Erilian 3 – Střípky hvězd

Fínka se umí ohánět smyčcem i dýkami a v žilách jí koluje magie, stejně jako její matce Zie a babičce Kiaře. Přichází doba krátkých vlasů a krátkých sukní, v ulicích města Erilian jezdí tramvaje a čarodějové poslouchají jazz. Na dávné časy a legendy se skoro zapomnělo. Nikdo nemá tušení o chystané pomstě, o spolku Maskovaných gentlemanů ani o pěti hvězdách, které se na obloze pomalu ale jistě seskupují do jedinečné liniové konstelace. Závěrečný díl čarodějné trilogie Erilian...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197275/erilian-stripky-hvezd-197275.jpg 4.293

Erilian 3.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, CooBoo

Kniha Erilian 3 – Střípky hvězd

ElikaS

Sérii Erilian jsem si oblíbila a na závěrečný díl jsem se moc těšila. Miluju, když se v knížkách prolínají postavy z předchozích dílů a tady to bylo vzhledem k nápadu se třemi generacemi dotaženo k dokonalosti. Takže jsem si na celé knížce užívala nejvíc momenty, kde se vyskytovaly všechny generace pohromadě. Hrozně mě baví, jak se postavy v průběhu let i z pohledu jiných osob mění a vyvíjí a jak je vnímám jinak, než v “jejich knize”.

Bavil mě vztah mezi Fínkou a Orianem. Byli skvělí parťaci a líbilo se mi, jak sobě měli blízko. Stejně tak se mi moc líbil, jaký měl s Fínkou vztah Simeon. Naopak Edrik … No k němu jsem si cestu musela hledat. A zápletka s jeho rodinou mi přišla nejslabší ze všech knížek. A toto to začalo výborně - nápad s Piškvorkami, Můrami apod. byl parádní.

Celkově se mi knížka moc líbila a jako pohodovou, pohádkovou, romantickou oddechovku můžu jen doporučit.

Elina_Berg

Třetí a poslední díl série Erilian!
Trochu smutním, protože bych byla ráda aby to pokračovalo...
Ale co, všechny díly byly úžasné a krásně ilustrované. Nemám moc ráda ilustrace v knihách, ale tady tomu neubíralo, ba naopak, doplňovaly příběhu šmrnc.
Určitě tuhle sérii nečtu naposledy!

kuky921
14.04.2020

Bohužel mě knížka vůbec neoslovila. Plus má za mě jen obálka, ta je opravdu moc pěkná :-)

Veruu95
20.12.2018

Třetí díl, ačkoliv má nejhezčí obálku, mě už obsahově tolik nechytnul jako předchozí dva. Na příběhu mi pořád něco vadilo a s hlavní hrdinkou jsem se nedokázala pořádně sžít.

Indilwen
30.11.2018

Z této série mě rozhodně nejvíce bavil druhý díl. Vřele však doporučuji celou trilogii, je neuvěřiteně čtivá a po prvotních nejistých krůčcích prvního dílu vás do sebe velmi snadno vtáhne.

Barik05
12.02.2018

Úplně skvělý konec, strašně se mi libí to jak se tam pořád objevují postavy z prvních dílů

any333
20.09.2017

Tak, série o třech generacích je u konce. Nejenže se v tomhle díle objevily téměř všechny postavy z předchozích knih, ale zase jich spousta přibyla a mě to tak připadá jako vskutku nádherně promyšlené svazky, protože tamhleten se zná s tamtím a tak. A navíc, můžeme sledovat jejich vývoj(který mě u jednoho z Jinxiných kluků vážně překvapil).
Fínka mi byla sympatická, připadala mi jako takový přechodník mezi matkou a babičkou, ale i tak u mě bude pořád vést druhý díl se Ziou. A taky mě docela zaskočila ta skutečnost s Fínčiným strýcem, který byl jen o něco málo mladší než jeho neteř.
A jako v minulých dílech jsem i taky mnohdy při narážkách na jistou věc dostávala nezadržitelné záchvaty smíchu. To se prostě jinak nedalo.
Jen bych asi trochu víc rozvedla cestování po Ledovém kontinentu a závěrečný zvrat, protože chvilku to bylo takhle a než se člověk rozkoukal, dopadlo to nějak jinak. Ale jinak krásné čtení. A když se tak zamyslím, všechno docela dobře dopadlo, což je plus.

pink_unicorn
09.10.2016

Skvělá kniha, skvělý závěr série.