí hodně pomalu, sledujeme dávný příběh mladého Islanďana Tómase. Ten podlehl lákavé myšlence komunismu, aby byl posléze v Lipsku konfrontován s realitou socialismu. Poznání vykoupí velkou osobní bolestí a zasáhne i do jeho dalšího života zpět na Islandu, minulost má dlouhé prsty. Velmi se mi to líbilo, i když je to smutný příběh.