Kouzla na obzoru

Kouzla na obzoru https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117061/bmid_erilian-kouzla-na-obzoru-117061.jpg 4 151 28

Erilian série

Život v čarodějném městě Erilian se zdá být až pohádkově idylický. Kiařina dcera Zia, mladá spisovatelka, rebelka a čarodějka v jedné osobě, tento názor nesdílí. Jedné letní noci se rozhodne vzít svůj osud do vlastních rukou a uteče z domu. Na palubě plachetnice Bílý delfín se vydá na jihovýchod, odhodlaná zažít senzační prázdniny a najít inspiraci pro svoji knihu. Netuší ale, že pluje vstříc velkým tajemstvím, která dlouhá léta spala za obzorem. Druhý díl čarodějné trilogie Erilian... celý text

bookemma
bookemma
16.07.2014 5 z 5

Druhý díl je možná ještě krásnější než ten první. Knihu jsem si opět užívala od první stránky až do poslední. těšila jsem se na to, jak to dopadne s Lyrazem a Kiarou, protože, ruku na srdce, komu by se Lyraz alespoň trochu v prvním díle nezalíbil :))).

tkule
tkule
16.07.2013 4 z 5

Jak koukám, tak jsem jedna z mála, kterým se Kouzla na obzoru líbila víc než Město čarodějů. Pravděpodobně to asi bude tím, že mám radši spíš akčnější příběh protkaný romantikou než naopak. Také mi přijde, že z této knihy člověk mnohem víc cítil autorčinu povahu a její záliby, prostě je mi ta kniha mnohem bližší než první díl (možná i kvůli větší dávce ironie). :D A také ukazuje, že kladný ale otevřený konec Kouzel na obzoru nemusí být nakonec až tak jednoznačný. ;)
Autorka se v psaní rychle zlepšuje a tak se na třetí díl vážně těším. :)

EMANAOST
EMANAOST
09.06.2013 4 z 5

první díl se mi líbil o trosku více :)

Enefersis
Enefersis
28.04.2013 5 z 5

Nemůžu říct, který z dílů se mi líbil více, každý má něco do sebe. Jen mě trochu mrzí, že Kouzla na obzoru svým způsobem opravdu trochu shodila předešlou knihu (démonci zůstanou démonky a basta! Tse.) To ale nic nemění na tom, že na další díl se velmi těším. Doufám, že ho autorka dokončí co nejdřív :)

lakme
lakme
28.02.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila, sice už po prvních 50 stránkách byl děj očekávatelný a předvídatelný, ale i tak se mi to dobře četlo.. :)

Pouli
Pouli
03.02.2013 4 z 5

Lepší než první díl. Všechny postavy sympatické. Kniha bavila. Odpovídá věkové skupině, pro kterou je určena.

Barbiti
Barbiti
11.12.2012 3 z 5

První díl Erilianu- Úžasná, čtivá kniha bez zbytečných popisů. Vřele doporučuji. Bohužel druhý díl už není ani zdaleka tak dobrý. Hlavně proto, že moje představy o krásném životě Kiary a Lyraze se pěkně zvrtly, když jsem se dozvěděla, že druhý díl nebude o nich, ale o její dceři a ještě ji má ke všemu úplně s někým jiným. To se mě jako věčnému romantikovi a snílkovi vůbec nelíbilo. První knize bych dala pět hvězdiček, druhému dílu maximálně tři, s bídou. Ne třetí se raději ani neptám. Milá Terezko, nekdy by bylo lepší zůstat u knihy s jedním dílem. :)

tsal
tsal
13.11.2012 2 z 5

Kouzla na obzoru se mi zdaleka nelíbila tolik jako Město čarodějů. Zatímco slabou detektivní zápletku Města zachraňovala vtipná a příjemná hlavní hrdinka prožívající skvěle napsanou romanci, která rozechvívala mé naivní srdce, v Kouzlech nebylo nic, co by zastínilo všechny ty nedostatky, s nimiž se autorka předvedla. Cesta nabytá dobrodružstvím nebyla napínavá, Ziu jsem měla chuť každou chvíli proplesknout, aby se konečně probrala a začala se chovat na sedmnáct let, které jsem jí za celou knihu ani jednou neuvěřila, a klišé. Jedno klišé za druhým, přičemž na ně autorka ještě sama ukazovala a zdůrazňovala je. Snad doufala, že tak klišé změní v novátorství a bude působit vtipně, ale mě tím jen ubíjela. Co mi ale nejvíc vadilo bylo, že autorka svým způsobem sama shodila předešlou knihu, kterou jsem si velmi zamilovala. Pro tuto začínající autorku by možná bylo lepší, kdyby se ještě nějaký čas nepouštěla do na sebe navazujících příběhů. Jejich návaznost totiž naprosto nezvládá. A komu je vlastně kniha určena? Ráda bych ji doporučila dvanáctiletým děvčatům, jelikož styl psaní, způsob, jakým hrdinka ze všech nesnází vybruslí úplnou náhodou, a vlastně i charakter hrdinky samé by se jim velice líbil. Ale kvůli naprosto zbytečným a velmi rušivým narážkám na sex bych tuhle knihu dítěti do ruky nedala. Z celé knihy jsem tak měla dojem, jako kdyby se malé děvče vloupalo matce do šminek a pak si hrálo na zkušenou dámu v nejlepších letech. Komický a velmi rozpačitý výjev...

draci kouzla mořeplavba cestování rozdílné kultury

Tereza Janišová
česká, 1989
2010  80%Město čarodějů
2019  76%Lvářka
2012  83%Kouzla na obzoru
2014  84%Střípky hvězd
2021  78%Gryf, který neuměl létat

Kniha Kouzla na obzoru je v