Město čarodějů

Město čarodějů https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56384/bmid_erilian-mesto-carodeju-mIb-56384.jpg 4 263 55

Erilian série

Erilian… starobylé město vystavěné z kamení, cihel a magie. Členem Velké rady se stanou jen ti nejlepší a nejváženější čarodějové. Někteří neváhají získat jedno ze zlatých křesel v Kruhovém sále i za cenu zločinu. To ale mladičká čarodějka Kiara zatím netuší. Studium na Univerzitě magických věd, tajemný cizinec s uhrančivým pohledem i nečekané odhalení vlastní minulosti… Nemalé sousto pro jednu sedmnáctiletou zrzku, které magie obrátí život vzhůru nohama. První díl čarodějné trilogie Erilian... celý text

Laural
11.05.2014 4 z 5

Rozhodně si tuto báječnou knihu musíte přečíst!!
Možná si říkáté,že tahle kniha je určena pro mladší věkové kategorie,ale bez urážky pletete se:)
Kniha mě uchvátila,byla akční,kouzelná s troškou humoru....vše co by správná kniha měla mít obsahovala.
Takže neváhejte,jděte do toho!

zuzicka.h
24.03.2014

Kráááásná knížka nejhezčí co jsem kdy přečetla teď jdu číst druhý díl. Určitě bude krásný jako ta jednička.

ThePetinka
30.01.2014 4 z 5

Hlavní hrdinka Kiara je sympatická mladá slečna, kterou jsem si hned od samého začátku oblíbila, připadala mi totiž taková normální. Žádná přehnaně inteligentní kráska, které leží u nohou celý svět. Ne, normálně děvče, které svůj život dělí mezi kamarádku, tancování, školu, svého pěstouna a tajemného muže, který ji doučuje magii přetváření hmot.
Velmi sympatické je i samotné prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Kouzla a magie k němu patří stejně samozřejmě, jako draci, gryfové a magická vysoká škola. Myslím, že každý, kdo knihu čte, musí alespoň na okamžik zatoužit po tom, aby se na chvíli ocitl v Erilianu a zaskočil si tam do lázní.
Příběh je velmi čtiví, i když je pravda, že je poměrně lehce odhadnutelné, jak dopadne. Z počátku mě to trochu rozptylovalo, ale čím hlouběji jsem se do knihy začítala, tím menší problém jsem s tím měla. Kniha sice nepatřila mezi ty nejlepší, jaké jsem kdy četla, nicméně myslím, že je to velmi příjemné počtení, doprovázené nádhernými, i když bohužel pouze černobílými, ilustracemi.

Gwendolyn
15.10.2013 5 z 5

Jedna z mála fakt dobrých knížek od české autorky.

HanaNov
13.08.2013 3 z 5

Kouzelný příběh, česká paralela k Harry Potterovi. Kniha čtenáře vtáhne hned od první stránky, lehce (a prakticky sama) se čte, je plná krásných fantaskních představ a obrazů.
Skvěle vyfabulované, dobře vyprávěné, jen mě občas při čtení napadlo, že je škoda, když se autorka detailně věnuje banálním (a pro příběh ne tolik podstatným) věcem, zatímco významné dějové okamžiky odbyde jen zkratkovitě ("prostě se to stalo a hotovo"). Po jazykové stránce na mě Erilian působil poněkud nezkušeně a trochu naivně - některé "školácké" obraty mi připadaly úsměvné, v knihách jsem se s nimi ještě nesetkala, spíš možná ve školních třídách...
Erilian (svým dějem, prostředím, postavami) přímo vybízí k tomu, aby byl srovnáván s Harry Potterem, ke kterému však může jen obdivně vzhlížet. Na druhé straně vzdávám hold mladé české autorce, že svou fantazii dokáže převést na papír a zprostředkovat ji ostatním. Erilian je poutavé, čtivé, romantické vyprávění plné kouzel, které mě opravdu bavilo.

Monicay
09.08.2013 4 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem kristyy, pří čtení této knihy jsem také myslela na Harryho Pottera, Město Ember a Hvězdný prach - autorka tyto příběhy pěkně zkombinovala, aby dala vzniknout něčemu novému. Město Erilian je dobře propracované a moc hezky popsané. Trošku mi vadily scény, které nijak nerozvíjely děj - např. když hlavní hrdinové slezli do podzemí. Občas jsem měla pocit, že autorka rozehrála myšlenku, načala scénu, ale pak ji nechala buď nedokončenou nebo tak nějak vyvanout do ztracena. Celkově to ale byl pěkný jednoduchý příběh, vhodnější spíše pro mladší čtenáře.

tkule
16.07.2013 3 z 5

Bohužel jsem knížku dostala příliš pozdě, takže jsem na ni asi příliš přestárlá. :) Kniha je určená holkám tak asi mezi 12. a 15. lety. Nedá se jí upřít pěkná myšlenka, ale bohužel detektivní zápletka je trochu nedotažená a vcelku snadno předvídatelná. Romantika je plná klišé, i když autorka si právě z klišé dělá legraci (což je vidět hlavně v druhém díle). :D Co se jí ale rozhodně upřít nedá, jsou sympatické postavy, především hlavní hrdinka. ;)
Pro mě ale velkým překvapením byly ilustrace. Po dlouhé době jsem se zase setkala s knihou, kde obrázky opravdu ilustrují děj, odpovídají tomu, co se v něm děje. To se příliš často nevidí. :) Navíc jsou opravdu moc hezké.
Pokud bych měla knihu shrnout jako celek, tak je to líbivý příběh, který se vám ale neusadí příliš dlouho v hlavě. Spíše přibližuje svět Erilianu a magii, což vám pomůže se jednodušeji orientovat v druhém díle, který je, narozdíl od autorčiny prvotiny, o něco akčnější a podle mého názoru i záživnější. :D Berte tedy první díl spíš jako prolog k druhé knize, kterou rozhodně doporučuji. A těším se i na další díla, která, jak doufám, ještě přijdou.

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Super knížka, četla se jedním dechem... doporučuji všem...

EMANAOST
13.03.2013 5 z 5

první jsem se do této knihy nemohla prorvat, takže jsem kolem sebe neviděla ten děj, ale pak jsem se do toho dostala a na konci jsem utírala slzy.TOHLE JE NAPROSTO ÚŽASNÁ KNÍŽKA DOPORUČUJI PŘEČÍST :)

Enefersis
28.01.2013 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jediné odpoledne a ihned se zařadila mezi mé oblíbené. Líbí se mi, že je to něco jiného než klasický fantasy příběh àla Tolkien, kdy neohrožený hrdina se svou družinou putuje po celé zemi, aby spasil svět. Celý Erilian byl nádherně a barvitě popsaný, až jsem chvílemi měla pocit, že jej autorka navštívila a popisuje to jako hotovu věc :)) Hlavní hrdinka Kiara si okamžitě získala mé sympatie a až na lehce předvídatelný děj nemám knize co vytknout.

Barbiti
11.12.2012 5 z 5

První díl Erilianu- Úžasná, čtivá kniha bez zbytečných popisů. Vřele doporučuji. Bohužel druhý díl už není ani zdaleka tak dobrý. Hlavně proto, že moje představy o krásném životě Kiary a Lyraze se pěkně zvrtly, když jsem se dozvěděla, že druhý díl nebude o nich, ale o její dceři a ještě ji má ke všemu úplně s někým jiným. To se mě jako věčnému romantikovi a snílkovi vůbec nelíbilo. První knize bych dala pět hvězdiček, druhému dílu maximálně tři, s bídou. Ne třetí se raději ani neptám. Milá Terezko, nekdy by bylo lepší zůstat u knihy s jedním dílem. :)

lakme
29.11.2012 5 z 5

Velice čtivá a podařená kniha. Pro mě v ní bylo všechno co mám ráda, magie, napětí, láska. Opravdu podařená fantasy kniha od mladé české spisovatelky. Myslím, že má v sobě velký potenciál a je se na co těšit. Zítra letím do knihovny pro druhý díl, těším se na další příběh o Erilianu.

Eryl
15.09.2012 4 z 5

Tato knížka se mi velice líbila. Spoustu originálních nápadů a věcí, děj se ubírá správným směrem, druhá polovička hlavní postavy je opravdu zajímavá a konec knížky opravdu skvěle zpracovaný.

tsal
31.05.2012 4 z 5

Erilian je prioritně určen tak pro dívky do patnácti let, ale jsem si jistá, že si získá každého, kdo rád příběhy o životě mladých dívek a magickou atmosféru. Hlavní hrdinka Kiara mi byla nesmírně sympatická, její smysl pro humor mě několikrát rozesmál a vztah s tajemným a šarmantním podivínem Lyrazem mě donutil se připitoměle usmívat ještě tak dvě hodiny pro dočtení. Kulisami tomu všemu pak byl poetický magický svět a skvělý styl psaní, který vás strhne. Většinu času jsem měla pocit, jako kdyby slečna autorka opravdu popisovala svůj život.
Jediné dvě vady, na které jsem narazila a které mě donutily snížit hodnocení o jednu hvězdičku, byla přílišná překotnost, s níž autorka nastínila začátek příběhu, a slabá detektivní zápletka. Přestože jsem ji nikdy nebrala jako nosnou část příběhu, spíše jen jako prostředek, jak příběh posunout o kus dál, její nepropracovanost na konci trochu zkazila dojem z celé knihy.

kristyy
26.12.2010 4 z 5

Opravdu čtivá kniha :-) Přečteno jedním dechem :-) Trochu mi to připomínalo mix Haryho Pottra, Města Ember a Hvězdného prachu...