Erilian 3 – Střípky hvězd

Fínka se umí ohánět smyčcem i dýkami a v žilách jí koluje magie, stejně jako její matce Zie a babičce Kiaře. Přichází doba krátkých vlasů a krátkých sukní, v ulicích města Erilian jezdí tramvaje a čarodějové poslouchají jazz. Na dávné časy a legendy se skoro zapomnělo. Nikdo nemá tušení o chystané pomstě, o spolku Maskovaných gentlemanů ani o pěti hvězdách, které se na obloze pomalu ale jistě seskupují do jedinečné liniové konstelace. Závěrečný díl čarodějné trilogie Erilian...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197275/big_erilian-stripky-hvezd-197275.jpg 4.2103

Kniha Erilian 3 – Střípky hvězd

Mr.Elmo

Poslední díl za mě nejlepší, asi hlavně proto, že mi přišel nejvíc propracovaný. I stylem psaní mi to přišlo vyzrálejší, než předešlé dva díly. Jsem ráda, že jsem sérii nakonec dočetla celou.

Sandalkar
17.12.2021

Latka hoodne vysoko, ale druhy dil s rebelkou Zio a Simeonem je mi stale nejmilejsi. Presto mic hezky vykresleno, zajimave napady (letvedi), prijemne cteni.

Moc se mi libil napad, věnovat kazdy dil jedne generaci, ti jsem zatim v tadne fantasy serii necetla...tak co ten novorozeny bratr, pani autorko? :-)

Jajiinka
26.11.2021

Hodnocení 4⭐/5⭐

Opět parádní příběh tentokrát s Fínkou v hlavní roli. Musím říct, že z těch tří pokolení mi byla asi Fínka povahově nejpříjemnější. I když, teď už babičku Kiaru mám také moc ráda. Je to taková ta série, která se vám vryje do paměti. Poslední díl se mi moc líbil a zakončení bylo grandiózní, navíc hezky pospojovalo všechny příběhy a historii samotného Erilianu. Dílo bylo čtivé a napínavé, s magickými prvky a zvířaty.

Rozhodně tuto sérii doporučuji. ️

veriszv
28.06.2021

Střípky hvězd jsou závěrem trilogie a pořád platí to stejné, je to milý, pohádkový a kouzelný příběh.
Tento díl mě bavil asi nejmíň, ale to je jen můj pocit. Nejvíc mě naopak bavil díl druhý v čele se Ziou. Celkově se mi série ale moc líbila, skvěle jsem si u ní odpočinula. A moc mě bavilo několika generační vyprávění.

ElikaS
03.04.2021

Sérii Erilian jsem si oblíbila a na závěrečný díl jsem se moc těšila. Miluju, když se v knížkách prolínají postavy z předchozích dílů a tady to bylo vzhledem k nápadu se třemi generacemi dotaženo k dokonalosti. Takže jsem si na celé knížce užívala nejvíc momenty, kde se vyskytovaly všechny generace pohromadě. Hrozně mě baví, jak se postavy v průběhu let i z pohledu jiných osob mění a vyvíjí a jak je vnímám jinak, než v “jejich knize”.

Bavil mě vztah mezi Fínkou a Orianem. Byli skvělí parťaci a líbilo se mi, jak sobě měli blízko. Stejně tak se mi moc líbil, jaký měl s Fínkou vztah Simeon. Naopak Edrik … No k němu jsem si cestu musela hledat. A zápletka s jeho rodinou mi přišla nejslabší ze všech knížek. A toto to začalo výborně - nápad s Piškvorkami, Můrami apod. byl parádní.

Celkově se mi knížka moc líbila a jako pohodovou, pohádkovou, romantickou oddechovku můžu jen doporučit.

kuky921
14.04.2020

Bohužel mě knížka vůbec neoslovila. Plus má za mě jen obálka, ta je opravdu moc pěkná :-)

Veruu95
20.12.2018

Třetí díl, ačkoliv má nejhezčí obálku, mě už obsahově tolik nechytnul jako předchozí dva. Na příběhu mi pořád něco vadilo a s hlavní hrdinkou jsem se nedokázala pořádně sžít.

Indilwen
30.11.2018

Z této série mě rozhodně nejvíce bavil druhý díl. Vřele však doporučuji celou trilogii, je neuvěřiteně čtivá a po prvotních nejistých krůčcích prvního dílu vás do sebe velmi snadno vtáhne.